Uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych - PRODUKCJA - SYSTEMY STEROWANIA - EATON - INTEGRATORZY - PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA - PRZEMYSŁ MASZYNOWY - KURTYNY BEZPIECZEŃSTWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych

Uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych
fot. Eaton

Firma Eaton wprowadziła uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych opracowany z myślą o producentach maszyn na eksport.

Eaton Electric poszerzył swoje portfolio przekaźników bezpieczeństwa o model ESR5-NO-31-UC. Urządzenia te zostały zaprojektowane dla szerokiego zakresu napięć, od 24 V do 230 V AC lub DC, co sprawia, że nadają się do użytku na całym świecie i w systemów sterowania o różnej architekturze. Dlatego też przekaźniki mogą być używane również z napięciami sterującymi 110 V, które są standardem w USA. Nowe przekaźniki bezpieczeństwa są najnowszym produktem z rodziny przekaźników ESR5 firmy Eaton. Wprowadzenie ich na rynek potwierdza uniwersalne zastosowanie urządzeń ESR5, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów związanych z magazynowaniem, budową i zakupem.

Przekaźniki bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC mogą przetwarzać sygnały generowane przez wyjścia OSSD, co umożliwia podłączenie do systemu czujników takich jak kurtyny świetlne.

Każdy przekaźnik posiada trzy redundantne obwody wyjściowe i zaciski dla różnych typów czujników - obok obsługi kurtyn świetlnych można również dodawać takie funkcje jak przyciski wyłączania awaryjnego, monitorowanie osłon bezpieczeństwa czy sterowanie ryglami. Nowe przekaźniki bezpieczeństwa oferują zatem dużą elastyczność w odniesieniu do różnych typów czujników bezpieczeństwa, które są kontrolowane przez urządzenie. Ich liczne opcje połączeń po stronie wejściowej i wyjściowej, jak również szeroki zakres napięć wejściowych, pozwalają na szeroki zakres zastosowań. Jedno urządzenie może być stosowane w wielu różnych obwodach bezpieczeństwa. Dzięki temu konstruktorzy maszyn i integratorzy systemów nie potrzebują już tak wielu różnych komponentów, co zmniejsza koszty związane z magazynowaniem zapasów i części zamiennych, jednocześnie upraszczając proces inżynieryjny.

Szerokość 22,5 mm sprawia, że przekaźnik bezpieczeństwa jest o połowę mniejszy niż jego poprzedni model, co pozwala zaoszczędzić miejsce w szafie sterowniczej. Rozszerzony zakres temperatur otoczenia od -40 °C do +55 °C również poszerza zakres zastosowań. Przekaźniki bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC posiadają dopuszczenia UL i mogą pracować w obwodach o najwyższych poziomach funkcjonalnego bezpieczeństwa (PL e, zgodnie z normą EN 13849 oraz SIL CL 3, zgodnie z normą EN 62061).

Dostępny obecnie model przekaźnika bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC zastąpił poprzedni model ESR5-NO-31-AC-DC.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Eaton Electric Sp. z o.o.
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl