Nowy kierunek studiów związany z energetyką jądrową na Uniwersytecie Gdańskim - STUDIA - BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE - UNIWERSYTET GDAŃSKI - PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE - KADRY DLA ENERGETYKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy kierunek studiów związany z energetyką jądrową na Uniwersytecie Gdańskim
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy kierunek studiów związany z energetyką jądrową na Uniwersytecie Gdańskim

Nowy kierunek studiów związany z energetyką jądrową na Uniwersytecie Gdańskim
fot. Forum Atomowe

Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna to jeden z nowych kierunków studiów, które otworzy w roku akademickim 2014/15 Uniwersytet Gdański. Uczelnia zamierza przyjąć łącznie ok. 18 tys. osób na studia stacjonarne i niestacjonarne.

 – Na kierunku bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna będą się kształcić przyszli specjaliści nadzorujący działalność medyczną, techniczną i przemysłową z wykorzystaniem materiałów jądrowych i źródeł promieniowania jonizującego, zwłaszcza w perspektywie uruchomienia energetyki atomowej w Polsce – poinformowała we wtorek rzecznik prasowa UG Beata Czechowska-Derkacz.

Wyjaśniła, że ukończenie tych studiów da szansę zatrudnienia w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, instytucjach i firmach certyfikujących urządzenia stosowane m.in. w placówkach służby zdrowia, przemyśle, laboratoriach diagnostycznych i kontrolnych.

Nauka na tym kierunku będzie miała charakter trzyletnich studiów stacjonarnych I stopnia. Będą to studia interdyscyplinarne na wydziałach chemii oraz matematyki, fizyki i informatyki.

UG uruchomi też od przyszłego roku akademickiego nowe kierunki w języku angielskim: European and International Business Law and EU Administration oraz studia na kierunkach: matematyka, fizyka i fizyka medyczna (Mathematics, Physics, Medical Physics).

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl