Po kablach uszczelnionych stosowanych na morskich platformach wydobywczych Tele-Fonika dostarczyła kable zasilające szyby wiertnicze odporne na ekstremalnie niskie temperatury pracy. Kable Torsionflex Mine - TEMC - NSSHÖU znajdą zastosowanie na syberyjskich i tiumeńskich polach wydobywczych ropy naftowej.
Kable Torsionflex Mine - TEMC - NSSHÖU zostały opracowane w jednym z działających w spółce Zespołów Rozwoju Produktu, zespole odpowiedzialnym za kable w powłoce gumowej. Zleceniodawcą była niemiecka firma produkująca urządzenia i sprzęt wiertniczy.
– Na ich życzenie zmieniliśmy powłokę chloroprenową na bardziej wytrzymały rodzaj materiału. Tak by uzyskać maksymalną wytrzymałość mechaniczną, czyli żywotność kabla w niskich temperaturach otoczenia dochodzących do minus 45 stopni oraz w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych. W pierwszych dniach kwietnia do odbiorcy trafiła pierwsza partia ponad 30 kilometrów tych kabli – powiedział Ryszard Pilch, prezes zarządu spółki Tele-Fonika Kable SA.
Temat dotyczący lądowych platform wiertniczych należy do najbardziej perspektywicznych. – Tutaj też najszybciej widzimy zastosowanie nowych technologii. Nie ulega wątpliwości, że warto być obecnym w gronie dostawców tego sektora. To koło zamachowe innowacyjności w projektowaniu i technologii produkcji – dodaje prezes Tele-Foniki.
– Spośród kilku uznanych na świecie dostawców takich rozwiązań, wybrano właśnie nas. To nie przypadek, tutaj nie ma miejsce na przypadek. To zasługa technologii wytwarzania naszych kabli, która zapewnia najwyższą jakość dostępną w naszej branży. Zresztą tu nie ma miejsca na żadne kompromisy, gdy w grę - tak, jak w tym przypadku - wchodzi zapewnienie zasilania i sterowania w skrajnych temperaturach pracy, z jakimi mamy do czynienia na Dalekim Wschodzie – podkreśla Ryszard Pilch, prezes zarządu spółki Tele-Fonika Kable SA.
TELE-FONIKA Kable jest trzecim największym producentem kabli w Europie. Do Grupy stworzonej przez Bogusława Cupiała należy też 70% krajowego rynku produkcji kabli i przewodów izolowanych o wartości szacowanej łącznie na około 5 mld złotych rocznie. Większość, bo aż 66% produkcji jest eksportowana do blisko 80 krajów całego świata.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |