TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia - KABLE I PRZEWODY ELEKTRYCZNE - NKT CABLES - SIECI ŚREDNIEGO NAPIĘCIA - TRIO KABEL
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia
drukuj stronę
poleć znajomemu

TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia

TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia
fot. Równoczesny montaż zespołu trzech kabli w przepuście kablowym

Firma nkt cables wprowadza nowe rozwiązanie, które znacznie racjonalizuje instalację krótkich odcinków linii średniego napięcia. Nawinięte na bęben trzy odcinki kabla jednożyłowego o tym samym przekroju mogą być odwijane i instalowane w tym samym czasie, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów.

Rozwiązanie TRIO Kabel powstało w odpowiedzi na trudne warunki instalacji, jakie towarzyszą realizacji zadań związanych z modernizacją, rozbudową czy wymianą fragmentów sieci energetycznych w obszarach zurbanizowanych. Prace w centrach miast są przeprowadzane zazwyczaj na ograniczonej przestrzeni, w której często mieści się tylko jeden bęben i jedno urządzenie zdawcze. Jednocześnie wymogiem przy tego typu projektach jest na ogół krótki termin ukończenia realizacji, gdyż wiążą się one z utrudnieniami w ruchu drogowym i niedogodnościami dla lokatorów okolicznych budynków. Efektywne rozwiązanie TRIO Kabel w prosty sposób znacznie poprawia logistykę instalacji w każdych warunkach, pozwalając skupić się na czystym wykonawstwie.

Trzy kable – jedno zastosowanie

TRIO Kabel to gotowe do instalacji trzy odcinki jednożyłowego kabla średniego napięcia, które nawinięto na bęben równolegle, w odróżnieniu od znanego rozwiązania, gdzie kable na bębnie są ze sobą skręcone. Wszystkie kable posiadają taką samą konstrukcję, przekrój żyły roboczej oraz powrotnej, a także napięcie znamionowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu kable mogą być w sprawny sposób rozwijane z jednego bębna i od razu układane w przepuście czy wykopie. Rozwijanie kabli przebiega znacznie łatwiej i płynniej, bez zbędnych naciągów, co eliminuje ryzyko ewentualnego uszkodzenia ich powłok. Kolejną zaletą równoległego sposobu nawijania kabli na bęben jest fakt, że można na nim przechowywać odcinki dłuższe o 30% w porównaniu do szpuli o tej samej wielkości, na którą nawinięto układ trzech kabli skręconych ze sobą. Oznacza to, że z jednego bębna można instalować o prawie 1/3 dłuższe linie elektroenergetyczne bez konieczności łączenia kabli.

Efektywny w każdym wymiarze

Zastosowanie rozwiązania TRIO Kabel pozwala zwiększyć efektywność nie tylko w fazie wykonawczej, lecz także na etapie przygotowania i zakończenia prac. Przechowywanie i transport kabli wymaga zastosowania tylko jednego bębna i jednej ciężarówki o odpowiadającej mu ładowności. Dzięki prostej sekwencji instalacji trzech odcinków kabla naraz wymagane jest tylko jedno urządzenie zdawcze.

Równoczesne zdawanie zespołu trzech kabli z pojedynczego bębna, fot. nkt cables

Równoczesne zdawanie zespołu trzech kabli z pojedynczego bębna, fot. nkt cables

Ze względu na redukcję niezbędnych urządzeń i materiałów możliwe jest znaczne ograniczenie obszaru placu budowy. Zmniejszenie powierzchni potrzebnej na magazynowanie urządzeń i okablowania przekłada się na oszczędność kosztów i uproszczenie formalnych procedur. W ten sposób TRIO Kabel racjonalizuje przedsięwzięcie na każdym etapie i gwarantuje jego całościową efektywność kosztową.

Mirosław Lazarek, Product Manager w firmie nkt cables 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NKT S.A.
ul. Gajowa 3, Warszowice
tel.  +48 32 757 1700
www.nkt.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl