Biblioteka techniczna Rittal służy użytkownikom z przemysłu i IT dobrą radą, cennymi wskazówkami i rozwiązaniami. Teraz pojawił się tom drugi Chłodzenie szaf sterowniczych i procesów. Poręczny, liczący 96 stron podręcznik przekazuje podstawową wiedzę, przedstawia możliwości bardziej efektywnej klimatyzacji szaf sterowniczych i udziela praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i eksploatacji – także skomplikowanych realizacji.
Dlaczego odprowadzanie ciepła z szafy sterowniczej jest niezbędne? Jak wyglądają podstawy fizyczne obliczeń? Jakie istnieją efektywne energetycznie technologie chłodzenia – także do odprowadzania dużych mocy stratnych? Na takie i wiele innych pytań stawianych przez konstruktorów maszyn i urządzeń, kompleksowych i kompetentnych odpowiedzi udziela drugi tom biblioteki technicznej Rittal.
Podręcznik ten w sposób przejrzysty i zrozumiały przekazuje ekspercką wiedzę o aktywnym odprowadzaniu ciepła przez cyrkulację powietrza, wentylatory filtrujące, wymienniki ciepła powietrze/powietrze lub chłodziarki termoelektryczne. Przedmiotem zainteresowania są również systemy chłodzenia na bazie cieczy dla dużych mocy stratnych, aktywna klimatyzacja za pomocą klimatyzatorów szaf sterowniczych oraz precyzyjne dobieranie i wymiarowanie techniki chłodzenia za pomocą oprogramowania narzędziowego.
Skupiono się również na prawidłowej zabudowie szaf urządzeniami i środkami roboczymi. Do tego podręcznik Rittal zawiera przydatne i praktyczne wskazówki. Wskazano np. typowe rozwiązania efektywnego prowadzenia powietrza w szafie sterowniczej, ale także i typowe, często spotykane w praktyce błędy projektowania. W zakresie chłodzenia maszyn i procesów przedstawiono możliwości zastosowań chillerów do efektywnego energetycznie chłodzenia wodą w produkcji przemysłowej oraz w centrach danych.
Podręcznik można pobrać bezpośrednio ze strony www.rittal.pl, a wkrótce będzie dostępny także w formie drukowanej u przedstawicieli handlowych firmy.
Autor, dypl. mgr. Heinrich Styppa, był w Rittal w Herborn szefem obszaru i w ramach tej funkcji odpowiadał na płaszczyźnie międzynarodowej za klimatyzację szaf sterowniczych i chłodzenie procesów.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |