Co należy wiedzieć o technice chłodzenia? - KLIMATYZACJA - CHŁODZENIE - HVAC - RITTAL - SZAFY STEROWNICZE - KLIMATYZATORY - CHILLER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Co należy wiedzieć o technice chłodzenia?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Co należy wiedzieć o technice chłodzenia?

Co należy wiedzieć o technice chłodzenia?
fot. Rittal

Biblioteka techniczna Rittal służy użytkownikom z przemysłu i IT dobrą radą, cennymi wskazówkami i rozwiązaniami. Teraz pojawił się tom drugi Chłodzenie szaf sterowniczych i procesów. Poręczny, liczący 96 stron podręcznik przekazuje podstawową wiedzę, przedstawia możliwości bardziej efektywnej klimatyzacji szaf sterowniczych i udziela praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i eksploatacji – także skomplikowanych realizacji.

Dlaczego odprowadzanie ciepła z szafy sterowniczej jest niezbędne? Jak wyglądają podstawy fizyczne obliczeń? Jakie istnieją efektywne energetycznie technologie chłodzenia – także do odprowadzania dużych mocy stratnych? Na takie i wiele innych pytań stawianych przez konstruktorów maszyn i urządzeń, kompleksowych i kompetentnych odpowiedzi udziela drugi tom biblioteki technicznej Rittal.

Podręcznik ten w sposób przejrzysty i zrozumiały przekazuje ekspercką wiedzę o aktywnym odprowadzaniu ciepła przez cyrkulację powietrza, wentylatory filtrujące, wymienniki ciepła powietrze/powietrze lub chłodziarki termoelektryczne. Przedmiotem zainteresowania są również systemy chłodzenia na bazie cieczy dla dużych mocy stratnych, aktywna klimatyzacja za pomocą klimatyzatorów szaf sterowniczych oraz precyzyjne dobieranie i wymiarowanie techniki chłodzenia za pomocą oprogramowania narzędziowego.

Skupiono się również na prawidłowej zabudowie szaf urządzeniami i środkami roboczymi. Do tego podręcznik Rittal zawiera przydatne i praktyczne wskazówki. Wskazano np. typowe rozwiązania efektywnego prowadzenia powietrza w szafie sterowniczej, ale także i typowe, często spotykane w praktyce błędy projektowania. W zakresie chłodzenia maszyn i procesów przedstawiono możliwości zastosowań chillerów do efektywnego energetycznie chłodzenia wodą w produkcji przemysłowej oraz w centrach danych.

Podręcznik można pobrać bezpośrednio ze strony www.rittal.pl, a wkrótce będzie dostępny także w formie drukowanej u przedstawicieli handlowych firmy.

Autor, dypl. mgr. Heinrich Styppa, był w Rittal w Herborn szefem obszaru i w ramach tej funkcji odpowiadał na płaszczyźnie międzynarodowej za klimatyzację szaf sterowniczych i chłodzenie procesów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl