Ile czasu zajmuje prefabrykacja szafy sterowniczej? - EPLAN - RITTAL - AUTOMATYZACJA - SZAFY STEROWNICZE - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - EPLAN SMART WIRING - PROJEKTOWANIE IOT - BIURO PROJEKTOWE - CYFROWE BLIŹNIAKI - KONSERWACJA PREDYKCYJNA - PREFABRYKACJA - DIGITAL TWIN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ile czasu zajmuje prefabrykacja szafy sterowniczej?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ile czasu zajmuje prefabrykacja szafy sterowniczej?

Ile czasu zajmuje prefabrykacja szafy sterowniczej?
fot. Rittal Application Center

Planowanie i wykonanie związanych z różnego rodzaju technologiami projektów wymaga ogromnego nakładu czasu i pracy. Jak wynika z przeprowadzonych przez firmy Eplan i Rittal badań, na wyprodukowanie samej szafy sterowniczej przy wykorzystaniu tradycyjnej metody obróbki ręcznej, konieczne jest przeznaczenie około 58 godzin*. A co jeśli wszystkie elementy wspomnianego procesu można przeprowadzić nie tylko szybciej, ale też efektywniej i z zapewnieniem szeroko rozumianych oszczędności? Z taką nieograniczoną jedynie do tego konkretnego przykładu propozycją, przychodzi do swoich Klientów w Polsce firma Rittal i jej Rittal Application Center (RAC).

Jeszcze do niedawna eksperci Rittal udzielali wsparcia przedsiębiorcom w dziewięciu ośrodkach. Aby mieć możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań i odkrycia zalet procesu cyfrowej transformacji, konieczne było udanie się do jednego z centrów zlokalizowanych w Austrii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii lub USA. Teraz dostępem do technologii przyszłości mogą cieszyć się również przedsiębiorcy w Polsce. Rittal Application Center, zlokalizowane przy ulicy Warszawskiej 1g w Smolicach (gmina Stryków) jest otwarte dla odwiedzających od 19 kwietnia 2024 roku.

Rittal Application Center w Polsce - warsztat cyfrowej transformacji

Wizyta w Centrum Zastosowań Rittala to z pewnością okazja dla każdego, kto pragnie zdobyć wiedzę w zakresie związanych z transformacją cyfrową zagadnień każdemu. Specjaliści z firmy Rittal objaśniają wszystkie mogące wzbudzać wątpliwości kwestie, między innymi co jest istotne przy tworzeniu schematów połączeń i modeli 3D, w jaki sposób zautomatyzowana obróbka obudów zwiększa wydajność produkcji, czy też jak ważne dla zapewnienia ciągłości procesu jest zabezpieczenie danych.

Oferowana przez firmę Rittal pomoc specjalistów nie oznacza jedynie merytorycznego wsparcia. To możliwość stworzenia cyfrowego bliźniaka dla każdego zaprezentowanego przez odwiedzających centrum elementu, dostęp do oprogramowania specjalistycznego Rittal oraz opracowanych przez Eplan rozwiązań inżynieryjnych.

Dzięki modułowej ofercie realizowanej w ośrodku RAC, każdy z odwiedzających ma możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i najlepszych narzędzi warsztatowych. Nasze wsparcie obejmuje również doradztwo w zakresie zaopatrzenia, logistyki, a także działań marketingowych.

Łącząc kompetencje swojego zespołu z know-how Rittal i Eplan, umożliwiasz powstanie dostosowanych do indywidualnych wymagań każdego projektu scenariuszy. Innymi słowy, wspólnie z nami przyczyniasz się do optymalizacji całego łańcucha wartości, wokół którego koncentrują się działania twojej firmy.

Szybsze osiąganie celu dzięki odwzorowaniu cyfrowemu - digital twin

Współpracującym z RAC specjalistom zależy na maksymalizacji wyników naszych Klientów, a dzięki wykorzystaniu cyfrowego bliźniaka wzdłuż całego łańcucha wartości, jest to wizja jak najbardziej do spełnienia możliwa.

Obserwacja z bliska zachodzących w digital twin odwzorowanych cyfrowo procesów, czy to w zakresie automatyzacji, produktu czy też produkcji, pozwala w krótkim czasie określić, czy obrana ścieżka rzeczywiście doprowadzi projekt do zamierzonego celu. Co więcej, w razie potrzeby jej skorygowania, korzystanie z modelu cyfrowego zamiast rzeczywistych materiałów pozwala na uniknięcie dodatkowych, związanych z koniecznością wprowadzenia korekty, kosztów.

Prefabrykacja i cyfrowy bliźniak automatyzacji

Łącząc siły, firmy Rittal i Eplan cyfryzują cały łańcuch wartości w zakresie produkcji urządzeń rozdzielczych i sterowniczych. Korzystając z oferowanego rozwiązania w postaci RAC, otrzymujesz dostęp do kluczowych przy opracowywaniu inteligentnego systemu produkcyjnego aspektów, takich jak kompleksowe dane dla procesów konserwacji, inteligentny serwis oraz zintegrowane usieciowienie systemów.

Projekt Rittal i Eplan wspomaga etap eksploatacji

RAC to miejsce, w którym połączenie wiedzy i praktyki obu firm wspiera także ostatnie ogniwo łańcucha wartości, jakim jest eksploatacja. Dzięki Rittal Global Service zminimalizujesz ryzyko pojawienia się ewentualnych przestojów, co również przełoży się na bardziej satysfakcjonującą, efektywną produkcją. Integracja klimatyzatorów Rittal z wykorzystaniem IoT zapewni konsekwencję predykcyjną, a chmurowe rozwiązanie EPLAN eVIEW umożliwi pełną kontrolę nad danymi twoich projektów niezależnie od lokalizacji.

Maksymalnie skrócony proces zamówień

Korzystając z kompleksowej pomocy ekspertów w RAC, masz pewność bezbłędnej konfiguracji wszystkich dobranych do realizowanego projektu produktów. Poza wsparciem ze strony RiPanel otrzymujesz interfejsy do programów narzędziowych EPLAN Engineering oraz dostęp do sprawnego systemu zamówień seryjnych produktów Rittal.

Automatyzacja i cud cyfrowej transformacji

Spotykając się z rozwiązaniami RAC masz szansę przekonać się, że dzięki automatyzacji chociażby części elementów wchodzących w zakres łańcucha wartości, czas konieczny na realizację każdego projektu, obejmującego między innymi wyposażenie jednostki sterowniczej, jej okablowanie czy przeprowadzenie testów, ulegnie znacznemu ograniczeniu.

Dzięki takim rozwiązaniom jak EPLAN Smart Wiring wspomniany we wstępie czas przygotowania szafy sterowniczej w procesie w pełni zautomatyzowanym może zostać skrócony z 58 do około 24 godzin*. Stąd już niedaleka droga nie tylko do szybkiego wdrożenia w pełni przetestowanego projektu, ale też do znacznych, szeroko rozumianych oszczędności.

  

Rittal Application Center jako odpowiedź na przeobrażenia branży — komentuje Bogusław Perkowski, ekspert od lat związany ze środowiskiem pracy technologii informatycznych, teletechnicznych i telewizyjnych 

“Pamiętam, jak jeszcze niedawno pierwsze wzmianki o możliwości zastosowania komputerów do projektowania wzbudzały emocje w Biurach Projektowych. Starzy projektanci stojący przy deskach kreślarskich z przekąsem spoglądali na młodych klikających w klawiaturę i przesuwających dziwnym wskaźnikiem po tablecie, tworząc rysunki w AutoCAD. Jednak co było ważne, to zrozumienie postępu. Wiedza była przekazywana z pokolenia na pokolenia.

Z czasem deski kreślarskie zniknęły, a Biura Projektów zamieniły się w wyspecjalizowane pracownie projektowe korzystające ze specjalistycznego oprogramowania. Katalogi producentów zapełniały półki w regałach, a dyski komputerowe przepełnione były danymi urządzeń i projektami. Dynamicznie rozwijająca się infrastruktura informatyczna zaczęła stwarzać coraz to nowe możliwości dostarczania przez producentów prezentacji i narzędzi do doboru podzespołów niezbędnych do konstruowania urządzeń, systemów.

Obecnie dostarczane przez producentów narzędzia to już praktycznie nie narzędzia. To możliwości nie konstruowania, lecz tworzenia urządzeń, systemów i rozwiązań, pozwalających nie tylko na projektowanie, ale też czynny udziału w cyklu życia produktu.

Wspomniane w artykule rozwiązania oprogramowania Rittal i Eplan, wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji, bazując na rozwiązaniach chmurowych i internecie rzeczy, wpisują się
w obecnie powstającą rzeczywistość, stając się jej częścią. Czy zatęsknimy za deską kreślarską i półkami z katalogami? Chyba już nie.”


*badania przeprowadzone przez firmy Rittal i Eplan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl