Rittal inwestuje w USA - PRZEMYSŁ - USA - RITTAL - FRIEDHELM LOH GROUP - CHICAGO - ZVEI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal inwestuje w USA
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal inwestuje w USA

Rittal inwestuje w USA
fot. Rittal

Rittal uroczyście otworzył nową centralę firmy w Chicago w USA. Przeprowadzka jest częścią kompleksowej strategii, dzięki której Rittal chce rozwijać się na swoim najważniejszym rynku zagranicznym. Amerykańska spółka córka mieści się obecnie w środku przemysłowego centrum USA.

Sercem nowej siedziby firmy Rittal jest supernowoczesne centrum kompetencyjne oraz część szkoleniowa. 

 – Otwarcie nowej lokalizacji w USA stanowi część naszej międzynarodowej strategii rozwoju, która poza Stanami Zjednoczonymi obejmuje między innymi Chiny, Indie i Niemcy. Od dłuższego czasu czujemy się w tym kraju jak w domu i stawiamy zarówno na wzrost klasycznego przemysłu, jak też na dynamiczny rozwój w sektorze IT – powiedział Friedhelm Loh, właściciel i Przewodniczący Zarządu Rittal.

Nową centralę firmy uzupełnia amerykański zakład produkcyjny w Urbana, Ohio oraz istniejące centra dystrybucyjne w Teksasie i Newadzie. W ten sposób Rittal chce znacznie rozbudować swoje zaangażowanie wobec amerykańskich klientów w całym kraju. Po starcie w roku 1982, Rittal USA zatrudnia obecnie w sumie około 800 pracowników i dysponuje ponad 47000 metrami kwadratowymi powierzchni produkcyjnej. Równolegle do przeprowadzki do Chicago, Rittal inwestuje kilka milionów euro w rozbudowę linii produkcyjnych w Urbanie. W ten sposób Rittal chce uelastycznić i zwiększyć wydajność swojej produkcji w odniesieniu do potrzeb rynku amerykańskiego.

 – Dzięki przeniesieniu się do aglomeracji Chicago jesteśmy teraz obecni w środku jednego z najważniejszych regionów przemysłowych USA. W ten sposób jesteśmy bardzo blisko naszych klientów – stwierdził Frank Delesen, Dyrektor na Amerykę w Rittal. Dużą zaletą tej lokalizacji jest szczególnie bliskość lotniska w Chicago, jednego z najważniejszych węzłów w Ameryce.

Szczególne zadowolenie z wyboru lokalizacji okazał także Pat Quinn, Gubernator Stanu Illinois. W ubiegłym roku spotkał się z Friedhelmem Loh w Niemczech zachęcając go do otwarcia siedziby w tym stanie.

 – Cieszę się, że Rittal wybrał Illinois na siedzibę ze względu na korzystne komunikacyjnie położenie, różnorodną gospodarkę i wysoko wykwalifikowanych pracowników  powiedział przy okazji otwarcia nowej centrali w Woodfield Corporate Center w Schaumburg.

Główną uwagę poświęcono centrum obsługi klienta z rozbudowanymi zasobami szkoleniowymi, ale także na urządzenia do testowania produktów i dużą powierzchnię wystawienniczą, na której klienci mogą bezpośrednio zapoznać się z całym systemem Rittal.

USA najważniejszym rynkiem zbytu 

USA przeżywają obecnie rozwój tradycyjnego przemysłu. Znaczenie rynku USA potwierdzają też aktualne dane liczbowe Centralnego Związku Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego (ZVEI). Zgodnie z nimi Stany Zjednoczone, jeszcze przed Chinami, są nadal najważniejszym odbiorcą niemieckiego przemysłu elektrycznego. Tylko w pierwszym półroczu 2013 r. niemieckie firmy elektrotechniczne wyeksportowały za Atlantyk dobra o wartości 6,4 mld euro. Dla firmy Rittal, rynek amerykański jest najważniejszym rynkiem po Niemczech.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl