Infrastruktura dla maksymalnej mocy obliczeniowej - KLIMATYZACJA - CHŁODZENIE - RITTAL - INFRASTRUKTURA IT - LIQUID COOLING PACKAGE - PDU - SZAFY IT - LCP PASSIV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Infrastruktura dla maksymalnej mocy obliczeniowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Infrastruktura dla maksymalnej mocy obliczeniowej

Infrastruktura dla maksymalnej mocy obliczeniowej
fot. Rittal

Podczas zbliżającej się International Supercomputing Conference (ISC) firma Rittal przedstawi ofertę produktów i usług specjalnie dopasowanych do potrzeb High Performance Computing. Producent infrastruktury IT zaprezentuje m.in. system szaf TS IT oraz nową generację Power Distribution Units (PDU) do profesjonalnego rozdziału mocy w szafach IT. Zarówno TS IT jak i cztery różne warianty PDU są predestynowane do zastosowań w środowisku komputerów o dużej mocy. Systemy klimatyzacji Rittal Liquid Cooling Packages (LCP) do klimatyzacji szaf i szeregów to optymalne rozwiązania chłodzenia dla mocy obliczeniowych na najwyższym poziomie.

Światowy rynek HPC (High Performance Computing) przeżywa rozkwit: zgodnie z danymi IDC tylko w ostatnim roku wzrósł o 7% osiągając wartość 8,5 mld euro.

System szaf Rittal TS IT - już w swoim bogatym, standardowym wyposażeniu podstawowym - spełnia niemal wszystkie wymagania dotyczące szaf sieciowych oraz serwerowych. Inteligentny system modułowy składający się z programu szaf i akcesoriów oraz zredukowana kompleksowość i przyjazna technologia plug & play pozwalają na zwiększenie efektywności zamawiania i montażu. TS IT jest przeznaczony dla zastosowań z komputerami o dużej mocy, dzięki wysokiej elastyczności i skalowalności. Do profesjonalnego rozdziału prądu w szafach IT Rittal przedstawi cztery systemy PDU. Obok wersji pasywnej PDU basic dostępne będą inteligentne warianty PDU metric, PDU switched i PDU managed. Poza rozdziałem prądu oferują liczne możliwości monitorowania, pomiaru i zarządzania. Wersje jedno- i trójfazowe PDU są dostępne z prądami wejściowymi 16A do 63A dla serwerów blade.

Chłodzenie na najwyższym poziomie

Dla ekstremalnie wysokich wymagań superkomputerów odnośnie chłodzenia Rittal oferuje LCP (Liquid Cooling Packages) o mocy do 60 kW na powierzchni zaledwie 0,36 m2. Zimne powietrze jest przy tym koncentrowane na jednej lub dwóch szafach serwerowych (chłodzenie szaf) w ten sposób, że ustawiony w szeregu wymiennik ciepła powietrze/woda wdmuchuje je poprzez perforowane ściany boczne bezpośrednio przed serwery. Wewnątrz szafy ciepłe powietrze z tyłu serwerów jest odsysane i ponownie schładzane w LCP. W ten sposób powstaje zamknięty strumień powietrza bez powodującego straty mieszania się zimnego powietrza z ciepłym. Funkcja klimatyzacji szeregowej jest identyczna. Zimne powietrze do chłodzenia jest przy tym doprowadzane do szaf serwerowych i zasysane z tyłu.

Do wysokich wymagań przeznaczony jest również LCP Passiv. Mający postać tylnych drzwi szafy serwerowej wielkopowierzchniowy i wysokowydajny wymiennik ciepła powietrze/woda schładza ciepłe powietrze odlotowe serwera z powrotem do poziomu powietrza wlotowego uzyskując moc chłodniczą do 20 kW. Wbudowane wentylatory serwerów samodzielnie prowadzą ciepłe powietrze przez wymiennik ciepła LPC Passiv. Dzięki temu urządzenie nie wymaga energii elektrycznej, gdyż radzi sobie bez własnych wentylatorów.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl