Domowe centrum multimedialne z Raspberry Pi - XBOX LIVE - XBOX - LINUX - HDMI - RASPBERRY PI - KABLE ETHERNETOWE - FARNELL ELEMENT14 - XBMC - MEDIA CENTER - DOMOWE CENTRUM MULTIMEDIALNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Domowe centrum multimedialne z Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Domowe centrum multimedialne z Raspberry Pi

Domowe centrum multimedialne z Raspberry Pi
fot. Farnell element14

Jednym z ważniejszych rozszerzeń dla Raspberry Pi pojawiających się w tym roku jest zestaw XBMC, obecnie dostępny w Europie za pośrednictwem Farnell element14. Dzięki nowemu zestawowi XBMC (Xbox Media Center) właściciele Raspberry Pi mogą teraz szybko i łatwo przekształcić swoje miniaturowe komputery w tanie centrum multimedialne dla domu lub biura.

XBMC to proste nieszablonowe rozwiązanie pozwalające przekształcić dowolne Raspberry Pi w potężne media center dla domu lub biura. Zestaw startowy zawierający wszystkie dodatkowe narzędzia i oprogramowanie niezbędne do rozpoczęcia korzystania z urządzenia to idealne rozwiązanie dla nowych i obecnych użytkowników, któzy chcą wyciągnąć z ich Raspberry Pi jak najwięcej.

Zestaw XBMC pozwoli użytkownikom udostępniać multimedia z urządzeń w sieci domowej za pośrednictwem Raspberry Pi, zamieniając ekran ich telewizora w centrum multimedialne. Raspberry Pi może przesyłać treści z dowolnego komputera w sieci lokalnej. Użytkownicy mogą także uzyskać dostęp do ich do Xbox Live ID.

Zestaw XBMC zawiera kartę SD z preinstalowanym oprogramowaniem Raspbmc (open-sourcowa dystrybucja Linuxa stworzona przez Sama Nazarko), które pozwala przenieść Xbox Media Center (XBMC) na Raspberry Pi. Aby pomóc użytkownikom szybko rozpocząć korzystanie z zestawu dołączona jest prosta instrukcja zawierająca poradnik wideo.

Do sterowania Raspberry Pi w trybie XBMC służą zawiarte w zestawie mini-klawiatura i touchpad, a w celu połączenia się z telewizorem lub monitorem oraz Internetem dołączone są przewody HDMI i Ethernet.

Cennym źródłem informacji oraz wsparcia dla inżynierów i użytkowników jest społeczność element14, gdzie można znaleźć rozwiązania dla XBMC w formie tutoriali i poradników wideo.

 – Domowe centra multimedialne stały się w ciągu ostatniego roku bardzo popularne i jesteśmy podekscytowani uruchomieniem ich wersji dla Raspberry Pi, co potwierdza nasz status największego dystrybutora tego mikrokomputera i jego rozwiązań peryferyjnych na świecie. Ten zestaw znacznie ułatwia rozpoczęcie przygody z Raspberry Pi dla początkujących użytkowników, zamieniając komputer w niedrogie i efektywne centrum multimedialne do skutecznego zarządzania multimediami – powiedziała Claire Doyle, Global Head of Raspberry Pi w element14. – Widzieliśmy wiele innych pomysłowych aplikacji w naszej społeczności, które wraz z rosnącą liczbą akcesoriów jeszcze bardziej rozszerzy możliwe zastosowania Raspberry Pi.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
na xBoxa Raspberry powinno w zupełności wystarczyć
No avatar
Gość
Czytałem że Raspberry Pi jest trochę zasłabe jako centrum multimedialne. Daje rade ale dostaje zadyszki.
No avatar
Gość
Fajna zabawka ale chyba nieprzydatna dla telewizorów smart TV?

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl