Klimatyzatory Rittal TopTherm z certyfikatem TÜV - HVAC - RITTAL - TOPTHERM - SZAFY STEROWNICZE - KLIMATYZATORY - TÜV NORD
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Klimatyzatory Rittal TopTherm z certyfikatem TÜV
drukuj stronę
poleć znajomemu

Klimatyzatory Rittal TopTherm z certyfikatem TÜV

Klimatyzatory Rittal TopTherm z certyfikatem TÜV
fot. Rittal

Jeden klimatyzator drugiemu nierówny. W praktyce często okazuje się, że w przypadku mocy chłodniczej i efektywności energetycznej występują znaczne różnice. Aby zagwarantować Klientom określoną moc, Rittal - jako pierwszy producent na świecie - postawił swoją całą serię klimatyzatorów na stanowisku badawczym TÜV Nord. Wszystkie klimatyzatory TopTherm mogą nosić znak jakości TÜV Nord.

 – Aby zapewnić naszym klientom maksymalne możliwe bezpieczeństwo, Rittal - jako pierwszy na świecie producent - podjął decyzję o przekazaniu wszystkich klimatyzatorów serii TopTherm, do których zaliczają się również urządzenia „Blue e“ do badań przez niezależną jednostkę. W przeszłości okazywało się, że w świecie konkurencji często występowały różnice między parametrami mocy i efektywności energetycznej klimatyzatorów - podawanymi na tabliczkach znamionowych – a rzeczywistymi wartościami - komentuje Steffen Wagner, szef działu zarządzania produktami klimatyzacji szaf sterowniczych w Rittal. 

Badania klimatyzatorów zostały zlecone TÜV Nord. Wszystkie pomiary zostały przeprowadzone według aktualnej normy EN 14511-2 w jednostce badawczej techniki chłodniczej, klimatyzacji oraz wentylacji TÜV Nord w Essen. Warunki testowe, w których wyznaczano moc chłodniczą i efektywność energetyczną, były jasno określone. Np. w tzw. kalorymetrycznej metodzie badań pomiary musiały być przeprowadzane przy stałej temperaturze 35°C, zarówno wewnątrz szafy sterowniczej, jak i w otoczeniu. Względna wilgotność powietrza w szafie sterowniczej była utrzymywana na poziomie 40%.

Poza tym w EN 14511-2 określono, że podana moc chłodnicza może różnić się do mocy zmierzonej maksymalnie o 8%. Poza mocą chłodniczą oraz utajonym i wrażliwym udziałem mocy chłodniczej wyznaczano również pobór mocy elektrycznej klimatyzatora, w celu wyznaczenia na tej podstawie EER (Energy Efficiency Ratio). Ten parametr służy producentowi do określenia ekonomiczności pracy klimatyzatora.

Gwarantowana moc chłodnicza i efektywność energetyczna

W trakcie licznych testów w TÜV Nord wszystkie klimatyzatory Rittal z serii TopTherm osiągały deklarowane przez firmę parametry wydajnościowe. Częściowo moc chłodnicza była nawet do 10% większa od wartości podawanej przez producenta. Na przykład klimatyzator do zabudowy naściennej Rittal TopTherm o znamionowej mocy chłodniczej 2000 W miał w pomiarach łączną moc chłodniczą ok. 2200 W. TÜV Nord certyfikował również efektywność energetyczną urządzeń. Wyżej wymienione urządzenie w wersji 230V przy 50Hz ma EER równe 2,40 – pobór mocy elektrycznej wynosi więc tylko ok. 900 W.

Wszystkie klimatyzatory TopTherm mogą nosić znak jakości TÜV Nord. Umieszczając znak Rittal jednocześnie zobowiązuje się do przeprowadzania regularnych kontroli produktów. Ponadto, w związku ze znakiem, jakości producent zobowiązał się do zgłaszania TÜV Nord wszelkich mających wpływ na moc zmian w urządzeniach i poddawania ich ewentualnym testom. Dzięki temu klient ma pewność, że faktycznie dysponuje taką mocą chłodniczą i efektywnością energetyczną, jaką Rittal podaje dla swoich produktów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl