Nowy system obudów obsługi z blachy stalowej - OBUDOWY - RITTAL - SYSTEMY MONTAŻOWE - OBUDOWY RITTAL - OPBUDOWY STALOWE - TECHNIKA MONTAŻOWA - OBUDOWY OBSŁUGI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy system obudów obsługi z blachy stalowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy system obudów obsługi z blachy stalowej

Nowy system obudów obsługi z blachy stalowej
fot. Rittal oferuje nową obudowę obsługi, jednolitą platformę systemową składającą się z łącznie 9 wymiarów standardowych.

Maszyny i urządzenia obudowy obsługi muszą wyróżniać się odpowiednim designem. Powinny również cechować się wysokim poziomem ergonomii oraz wydajność montażu – przy minimalnych kosztach oraz szybkiej dostępności. Jak to działa pokazuje Rittal w nowym opracowaniu systemu obudów obsługi z blachy stalowej. Producent oferuje atrakcyjne optycznie, praktyczne oraz zoptymalizowane pod względem kosztów rozwiązanie obsługi.

Opracowując nową obudowę obsługi Rittal skupił się przede wszystkim na aplikacjach Klientów wrażliwego na koszty segmentu rynku maszyn. Dotychczas producent miał w ofercie 3 rozwiązania obudów obsługi z blachy stalowej, które znacznie różniły się pod względem designu oraz techniki montażu. Obecnie Rittal oferuje jednolitą platformę systemową składającą się z 9 wymiarów standardowych, jednolitych akcesoriów systemowych oraz nowoczesnej stylistyki, dopasowanej do reszty portfolio produktów dla stanowiska człowiek - maszyna.

W celu zagwarantowania łatwego dostępu serwisowego z przodu lub z tyłu, część obsługowa obudowy może być umieszczona albo na drzwiach z zawiasami, albo na stałej ściance tylnej. Korpus obudowy bazuje na platformie systemowej serii AE ze standardową powłoką proszkową RAL 7035 i jest dostępny w rozmiarach od 300 x 200 x 155 mm do 600 x 600 x 210 mm (szer. x wys. x gł.).

Wszystkie szczegóły konstrukcji są zaprojektowane pod kątem wysokiej wydajności montażu. Możliwa jest szybka i łatwa instalacja dodatkowej płyty przedniej z aluminium na drzwiach lub ściance tylnej – do wygodnego wykonania w części obsługowej otworów i wycięć pod wyświetlacze, wskaźniki lub komputery panelowe. Tak, jak dotychczas do zabudowy wewnętrznej używano różnych systemów mocowań, tak obecnie konstruktorzy rozdzielni mogą korzystać z pojedynczego, modułowego systemu akcesoriów. Dzięki temu możliwe jest znaczne zwiększenie możliwości zabudowy oraz usprawnienie montażu i zapasów magazynowych. Kompatybilne akcesoria systemu TS 8 sprostają najróżniejszym wymaganiom odnośnie zabudowy. W ten sposób np. za pomocą szyn profilowych z otworowaniem TS 8 można elastycznie montować poprzeczki montażowe i szyny systemowe typu chassis do wewnętrznych ścian bocznych.

W następnym etapie budowy stanowiska człowiek – maszyna, dopasowaną do danego zastosowania obudowę obsługi można w prosty sposób zamontować na systemie ramienia nośnego nowego systemu Rittal CP 60/120/180. Mimośrodowy montaż pozwala na wygodne i elastyczne umieszczenie obudowy w najróżniejszych pozycjach, np. we wnękach maszyn i urządzeń. Wsparcie przy montażu zapewniają przygotowane wytłoczenia w płytach wzmacniających, które Klient może wykorzystać poprzez proste rozwiercenie.

Dzięki inteligentnej blokadzie, która pozwala na wstępne unieruchomienie obudowy na ramieniu nośnym za pomocą jednej śruby, możliwy jest nawet montaż jednoosobowy. Dotyczy to również montażu do systemów podpory stojącej, które obecnie również są dostępne w nowej stylistyce ramion nośnych. Systemy podpory stojącej dysponują mobilną wersją z rolkami oraz kolumnami w wersji otwartej, umożliwiającymi wygodną instalację okablowania wraz z konfekcjonowanymi wtykami. Takie rozwiązanie jest bardzo użyteczne, szczególnie przy serwisowaniu.

Nowa obudowa obsługi posiada chroniące przed zranieniem, zaokrąglone narożniki i wyróżnia się atrakcyjnym designem części obsługowej. Oba pionowe, umieszczone po bokach uchwyty dopasowano do nowej stylistyki nowego systemu ramienia nośnego CP 60/120/180, a tym samym do rozwiązań Rittal w zakresie stanowiska człowiek - maszyna.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl