Białe certyfikaty – praktycznie o efektywności energetycznej - SEMINARIUM - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - ŚWIADECTWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ - BIAŁE CERTYFIKATY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Białe certyfikaty – praktycznie o efektywności energetycznej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Białe certyfikaty – praktycznie o efektywności energetycznej

Białe certyfikaty – praktycznie o efektywności energetycznej
fot. PowerMeetings.pl

SC Consulting oraz PowerMeetings.pl zapraszają do uczestnictwa w seminarium „Białe certyfikaty – praktycznie o efektywności energetycznej”, które odbędzie się 6 marca 2013 r. w Hotelu Novotel Centrum w Warszawie.

 Dlaczego warto wziąć udział w tym spotkaniu? Z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze, w połowie listopada br. w Dzienniku Urzędowym UE opublikowana została Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej. Jej zapisy weszły w życie z początkiem grudnia. Państwa członkowskie będą miały od tego momentu 18 miesięcy na ustanowienie i wdrożenie przepisów ustawowych, administracyjnych i wykonawczych niezbędnych do wykonania dyrektywy.

Dyrektywa wprowadza obowiązek wdrożenia działań zapewniających oszczędne gospodarowanie energią, w tym m.in. lepsze gospodarowanie energią przez jej dystrybutorów i dostawców oraz obowiązkowe audyty energetyczne dla dużych firm. Przewiduje też zapisy umożliwiające stworzenie programów finansowania działań na rzecz zwiększania efektywności energetycznej.

Po drugie - od 2013 r. pojawił się w Polsce nowy instrument, który wykorzystuje mechanizmy rynkowe do wspierania efektywności energetycznej – tzw. Białe Certyfikaty. System jest skierowany do bardzo szerokiej i zróżnicowanej grupy podmiotów, które należą do różnych branż i niekoniecznie dotychczas miały doświadczenie na rynku energii, bądź w procedurze przetargu. Wsparcie inwestycji pro-efektywnościowych przy użyciu instrumentu białych certyfikatów potrwa do końca 2015 r. System będzie miał dwojaki charakter dla poszczególnych podmiotów rynkowych. Przede wszystkim stanie się nowym obowiązkiem dla podmiotów zobligowanych w ustawie tj. dla przedsiębiorstw sprzedających energię elektryczną, ciepło i gaz do odbiorców końcowych. Przedsiębiorstwa będą musiały przedstawić białe certyfikaty prezesowi URE. Gdyby z tego obowiązku nie wywiązały się w wystarczającym stopniu, będą ponosiły konsekwencje finansowe. Omawiany system będzie również bonusem finansowym dla firm, które udowodnią zaoszczędzenie określonej ilości energii poprzez zrealizowanie inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej (ze świadectw efektywności energetycznej wynikać będą prawa majątkowe stanowiące towar giełdowy).

Seminarium „Białe certyfikaty – praktycznie o efektywności energetycznej”, ma na celu przybliżenie zapisów nowej, unijnej regulacji dotyczącej efektywności energetycznej, a także rozwiązanie wszelkich problemów związanych z wdrożeniem białych certyfikatów w przedsiębiorstwie. W czasie seminarium skupimy się na takich zagadnieniach jak obowiązki i przywileje wynikające z Ustawy o efektywności energetycznej, procedury przetargowe i czynniki wpływające na wynik, energooszczędne technologie, audyt efektywności energetycznej czy system handlu białymi certyfikatami, a także finansowanie działań związanych z efektywnością energetyczną.

Seminarium organizowane jest m.in. dla:

- przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni

- przedstawicieli zakładów przemysłowych

- przedstawicieli przedsiębiorstw obrotu energią elektryczną, ciepłem

- jednostki sektora publicznego (rządowe i samorządowe) zobowiązane do stosowania co najmniej dwóch środków poprawy efektywności energetycznej z katalogu zawartego w ustawie

- podmioty z sektora nieruchomości, szkoły, szpitale, centra handlowe, firmy produkcyjne i usługowe

- przedsiębiorstwa, które zmniejszyły zużycie energii dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie

- podmioty, które zrealizowały następujące rodzaje przedsięwzięć:

  • izolacja instalacji przemysłowych, przebudowa lub remont budynków
  • modernizacja: oświetlenia, urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych, lokalnych sieci ciepłowniczych i lokalnych źródeł ciepła
  • odzysk energii w procesach przemysłowych
  • ograniczenie przepływów mocy biernej, strat sieciowych w ciągach liniowych, strat w transformatorach

- podmioty, które stosują do ogrzewania lub chłodzenia energii z odnawialnych źródeł energii (wytwarzanej we własnych instalacjach lub pochodzącej z sieci).

Więcej informacji o seminarium na scc.com.pl/konferencje/en/bcc/

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl