Nowy produkt IoT dla inteligentnych miast - PROMAR - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - SMART CITY - INTERNET OF THINGS - ZARZĄDZANIE ZUŻYCIEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ - QUMAK
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy produkt IoT dla inteligentnych miast
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy produkt IoT dla inteligentnych miast

Nowy produkt IoT dla inteligentnych miast
fot. Qumak

Polska spółka technologiczno-informatyczna Qumak rozpoczęła współpracę z inżynierską firmą Promar Sp. z o.o. zajmującą się optymalizacją zużycia energii oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą techniczną w budynkach. Podmioty  wspólnie zrealizują projekt z obszaru efektywności energetycznej.

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami firmy zobowiązały się m.in. do wytworzenia platformy zdalnego zarządzania zużyciem mediów energetycznych i użytkowych w oparciu o istniejące rozwiązanie firmy Promar. Narzędzie to będzie rozwijane na potrzeby projektów realizowanych przez Qumak z obszaru szeroko rozumianego Smart City i tzw. internet of things (IoT), a architektura oprogramowania będzie umożliwiała świadczenie usług z chmury obliczeniowej. Dzięki takiemu podejściu do tworzenia platformy obie firmy zapewnią sobie de facto nieograniczoną skalowalność rozwiązania.

Qumak, jako podmiot posiadający doświadczenie w realizacji projektów teleinformatycznych, odpowiedzialny będzie za hosting infrastruktury sprzętowej, budowę nowej platformy oraz świadczenie usług back office i wsparcia użytkowników (call center). Promar natomiast zajmie się produkcją, rozwojem i dostawą urządzeń komunikacyjnych dla rozwiązania oraz eksploatacją systemów energetycznych.

Na potrzeby obsługi rynku krajowego oraz przygotowania do międzynarodowej ekspansji, obie strony zobowiązały się do zbudowania zespołu sprzedażowego w oparciu o posiadane zasoby.

 – Współczesne miasta chcą być smart, chcą tworzyć bezpieczne środowisko dla swoich mieszkańców oraz poprawiać ich komfort życia. Jako firma technologiczna dostrzegamy te potrzeby i staramy się im sprostać. Podjęcie współpracy z polską firmą Promar to rozwój naszej oferty skierowanej do miast oraz inwestycja, która pozwoli rozszerzyć portfolio własnych produktów – powiedział Tomasz Turczynowicz, Prezes Star ITS, spółki należącej do Grupy Kapitałowej Qumak zajmującej się technologiami z obszaru Smart City.

 – Jako specjaliści z zakresu instalacji HVAC i kontrolowania zużycia mediów energetycznych zawsze chcemy oferować naszym klientom produkty i usługi najwyższej jakości. Dostrzegamy również konieczność integrowania różnych usług wraz z rozwojem rynku IoT dla miast w ramach koncepcji Smart City. Dlatego też od 2 lat poszukiwaliśmy pewnego i wiarygodnego partnera, który wesprze nas w rozwoju naszej technologii oraz zapewni możliwość realizacji kompleksowych projektów dla miast. Jednocześnie bardzo cieszy nas  fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z liderem rynku integracji automatyki budynkowej – powiedział Bartosz Marciniak - Wiceprezes ds. Rozwoju w Promar Sp. z o.o. 

Firmy zamierzają skupić się na obiektach, które odwiedzane są przez wiele osób każdego dnia, przez co występuje duża zmienność wykorzystania mediów – chodzi np. o kilkanaście tysięcy obiektów komercyjnych (galerie handlowe, fabryki, kompleksy biurowe) czy też podobną liczbę budynków samorządowych i użyteczności publicznej (urzędy, szpitale, szkoły). W planach jest również dotarcie do obiektów wojskowych, gdzie występuje znaczny potencjał w zakresie efektywności energetycznej.

Zamontowanie urządzeń i platformy nie wymaga dużych nakładów finansowych, a średni czas zwrotu z inwestycji to rok. Klienci, którzy zdecydują się na montaż rozwiązania będą mogli uzyskać preferencyjne warunki finansowania.

Zgodnie z planem już w 2017 r. rozwiązanie może zostać zaimplementowane nawet w kilkuset obiektach w całym kraju. Od połowy roku rozpocznie się także podmiana platformy, w podłączonych już 1500 obiektach, na wersję przygotowaną przez Qumak. Nowy system będzie posiadał nowe funkcjonalności, a także będzie wydajniejszy i stabilniejszy.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl