Proste w montażu rozdzielnie instalacyjne - ROZDZIELNICE - RITTAL - RI4POWER - ROZDZIELNICE INSTALACYJNE - SZAFY ISV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Proste w montażu rozdzielnie instalacyjne
drukuj stronę
poleć znajomemu

Proste w montażu rozdzielnie instalacyjne

Proste w montażu rozdzielnie instalacyjne
fot. Rittal

Rozdzielnie instalacyjne (ISV) stanowią centralne podzespoły infrastruktury sieci elektrycznej w budynkach, centrach danych oraz instalacjach przemysłowych

Zasilają poszczególne odbiorniki energią elektryczną o niskim napięciu. Rittal prezentuje proste w montażu rozwiązania szaf, w ramach systemu modułowego Ri4Power. Dzięki wysokim stopniom ochrony ta innowacja nadaje się doskonale do zastosowania w trudnych warunkach pracy.

W zależności od rodzaju odbiornika, w szafie do rozdziału mocy powinny znajdować się różne rodzaje podzespołów. Typowymi przykładami są urządzenia przełączające i zabezpieczenia, zaciski, montowane na szynach podstawki bezpiecznikowe lub miniaturowe rozłączniki z bezpiecznikami typu NH. Aby umożliwić montaż wszystkich podzespołów, jakie mogą być niezbędne, system modułowy powinien mieć bardzo elastyczną konstrukcję, a także pozwalać na prosty i wydajny montaż. Rittal wychodzi naprzeciw tym wymaganiom w nowych szafach do rozdziału mocy Ri4Power.

Szafy ISV mogą być stosowane zarówno jako wolnostojące, jak i przystosowane do montażu ściennego, przy czym dostępnych jest wiele wersji. Mogą być także stosowane w trudnych warunkach otoczenia.

Szafy do rozdziału mocy firmy Rittal powstały w oparciu o standardowe produkty z serii TS 8 oraz obudowy AE do montażu ściennego. Oznacza to, że ze standardowego asortymentu można wybrać zarówno szafy ze stali nierdzewnej, jak i szafy z blachy stalowej z powłoką malarską. Ponadto szafy ISV spełniają następujące wymagania w zakresie stopnia ochrony: TS 8 posiadają stopień ochrony IP 55, a obudowy AE – IP 66.

W celu instalacji wymaganych podzespołów dostępne są specjalne wbudowane moduły. Jednostki tych modułów składają się z poszczególnych zestawów, które można w prosty sposób szybko zamontować na ramie wsporczej. Rozmiary modułów są dostosowane do jednostek wysokości (U) równych 150 mm oraz jednostek szerokości równych 250 mm. Poziomy montażowe o regulowanej głębokości umożliwiają łatwe dopasowanie położenia urządzeń do wycięć w pokrywach, co pozwala uniknąć kosztownych konstrukcji specjalnych.

Dostępne są również dopasowane moduły rozszerzeń dla rozłączników z bezpiecznikami serii NH o rozmiarach od NH 00 do NH 3. Wykorzystanie nowych wyłączników mocy umożliwia instalację rozdzielnic firm ABB, Eaton, Schneider Electric i Siemens dla prądów znamionowych do 630 A, w modułach o zaledwie dwóch różnych rozmiarach. Pokrywa każdego modułu posiada mocowania umożliwiające szybki demontaż. Pozwala to w ciągu kliku sekund zdejmować lub zakładać pokrywę zabezpieczającą przed bezpośrednim dotknięciem urządzeń. Pokrywę można też zaopatrzyć w plomby.

Inną zaletę konstrukcji stanowi zdejmowana rama wsporcza ramy dystrybucyjnej. Umożliwia wyjmowanie wszystkich urządzeń, pozwala również na ergonomiczne i proste wykonanie okablowania na zewnątrz szafy. Po zakończeniu montażu okablowania rama wsporcza ze wszystkimi urządzeniami może być łatwo zainstalowana wewnątrz szafy i zabezpieczona za pomocą śrub. Aby obniżyć koszty, rama wsporcza zawiera tylko te podpory, które są rzeczywiście niezbędne.

Producent uniknął stosowania stanowiących często przeszkodę rozpórek profilowanych, zapewniając elastyczność umożliwiającą łatwą rozbudowę. Użytkownik uzyskuje przez to więcej miejsca dostępnego dla instalacji dodatkowych urządzeń oraz osprzętu. Przy wykorzystaniu nowych modułów o szerokości 750 mm (3 jednostek szerokości) można zainstalować dużą liczbę urządzeń, stosując przy tym niewiele akcesoriów montażowych.


follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl