Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie - CZUJNIKI - FOTONOWE DETEKTORY PODCZERWIENI - RANKING - VIGO SYSTEM - DETEKTORY - JÓZEF PIOTROWSKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie

Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie

Prof. Józef Piotrowski, założyciel firmy Vigo System, a obecnie Dyrektor ds. Badań i Rozwoju znalazł się w gronie 50 najbardziej kreatywnych postaci polskiego biznesu. Piotrowski zajął 8 pozycję w rankingu przygotowanym przez magazyn Brief.

W uzasadnieniu czytamy, że Józef Piotrowski już w latach 60. ubiegłego stulecia wynalazł niechłodzony detektor, jednak dopiero pod koniec lat 80. wraz z dwoma fizykami założył firmę Vigo System. Aktualnie Vigo jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych detektorów podczerwieni, które kojarzą się powszechnie z czujkami wykrywającymi ludzi, jednak służą także m.in. do bardzo precyzyjnego badania składu chemicznego przedmiotów, materiałów, substancji i minerałów. Produkty firmy trafiają do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata: USA, Japonii, Chin i Korei. Są używane przez globalne koncerny, takie jak Samsung czy Hitachi. 

Również NASA wykorzystała detektory podczerwieni spółki Vigo i wkrótce czujnik polskiej firmy wyląduje na Marsie, gdzie będzie szukał śladów życia.

Źródło: Brief

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
VIGO System S.A.
ul. Poznańska 129/133, Ożarów Mazowiecki
tel.  22 666 14 06
www.vigo.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl