Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie - CZUJNIKI - FOTONOWE DETEKTORY PODCZERWIENI - RANKING - VIGO SYSTEM - DETEKTORY - JÓZEF PIOTROWSKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie

Założyciel Vigo System wśród najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie

Prof. Józef Piotrowski, założyciel firmy Vigo System, a obecnie Dyrektor ds. Badań i Rozwoju znalazł się w gronie 50 najbardziej kreatywnych postaci polskiego biznesu. Piotrowski zajął 8 pozycję w rankingu przygotowanym przez magazyn Brief.

W uzasadnieniu czytamy, że Józef Piotrowski już w latach 60. ubiegłego stulecia wynalazł niechłodzony detektor, jednak dopiero pod koniec lat 80. wraz z dwoma fizykami założył firmę Vigo System. Aktualnie Vigo jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych detektorów podczerwieni, które kojarzą się powszechnie z czujkami wykrywającymi ludzi, jednak służą także m.in. do bardzo precyzyjnego badania składu chemicznego przedmiotów, materiałów, substancji i minerałów. Produkty firmy trafiają do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata: USA, Japonii, Chin i Korei. Są używane przez globalne koncerny, takie jak Samsung czy Hitachi. 

Również NASA wykorzystała detektory podczerwieni spółki Vigo i wkrótce czujnik polskiej firmy wyląduje na Marsie, gdzie będzie szukał śladów życia.

Źródło: Brief

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
VIGO System S.A.
ul. Poznańska 129/133, Ożarów Mazowiecki
tel.  22 666 14 06
www.vigo.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl