Ericsson uruchamia usługę mobilnych pieniędzy - ERICSSON - MOBILNE PIENIĄDZE - MONEY SERVICE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ericsson uruchamia usługę mobilnych pieniędzy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ericsson uruchamia usługę mobilnych pieniędzy

Ericsson uruchamia usługę mobilnych pieniędzy
fot. Ericsson

Firma Ericsson Money Services udostępniła w siedmiu krajach Europy, w tym w Polsce, pierwszą spośród wielu nowych mobilnych usług finansowych — Ericsson Money. Użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Włoszech już od dziś mogą rejestrować się w serwisie www.ericssonmoney.com, by móc wysyłać i odbierać pieniądze, a także wypłacać gotówkę. Jest to pierwszy krok na drodze do udostępnienia klientom indywidualnym z całego świata pełnego pakietu wygodnych, bezpiecznych i natychmiastowych mobilnych usług finansowych.

Telefony komórkowe wkrótce staną się nie tylko centralnym elementem życia społecznego, ale i finansowego – już teraz przelewy pieniężne mogą być dla nas proste jak dzwonienie „z komórki”. Wystarczy utworzyć mobilny portfel online, żeby z łatwością móc korzystać z bezpiecznego dostępu do swoich pieniędzy w sieci Ericsson Money za pomocą telefonu.

Usługa Ericsson Money pozwala wysyłać i odbierać pieniądze oraz wypłacać gotówkę wszystkim tym, którym zależy na czasie i wygodzie. Na przykład, rodzice mogą użyć telefonu, jako osobistego portfela mobilnego i natychmiast przekazać pieniądze swoim dzieciom, które studiują lub podróżują za granicą. Obojętnie, czy to dziecko na obozie językowym w Anglii, czy nasi znajomi w kawiarni za rogiem - dzięki nowej usłudze przesłanie pieniędzy rodzinie i przyjaciołom jest proste i szybkie jak sms.

Mobilne usługi finansowe zapewnią klientom indywidualnym większą swobodę wyboru, łatwiejszy dostęp do pieniędzy oraz szybszy i wygodniejszy sposób ich przekazywania. Korzyści z uruchomienia portfela mobilnego w sieci Ericsson Money zapewne dostrzegą:

  • Rodzice, którzy mogą „od ręki” wysyłać pieniądze dzieciom studiującym w innym mieście lub przebywającym na wakacjach za granicą;
  • Znajomi i przyjaciele, aby móc wygodnie dzielić się kosztami posiłków, zaciągać drobne pożyczki oraz przelewać sobie nawzajem pieniądze;
  • Klienci indywidualni przyzwyczajeni do posługiwania się wyłącznie gotówką - może to być ich pierwszy krok w kierunku bankowości;
  • Osoby pracujące za granicą, aby wysłać pieniądze swoim rodzinom bez konieczności korzystania z przekazów pocztowych lub osobistego zlecania przelewów w banku.

Firma Ericsson Money Services planuje wkrótce udostępnić usługę Ericsson Money w pozostałych krajach Europy. W najbliższej przyszłości klienci indywidualni będą mogli łączyć się z innymi, podobnymi serwisami na całym świecie (za pośrednictwem usługi Ericsson Money Interconnect). Dzięki temu wysyłanie pieniędzy z różnych zakątków na naszym globie stanie się równie proste i łatwe jak wysyłanie wiadomości tekstowych.

Niedługo za pomocą Ericsson Money będzie można również szybko i bezpiecznie płacić rachunki, robić zakupy online oraz płacić w sklepie.

„Odkąd telefony komórkowe stały się powszechne, towarzyszą nam codziennie, jako nieodłączna część naszego życia społecznego. Obecnie spędzamy miliony godzin miesięcznie wysyłając sms-y i coraz częściej korzystając z mobilnego dostępu do portali społecznościowych. Dla wielu osób dostęp do informacji i usług przez telefon jest dziś tak naturalny, jak oddychanie.” ― powiedział Semir Mahjoub, wiceprezes Ericsson i prezes Ericsson Money Services.

„To oczywiste, że korzystając z telefonu użytkownicy sieci mobilnych powinni móc cieszyć się wygodą i wolnością wyboru również w sferze finansowej. Wystarczy mieć przy sobie numer telefonu przyjaciela, żeby niezależnie od miejsca jego pobytu uruchomić nowy dostęp do usług finansowych i mobilnych pieniędzy. Dla branży to ważny moment przyśpieszenia i cieszymy się, że tak znacznie pomagamy użytkownikom z całego świata coraz częściej korzystać z połączonych ze sobą globalnie usług finansowych zamieniając przelew pieniężny w część komunikacji mobilnej” ― dodał Semir Mahjoub.

Źródło: Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl