nkt cables przejmuje oddział kabli energetycznych firmy Ericsson - ENERGETYKA - ERICSSON - DANIA - SZWECJA - KABLE TRANSMISYJNE - SKANDYNAWIA - KABLE I PRZEWODY ELEKTRYCZNE - NKT CABLES
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności nkt cables przejmuje oddział kabli energetycznych firmy Ericsson
drukuj stronę
poleć znajomemu

nkt cables przejmuje oddział kabli energetycznych firmy Ericsson

nkt cables przejmuje oddział kabli energetycznych firmy Ericsson
fot. nkt cables

nkt cables podpisało z Ericsson warunkową umowę kupna dotyczącą nabycia oddziału kabli energetycznych Ericssona. Umowa podlega akceptacji przez odpowiednie organy i ma być sfinalizowana na początku trzeciego kwartału 2013 roku. Wartość transakcji ma wynosić 250 mln koron szwedzkich, co stanowi równowartość około 123 mln zł (wartość przedsiębiorstwa).

W 2012 roku oddział kabli energetycznych firmy Ericsson osiągnął przychody w cenach rynkowych na poziomie ok. 1,3 mld DKK (730 mln zł). Firma ta jest wiodącym dostawcą produktów średniego napięcia dla skandynawskiej energetyki. Ponadto firma Ericsson jest ważnym dostawcą produktów niskiego napięcia dla hurtownii i  instalatorów w Szwecji, a znaczna część jego dochodów pochodzi z innowacyjnych kabli specjalistycznych.

Niniejszy zakup jest głównym elementem strategii rozwoju jednostki nkt cables „Produkty” koncentrującej się na wzmocnieniu pozycji w segmencie kabli średniego i niskiego napięcia na wybranych rynkach. Nabycie oddziału kabli energetycznych firmy Ericsson doda wiele unikalnych produktów do oferty nkt cables, wzmocni kompetencje w zakresie rozwoju nowych i innowacyjnych rozwiązań energetycznych, oraz poprawi zakres obsługi klientów skandynawskich.

nkt cables pozyska ok. 320 nowych pracowników i fabrykę w Falun w Szwecji, obejmującą zakład produkcyjny oraz działy: rozwoju, sprzedaży i administracji. Zarówno lokalizacja fabryki jak i asortyment uzupełnią działalność zakładu nkt cables w Asnæs w Danii, tworząc w ten sposób wydajną bazę produkcyjno-logistyczną do obsługi rynku skandynawskiego. Nabycie oddziału kabli energetycznych firmy Ericsson wzmocni pozycję firmy nkt cables na rynku kabli średniego i niskiego napięcia w regionie skandynawskim.

Źródło: nkt cables

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NKT S.A.
ul. Gajowa 3, Warszowice
tel.  +48 32 757 1700
www.nkt.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl