Ericsson promuje rozwiązania teleinformatyczne zmniejszające emisję CO2 - ERICSSON - EMISJA CO2 - TELEINFORMATYKA - MEKSYK - KONFERENCJA KLIMATYCZNA - COP 16 - CACUN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ericsson promuje rozwiązania teleinformatyczne zmniejszające emisję CO2
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ericsson promuje rozwiązania teleinformatyczne zmniejszające emisję CO2

Ericsson promuje rozwiązania teleinformatyczne zmniejszające emisję CO2
fot. Ericsson

W dniach od 29 listopada do 10 grudnia światowi liderzy spotykają się w Cancun w Meksyku na szesnastej konferencji stron (Conference of the Parties — COP 16), aby wziąć udział w negocjacjach na temat globalnej zmiany klimatu.

Dotychczas w negocjacjach klimatycznych skupiano się przede wszystkim na rozwiązaniu problemu emisji wtedy gdy on już wystąpił. W tym roku firma Ericsson aktywnie uczestniczy w dyskusjach w Cancun w celu promowania rozwiązań teleinformatycznych, które w przyszłości mogą doprowadzić do zmniejszenia lub nawet wyeliminowania emisji CO2.

Firma Ericsson od sześciu miesięcy współpracuje z rządem Meksyku i partnerami z branży, aby przedstawić te informacje światowym liderom i uczestnikom negocjacji klimatycznych w Cancun. Pierwszym krokiem ma być zwiększenie świadomości, co rozwiązania teleinformatyczne mogą zrobić dla zwiększenia sprawności energetycznej we wszystkich sektorach społeczeństwa.

Pani Christiana Figueres z Kostaryki, która w tym roku objęła stanowisko sekretarza wykonawczego Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (organu, który organizuje rozmowy), powiedziała w tym tygodniu w wywiadzie dla dziennika New York Times: „Negocjacje wielostronne, takie jak ta, dotyczą nie tylko rozwiązywania problemów ekologicznych, lecz także zmiany wzorców ekonomicznych i struktury gospodarki, z którą mamy do czynienia od dziesiątków lat”.

Sektor teleinformatyczny może ułatwić wprowadzenie niezbędnych zmian. Promowanie innowacji teleinformatycznych nie tylko przyniesie korzyści dla środowiska, lecz także zwiększy produktywność i obniży koszty. Na przykład, gdyby mobilne usługi szerokopasmowe miały spowodować podobnie radykalny wzrost produktywności, jak mobilne usługi głosowe, mogłoby to zwiększyć globalny produkt brutto o trzy do czterech procent, a jednocześnie udostępnić całą gamę usług i rozwiązań zmniejszających problem zmiany klimatu.

Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, mówi: „Wprowadzenie rozwiązań teleinformatycznych we wszystkich sektorach społeczeństwa umożliwia zmianę kierunku dyskusji o zmianie klimatu. Zamiast skupiać się tylko na zmniejszaniu emisji możemy spojrzeć w przyszłość i zacząć wprowadzanie zmian w naszych sposobach działania. Potrzebna jest transformacja na wielką skalę i przejście z infrastruktury fizycznej na informatyczną". Dzisiejsze magistrale szerokopasmowe to autostrady przyszłości.

Na konferencji COP 16 firma Ericsson podejmie szereg ważnych działań mających na celu zwiększenie świadomości wśród światowych liderów, rządów i organizacji pozarządowych oraz w różnych branżach, jak ważną rolę może odegrać teleinformatyka, a także zaoferuje przedstawienie zaleceń dotyczących najefektywniejszych zastosowań teleinformatyki w różnych sektorach społeczeństwa.

Na konferencji COP 16 Ericsson skoncentruje się na przedstawieniu, w jaki sposób innowacje teleinformatyczne mogą zwiększyć sprawność energetyczną we wszystkich sektorach społeczeństwa, w tym ogólnie w działalności biznesowej, a także w takich obszarach, jak transport, usługi użyteczności publicznej, edukacja i ochrona zdrowia. Dobrym przykładem współpracy z władzami miejskimi i wdrożenia pewnych rozwiązań teleinformatycznych jest zaangażowanie firmy Ericsson w projekt Stockholm Royal Seaport (jest to projekt zrównoważonego rozwoju miasta, który ma na celu uwolnienie się od paliw kopalnych do 2030 r. i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do mniej niż 1,5 tony na osobę do 2020 r.).

Źródło: Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl