Ericsson, Verizon Wireless i Samsung przedstawiły technologię Voice over LTE - TELEKOMUNIKACJA - ERICSSON - SAMSUNG - 4G - LTE - VERIZON - VOLTE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ericsson, Verizon Wireless i Samsung przedstawiły technologię Voice over LTE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ericsson, Verizon Wireless i Samsung przedstawiły technologię Voice over LTE

Ericsson, Verizon Wireless i Samsung przedstawiły technologię Voice over LTE

Firmy Ericsson, Verizon Wireless i Samsung zaprezentowały podczas targów Mobile World Congress jedno z pierwszych na świecie połączeń głosowych w sieci LTE wykonane ze smartfonu wyposażonego w oprogramowanie klienckie sieci IMS do technologii Voice over LTE (VoLTE) zgodnie ze specyfikacjami GSMA. Firmy wykonały to połączenie przez opartą na produktach komercyjnych pokazową sieć LTE firmy Ericsson, za pomocą smartfonu LTE 4G firmy Samsung, który zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym roku w Stanach Zjednoczonych przez firmę Verizon Wireless.

Technologia VoLTE zapewni użytkownikom indywidualnym i biznesowym dostęp do zaawansowanych usług komunikacyjnych oraz znakomitą jakość połączeń. Pokazy tego typu to jeden z wielu kroków na drodze do komercyjnego udostępnienia zgodnych operacyjnie, działających na całym świecie urządzeń i infrastruktur sieciowych umożliwiających świadczenie usług transmisji głosu przez sieć LTE.

Oparta na sprawdzonych standardach branżowych technologia VoLTE pozwoli operatorom sieciowym oferować rozszerzone usługi głosowe w sieciach LTE na całym świecie. Użytkownicy indywidualni będą mogli korzystać z dodatkowych usług mobilnych, takich jak zarządzanie obecnością, przesyłanie obrazu wideo i czaty, które będą dostępne z poziomu dowolnego urządzenia, z dowolnego miejsca i pod kontrolą dowolnego usługodawcy, zarówno w komórkowych, jak i w stacjonarnych szerokopasmowych sieciach transmisji danych.

„Operatorzy muszą zacząć podejmować strategiczne decyzje na temat tego, w jakim stopniu zachowywać lub rozwijać swoje obecne usługi głosowe i SMS podczas wdrażania szerokopasmowych sieci telefonii komórkowej LTE” ― powiedział Johan Wibergh, szef działu sieci w firmie Ericsson. „Technologia VoLTE pozwala firmom telekomunikacyjnym świadczyć usługi głosowe klasy operatorskiej, a także wzbogacone usługi multimedialne, z wykorzystaniem zgodnego operacyjnie, globalnego standardu".

„Firma Verizon Wireless należała zawsze do innowatorów branży technicznej, a technologia VoLTE jest tego najnowszym przykładem” ― powiedział Tony Melone, dyrektor ds. technicznych firmy Verizon. „Pracowaliśmy w tym roku naprawdę ciężko nad tą technologią i spodziewamy się udostępnić komercyjne usługi VoLTE w 2012 r.”.

„Firma Samsung jest dumna z odegrania kluczowej roli w dzisiejszej udanej próbie i w pokazie zaawansowanych możliwości, szybkości i łatwości nawiązywania połączeń w komunikacji głosowej przez sieć LTE” ― powiedział Tom Jasny, wiceprezes działu ds. sieci 4G i komórkowych sieci szerokopasmowych w firmie Samsung Mobile. „Firma Samsung zainwestowała znaczne środki w rozwój urządzeń z obsługą sieci LTE oraz infrastruktury sieci LTE. Obserwowanie, jak nasze zaangażowanie w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań 4G przynosi owoce, sprawia nam ogromną satysfakcję”.

Rozwiązanie do świadczenia usług VoLTE obejmuje radiowy sprzęt dostępowy do sieci LTE, a także rozwiązanie Evolved Packet Core, moduł do kontroli zasad oraz rozwiązanie Multimedia Telephony (MMTel) wdrożone w sieci rdzeniowej IMS jako moduł usługowy do świadczenia usług Voice over LTE i usług stacjonarnych.

Źródło: Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl