Poznań świeci przykładem - LED - POZNAŃ - OŚWIETLENIE MIEJSKIE - PHILIPS LIGHTING - OŚWIETLENIE OBIEKTÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Poznań świeci przykładem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Poznań świeci przykładem

Poznań świeci przykładem

Poznań został laureatem konkursu „Miasto szans – miasto zrównoważonego rozwoju”, zorganizowanego z inicjatywy PwC i tygodnika „Newsweek Polska”. Nagrodę dla zwycięzcy – energooszczędne oprawy uliczne wykorzystujące technologię LED – ufundowała firma Philips Lighting Poland, która od lat zaangażowana jest w projekty służące zrównoważonemu rozwojowi polskich miast.

Celem konkursu było wskazanie najlepszych praktyk, dotyczących stosowania zasad zrównoważonego rozwoju oraz uhonorowanie polskich miast, które w skuteczny i długofalowy sposób je wdrażają. Wyniki konkursu pozakują, że miasta w naszym kraju dostrzegają konieczność rozwoju, który zapewniałby zarówno godziwy poziom życia mieszkańcom, jak i minimalizowanie negatywnego oddziaływania urbanizacji na środowisko naturalne.

Dla większości miast zrównoważony rozwój to przede wszystkim rozbudowa infrastruktury, jednak coraz więcej z nich wkłada wiele wysiłku w zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. Ocenia się, że to właśnie miasta odpowiedzialne są za 70% globalnej emisji dwutlenku węgla. Jednocześnie aż 19% energii elektrycznej zużywanej na świecie pochłania oświetlenie. Aby zwrócić uwagę na ten fakt, nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest energooszczędne oświetlenie uliczne wykorzystujące technologię LED. Fundatorem nagrody jest firma Philips Lighting Poland, która od lat bierze udział w projektach mających na celu wzost świadomości w zakresie efektywnego wykorzystania energii w miastach, również na terenie Poznania.

Autostrada A2 - Poznań

Stadion Miejski w Poznianiu

Przykładem naszej wspólpracy był projekt „Zielona energia”, mający na celu zwrócenie uwagi
na konieczność prowadzenia codziennych działań na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego - mówi Krzysztof Kouyoumdjian, rzecznik Philips Lighting Poland. W ramach akcji, przeprowadzonej wspólnie z Urzędem Miasta Poznania i lokalnymi szkołami, rozdaliśmy mieszkańcom 100 tysięcy energooszczędnych świetlówek kompaktowych. Chcieliśmy w ten sposób udowodnić, że każdy z nas może mieć realny wpływ na ochronę środowiska, poprzez używanie odpowiedniego oświetlenia w naszych domach. 

Philips to światowy lider w produkcji oświetlenia, który jako pierwszy w 1980 roku wprowadził na rynek energooszczędne świetlówki kompaktowe. Philips Lighting Poland obecny jest w Polsce już od 20 lat, angażując się w projekty edukacyjne mające na celu wzrost świadomości w zakresie efektywnego wykorzystania energii. W 2009 roku firma weszła do Panteonu Polskiej Ekologii, prestiżowej grupy firm i osób działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego w naszym kraju.

Zamek Cesarski w Poznaniu

Most Biskupa Jordana w Poznaniu.jpg

Ul. Głogowska w Poznaniu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl