Oprawy od Beghelli oświetlają BorgWarner - OPRAWY OŚWIETLENIOWE LED - OŚWIETLENIE OBIEKTÓW - BEGHELLI - BORG WARNER - AEROPOLIS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Oprawy od Beghelli oświetlają BorgWarner
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oprawy od Beghelli oświetlają BorgWarner

Oprawy od Beghelli oświetlają BorgWarner
fot. Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe przy produkcji niewielkich elementów

Od 2012 roku trwa nieprzerwana współpraca włoskiego producenta oświetlenia z jednym z czołowych producentów komponentów i zaawansowanych technologicznie systemów dla układów napędowych w pojazdach. W BorgWarner zamontowanych jest ponad 10 tys. opraw Beghelli, które obsługują powierzchnię produkcyjną, magazynową, biurową, a także zapewniają zewnętrzną iluminację obiektu.

BorgWarner Poland jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner INC., który współpracuje z takimi markami, jak m.in. Fiat, Ford, Audi, Volkswagen czy Jaguar. Nowoczesne centrum produkcyjno-badawcze zlokalizowane zostało w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym – Aeropolis, gdzie od początku swojej działalności firma stale się rozwija i unowocześnia park maszynowy, a także systematycznie powiększa powierzchnię magazynową oraz produkcyjną. Od początku swojej działalności w Polsce, inwestor akceptuje rozwiązania Beghelli, montując energooszczędne i wydajne oprawy wraz z systemami zarządzającymi instalacją oświetlenia.

– Długoletnia współpraca z BorgWarner Poland umożliwiła nam wypracowanie biznesowej relacji, dzięki której podczas opracowywania kolejnych projektów i realizacji zamówień doskonale wiemy, jak sprostać rygorystycznym wymaganiom, które obowiązują w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Aby jak najlepiej dopasować nasz asortyment do warunków oświetlanej przestrzeni, na potrzeby realizacji w BorgWarner wykonaliśmy specjalnie zaprojektowane oprawy z serii Acciaio oraz Aterix, które poprzez wykorzystanie stali kwasoodpornej AiSi 316, charakteryzują się podwyższonym stopniem ochrony przed korozją, co jest szczególnie istotne w obiektach przemysłowych – wyjaśnia Michał Jastrzębski, dyrektor techniczny z firmy Beghelli Polska.

Acciaio Eco LED wykorzystana w BorgWarner fot. Beghelli

Acciaio Eco LED wykorzystana w BorgWarner fot. Beghelli

W BorgWarner zostały także zamontowane inteligentne systemy do automatycznego i ręcznego zarządzania instalacją oświetlenia. Dzięki temu marka zapewniła wygodę i komfort użytkownikom, ale także umożliwiło to wygenerowanie znacznych oszczędności, o które w tak dużych obiektach jest trudno.

– Podczas projektowania pierwszych rozwiązań instalacyjnych, zależało nam na tym, aby pokazać inwestorowi, że oświetlenie LED to nie tylko znaczne oszczędności w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia, ale także komfortowe zarządzanie parametrami opraw, a przede wszystkim stały i nieprzerwany nadzór nad ich pracą. W wielkokubaturowych budynkach, gdzie instalacje są znacznie rozbudowane, to bez wątpienia duża zaleta. BorgWarner został także wyposażony w automatyczny tryb Daylight, który umożliwia dopasowanie aktualnych warunków panujących na zewnątrz oraz system kontroli oświetlenia awaryjnego – dodaje Jastrzębski.

Jednak prawdziwym wyzwaniem dla projektantów oświetlenia było przygotowanie koncepcji zewnętrznej iluminacji obiektu, która wymagała ścisłej współpracy z architektem prowadzącym. Po uzyskaniu zadowalającego efektu z przeprowadzonych prób iluminacji, rozpoczęto proces wdrożenia. Ponadto Beghelli-Polska było odpowiedzialne za uruchomienie i konfigurację wykorzystanych systemów oświetleniowych.

Borg Warner w Aeropolis fot. Tadeusz Poźniak

Borg Warner w Aeropolis fot. Tadeusz Poźniak

  • Projekt oświetlenia: Grzegorz Wyszyński (Beghelli-Polska)
  • Generalny wykonawca: Hartbex
  • Biuro projektowe: Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego Projprzem
  • Podwykonawca instalacji elektrycznych: Elektromontaż Rzeszów
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Beghelli Polska Sp. z o.o.
ul. Podmiejska 95, Rybnik
tel.  32 422 55 79
www.beghelli.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl