BorgWarner Poland jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner INC., który współpracuje z takimi markami, jak m.in. Fiat, Ford, Audi, Volkswagen czy Jaguar. Nowoczesne centrum produkcyjno-badawcze zlokalizowane zostało w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym – Aeropolis, gdzie od początku swojej działalności firma stale się rozwija i unowocześnia park maszynowy, a także systematycznie powiększa powierzchnię magazynową oraz produkcyjną. Od początku swojej działalności w Polsce, inwestor akceptuje rozwiązania Beghelli, montując energooszczędne i wydajne oprawy wraz z systemami zarządzającymi instalacją oświetlenia.
– Długoletnia współpraca z BorgWarner Poland umożliwiła nam wypracowanie biznesowej relacji, dzięki której podczas opracowywania kolejnych projektów i realizacji zamówień doskonale wiemy, jak sprostać rygorystycznym wymaganiom, które obowiązują w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Aby jak najlepiej dopasować nasz asortyment do warunków oświetlanej przestrzeni, na potrzeby realizacji w BorgWarner wykonaliśmy specjalnie zaprojektowane oprawy z serii Acciaio oraz Aterix, które poprzez wykorzystanie stali kwasoodpornej AiSi 316, charakteryzują się podwyższonym stopniem ochrony przed korozją, co jest szczególnie istotne w obiektach przemysłowych – wyjaśnia Michał Jastrzębski, dyrektor techniczny z firmy Beghelli Polska.
Acciaio Eco LED wykorzystana w BorgWarner fot. Beghelli
W BorgWarner zostały także zamontowane inteligentne systemy do automatycznego i ręcznego zarządzania instalacją oświetlenia. Dzięki temu marka zapewniła wygodę i komfort użytkownikom, ale także umożliwiło to wygenerowanie znacznych oszczędności, o które w tak dużych obiektach jest trudno.
– Podczas projektowania pierwszych rozwiązań instalacyjnych, zależało nam na tym, aby pokazać inwestorowi, że oświetlenie LED to nie tylko znaczne oszczędności w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia, ale także komfortowe zarządzanie parametrami opraw, a przede wszystkim stały i nieprzerwany nadzór nad ich pracą. W wielkokubaturowych budynkach, gdzie instalacje są znacznie rozbudowane, to bez wątpienia duża zaleta. BorgWarner został także wyposażony w automatyczny tryb Daylight, który umożliwia dopasowanie aktualnych warunków panujących na zewnątrz oraz system kontroli oświetlenia awaryjnego – dodaje Jastrzębski.
Jednak prawdziwym wyzwaniem dla projektantów oświetlenia było przygotowanie koncepcji zewnętrznej iluminacji obiektu, która wymagała ścisłej współpracy z architektem prowadzącym. Po uzyskaniu zadowalającego efektu z przeprowadzonych prób iluminacji, rozpoczęto proces wdrożenia. Ponadto Beghelli-Polska było odpowiedzialne za uruchomienie i konfigurację wykorzystanych systemów oświetleniowych.
Borg Warner w Aeropolis fot. Tadeusz Poźniak
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |