MCI 15BP - softstart z wbudowanym układem obejściowym od Danfoss - SOFTSTARTY - MCI 15BP - SILNIK KLATKOWY - ASYNCHRONICZNY - SILNIKI - KICK START
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności MCI 15BP - softstart z wbudowanym układem obejściowym od Danfoss
drukuj stronę
poleć znajomemu

MCI 15BP - softstart z wbudowanym układem obejściowym od Danfoss

MCI 15BP - softstart z wbudowanym układem obejściowym od Danfoss
fot. Danfoss

Softstarty MCI są sprawdzonym rozwiązaniem dla łagodnego rozruchu 3 fazowych asynchronicznych silników klatkowych, utrzymującym prądy rozruchowe na rozsądnym poziomie, co prowadzi do wydłużenia bezawaryjnej pracy wielu maszyn.  Są one idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających dużej ilości cykli łagodnego rozruchu i zatrzymań. Znajdują zastosowanie przy pompach i wentylatorach, podajnikach i transporterach, dźwigach i suwnicach.


W typoszeregu softstartów MCI do silników od 1,5kW do 22kW znajduje się model MCI 15BP. Posiada on wewnętrzny styk, który zwiera się w momencie, gdy na uzwojeniu silnika jest pełne napięcie znamionowe. Rozwiązanie takie sprawia, iż silnik podczas normalnej pracy pracuje tak, jakby był załączony przez stycznik. Wbudowany układ obejściowy umożliwia zatem zmniejszenie ilości emitowanego przez softstart ciepła, przez co zwiększeniu ulega ilość dokonywanych rozruchów.

MCI 15BP, tak jak wszystkie softstarty z rodziny MCI, oprócz możliwości ustawiania czasu rozbiegu (ramp-up: 0,5-10s) oraz czasu wybiegu (ramp-down: 0,5-10s) posiada możliwość ustawienia momentu początkowego (Initial Torque 0-85%), jak i posiada funkcję „kick start” oferującą impuls 200ms pełnego napięcia przed rozpoczęciem rozbiegu.

MCI 15BP z wbudowanym układem by-pass zapewnia idealny rozruch silników o prądzie znamionowym do 15A (kat. AC-53B).

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl