Mechatroniczne systemy napędowe dla aplikacji zdecentralizowanych - SILNIKI ELEKTRYCZNE - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - MECHATRONIKA - ASYNCHRONICZNY - NAPĘDY - NORD DRIVESYSTEMS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mechatroniczne systemy napędowe dla aplikacji zdecentralizowanych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mechatroniczne systemy napędowe dla aplikacji zdecentralizowanych

Mechatroniczne systemy napędowe dla aplikacji zdecentralizowanych
fot. Nord DriveSystems

Dla producentów, którzy skupiają się wyłącznie na mechanice lub elektronice, połączone rozwiązania mechatroniczne mogą działać jak czerwona płachta na byka, podczas gdy dla wiodących dostawców kompletnych systemów napędowych nie stanowią one żadnego problemu i są przejrzyste jak błekit nieba.

NORD DRIVESYSTEMS jest przykładowym dostawcą kompleksowych rozwiązań mechatronicznych łączących silniki, przekładnie oraz przetwornice częstotliwości. Dzięki dużej głębi produkcyjnej, wszystkie zintegrowane komponenty do tych rozwiązań - z wyjątkiem surowych odlewów i części standardowych - zostały zaprojektowane przez NORD i pochodzą z własnych zakładów produkcyjnych.

Specyficzne dla aplikacji, ekonomiczne rozwiązania mogą być konfigurowane w zależności od indywidualnych wymagań: użytkownicy mogą wybierać spośród szerokiej gamy silników we wszystkich klasach wydajności, oraz z jednego z największych i najbardziej wszechstronnych zakresów przekładni na świecie. NORD dostarcza również odpowiednie elementy elektroniki sterującej. Ponadto wszystkie urządzenia mechatroniczne z NORD zapewniają praktycznie ukierunkowane inteligentne funkcje dla typowych zadań napędowych w aplikacjach rozproszonych. Dostępne są oczywiście również funkcje bezpieczeństwa np. opcjonalne funkcje "Safe Torque Off" i "Safe Stop 1".

NORD oferuje modele ze zintegrowanym procesem i regulatorem PI, które idealnie nadają się do stosowania w wentylatorach i pompach dzięki wewnętrznemu zasilaniu 24 V oraz dwóm wejściom analogowym. Inne typy są dostosowane do wymogów jakie stawia technologia przenośników taśmowych. Oprócz sterownika hamulca, posiadają także dwa zintegrowane potencjometrów, które umożliwiają szybką konfigurację. Standardowe funkcje, takie jak sprzężenie zwrotne (tryb servo dla ekonomicznych silników asynchronicznych) oraz funkcja PosiCon umożliwia tym jednostkom niezależne sterowanie pozycjonowaniem i podnośnikami z najwyższą precyzją, np. w paletyzatorach (zobacz wideo dołączone poprzez kod QR). Systemowa elektronika obejmuje zakres mocy od 0,25 do 22 kW. Wszystkie jednostki zapewniają ochronę termiczną silnika. Systemy mechatroniczne są nie tylko opcjonalnie dostępne w kolorze niebieskim, ale także w nielakierowanej wersji (patrz wyżej) lub z innym wybranym kolorze.

Źródło: NORD

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

NORD Napędy sp. z o.o.
NORD Napędy sp. z o.o.
ul. Zakrzów 414, Podłęże
tel.  +48 12 2889900
fax.  +48 12 2889911
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl