Farnell wzbogaca wybór komponentów automatyki przemysłowej dzięki produktom firmy Control Techniques - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - SERWONAPĘDY - SILNIKI - NAPĘDY - PRZEKŁADNIE NAPĘDOWE - NIDEC - CONTROL TECHNIQUES
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell wzbogaca wybór komponentów automatyki przemysłowej dzięki produktom firmy Control Techniques
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell wzbogaca wybór komponentów automatyki przemysłowej dzięki produktom firmy Control Techniques

Farnell wzbogaca wybór komponentów automatyki przemysłowej dzięki produktom firmy Control Techniques
fot. NIDEC

Najlepsze w swojej klasie napędy regulowanej prędkości, wysokiej jakości silniki i przekładnie firmy Control Techniques są już dostępne w sklepie Farnell, a ponadto wspierane w ramach imponującej, 5-letniej gwarancji.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, powiększył swój wybór produktów dla automatyki przemysłowej o najlepszą w swojej klasie rodzinę napędów o zmiennej prędkości, a także o wysokiej jakości silniki i przekładnie firmy Control Techniques. Napędy serii Commander C200 i C300 są zasilane prądem przemiennym i stanowią idealne rozwiązanie dla większości aplikacji automatyki przemysłowej, stosowanych w fabrykach, które wymagają wysokiej sprawności. Cały wybór wysoce wydajnych serwonapędów Control Techniques i precyzyjnych przekładni obejmuje produkty, które bardzo łatwo można zintegrować w aplikacjach opartych o sterowanie silnikami, już na etapie projektowania. Typowymi zastosowaniami, które wymagają pozycjonowania lub sterowania, właśnie z użyciem silników, są m.in. drukowanie, pakowanie i maszyny takie jak suwnice, wtryskarki oraz zautomatyzowane linie montażowe i siłowniki liniowe.

Control Techniques to firma należąca do koncernu Nidec, a zarazem wiodąca marka na rynku technologii napędowych – jeden z innowatorów w branży automatyki przemysłowej. Control Techniques jest renomowanym producentem, znanym dzięki ofercie wysoce wydajnych, niezawodnych i niezwykle efektywnych energetycznie wyrobów, które pozwalają klientom na tworzenie niedrogich rozwiązań produkcyjnych. Inżynierowie zajmujący się projektowaniem elektroniki i automatyką przemysłową, a szczególnie ci, którzy pracują jako eksperci od utrzymania ruchu, serwisowania i prac konserwacyjnych, najbardziej skorzystają z pięcioletniej gwarancji, oferowanej przez Control Techniques. Ponadto warta docenienia jest szybka dostawa oraz świadczona przez Farnell, fachowa pomoc techniczna, dostępna w dni robocze.

W ramach nowego wyboru napędów, silników i przekładni, produkowanych przez Control Techniques, a dostępnych już teraz w Farnell, znajdują się m.in.:

  • Napędy prądu przemiennego serii Commander C200 i C300 to najlepsze w swojej klasie produkty, nadające się do większości zastosowań automatyki przemysłowej w fabrykach. Ich szybka instalacja jest możliwa dzięki łatwej integracji z użyciem powszechnie stosowanych w tym środowisku protokołów komunikacyjnych. Zmienna szybkość obrotowa sprawia, że silniki mogą pracować z optymalną prędkością, redukując pobór energii nawet od 30% do 50% (w zależności od aplikacji). Wbudowana obsługa interfejsu SI pozwala na proste i elastyczne łączenie systemu z popularnymi magistralami przemysłowymi oraz Ethernetem. Dostępne są też wersje o rozszerzonych zestawach wejść i wyjść. Wbudowany sterownik PLC i zaawansowane funkcje, a wśród nich zdalna diagnostyka, redukują całkowity koszt wdrażania systemu. Oba rodzaje napędów są obecnie dostępne z możliwością wydłużenia gwarancji z dwóch do pięciu lat, bez dopłaty, co stanowi odzwierciedlenie bardzo dobrych doświadczeń z tymi produktami w kontekście niezawodności i wytrzymałości.
  • Uniwersalne napędy Unidrive M200 i M300 miały swoją premierę w 2013 roku i stanowią elementy bardzo wielu istniejących instalacji, głównie zlokalizowanych w Europie.
  • Serwonapęd Unimotor HD to wysoce dynamiczny, bezszczotkowy serwosilnik prądu przemiennego, powszechnie stosowany w automatyce przemysłowej by zapewnić dokładne sterowanie położeniem kątowym elementów. Cechuje się bardzo wysokim, szczytowym momentem obrotowym, a zarazem małą bezwładnością i został zaprojektowany z myślą o wysoce dynamicznych aplikacjach, wymagających szybkich przyspieszeń i nagłej redukcji prędkości.
  • Reduktor VRL 090 Abel to niewielka, ale wysoce precyzyjna przekładnia. Jej głowica została zbudowana zgodnie ze standardowo stosowanymi w przemyśle wymiarami. Elementy tego typu są niezbędne w systemach przenoszenia napędów, by zamieniać prędkość na moment obrotowy.

Simon Meadmore, Global Head of IP&E, Farnell, powiedział: „Napędy o regulowanej prędkości obrotowej, silniki i przekładnie, to jedne z najbardziej pożądanych produktów, oferowanych przez Control Techniques i dlatego stanowią bardzo cenny dodatek do oferty Farnell w zakresie elementów automatyki przemysłowej. Czujemy się zobowiązani, by nawiązywać nowe relacje z wiodącymi na rynku dostawcami, by tym samym zapewniać naszym klientom z branży automatyki przemysłowej dostęp do najlepszego w swojej klasie asortymentu, które będą mogli uwzględnić w swoich projektach, a wszystko to przy zachowaniu najbardziej konkurencyjnych cen. Ponadto firma Control Techniques oferuje też standardową, pięcioletnią gwarancję na wszystkie produkty, co sprawia, że szczególnie ci klienci, którzy dysponują mniejszymi placówkami i przez to ograniczonym budżetem na rozwój, zyskują pewność, że z powodzenie zautomatyzują swoje zakłady produkcyjne.”

Steve Lambert, UK Sales & Distribution Manager, Control Techniques, powiedział: „Niezmiernie się cieszymy z partnerstwa z Farnell w zakresie naszych kluczowych platform technologicznych, co jest przejawem nowych inwestycji Farnell i rozszerzania swojej działalności w kierunku sektora przemysłowego i automatyki. Jesteśmy podekscytowani tą nową szansą, nie tylko ze względu na obecność na rynku brytyjskim, ale też w całej Europie. Wraz z Farnell i różnorodnymi szansami biznesowymi możemy wspólnie osiągać nowe cele.”

Farnell oferuje szybką wysyłkę produktów z kategorii automatyki przemysłowej dla klientów w Europie, co ma szczególne znaczenie dla firm poszukujących źródła nowych urządzeń i części zamiennych do budowy instalacji lub prowadzenia napraw i skutkuje minimalizacją przestojów produkcyjnych. Klienci uzyskują ponadto bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów, oferowanych na stronie internetowej Farnell, a także do wsparcia technicznego, świadczonego w dni robocze.

Najlepszy w swojej klasie wybór napędów o regulowanej prędkości obrotowej, silników i przekładni marki Control Techniques jest teraz dostępny w sklepie internetowym Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl