ZUS będzie współpracował z Politechniką Rzeszowską - SERWER - INFORMATYKA - BADANIA I ROZWÓJ - POLITECHNIKA RZESZOWSKA - ZUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ZUS będzie współpracował z Politechniką Rzeszowską
drukuj stronę
poleć znajomemu

ZUS będzie współpracował z Politechniką Rzeszowską

ZUS będzie współpracował z Politechniką Rzeszowską
fot. Jesse Wagstaf/CC/Flickr

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk i rektor Politechniki Rzeszowskiej Andrzej Sobkowiak podpisali w poniedziałek porozumienie o współpracy między obiema instytucjami. Umowa umożliwi m.in. odbywanie praktyk i staży studentom Politechniki.

Jak powiedział podczas uroczystości dyrektor rzeszowskiego oddziału ZUS Stanisław Wasilewski, studenci kierunków informatycznych będą mogli pogłębiać wiedzę zdobytą na uczelni przez zastosowanie jej w praktyce. "Naszą korzyścią będzie to, że będziemy mogli ograniczyć zlecanie części prac badawczo-rozwojowych firmom komercyjnych" - dodał.

Podkreślił, że ZUS daje studentom możliwość zapoznania się z jednym z najbardziej zaawansowanych systemów informatycznych w Europie. Wasilewski zaznaczył, że studenci i naukowcy wspólnie z przedstawicielami ZUS będą uczestniczyć też w projektach budowy aplikacji, które następnie zostaną wykorzystane przez Zakład.

„Zatem dla nas będą to oszczędności wynikające z wykorzystania prac badawczych prowadzonych wspólnie w powstającym właśnie w Rzeszowie Ośrodku Badawczo-Rozwojowym ZUS. Współpraca będzie też miała wpływ na podniesienie kompetencji pracowników Zakładu poprzez wspólny udział z Politechniką w konferencjach naukowych, szkoleniach i kursach” - powiedział Wasilewski.

Zdaniem rektora Politechniki Rzeszowskiej Andrzeja Sobkowiaka podpisana umowa umożliwi uczelni lepsze kształcenie studentów. „Umiejętności, które zdobędą na praktykach w ZUS, ułatwią im znalezienie pracy. To jest dla nas bardzo ważne. Ponadto dzisiejsza uroczystość pokazuje, że absolwenci naszej uczelni to ścisła czołówka polskich informatyków i jest to dla nas wyraz uznania, za co dziękuję” - dodał rektor.

Zdaniem prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka, umowa wpisuje się w strategię Zakładu, która zakłada korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych. "Nasz system informatyczny wymaga nieustających modyfikacji w miarę jak rozwija się technologia i jak przybywa nam zadań do realizacji. Potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań, które mamy nadzieję uzyskać dzięki współpracy z Politechniką” - dodał.

Zaznaczył, że wybór padł na Rzeszów, bo "jest to miejsce innowacji”. Derdziuk nawiązał w ten sposób do hasła promocyjnego: „Rzeszów. Stolica Innowacji”.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy ZUS będzie współpracował z Katedrą Informatyki i Automatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Serwery ZUS, obsługujące Kompleksowy System Informatyczny ZUS, należą do największych instalacji IT w Europie. ZUS obsługuje ok. 14,5 mln ubezpieczonych, 7,5 mln świadczeniobiorców i 2,1 mln płatników. Wartość środków, którymi administruje to ok. 160 mld zł rocznie, co sytuuje go wśród największych instytucji finansowych w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl