Otwarcie największego w Europie Centrum Turbin Gazowych - WARSZAWA - BADANIA I ROZWÓJ - TURBINY GAZOWE - INSTYTUT LOTNICTWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Otwarcie największego w Europie Centrum Turbin Gazowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Otwarcie największego w Europie Centrum Turbin Gazowych

Otwarcie największego w Europie Centrum Turbin Gazowych
fot. Siemens

20 stycznia o godzinie 11:00 na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Turbin Gazowych. Tym samym Warszawa, Polska i Europa zyskują unikatowe centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych - zarówno lotniczych, jak i energetycznych.

W uroczystym otwarciu wezmą udział, m.in. Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego; prof. Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.

W trakcie uroczystego otwarcia Centrum Turbin Gazowych zaproszeni goście poznają możliwości i zakres prac powstałego centrum. Dodatkowo zwiedzą przestrzenie dedykowane nie tylko badaniom i analizom, ale również pomieszczenia edukacyjne i warsztatowe.

 – Otwarcie CTG to dla nas wielkie wydarzenie. Rynek turbin gazowych sukcesywnie rośnie, a wraz z zapotrzebowaniem rosną również wymagania techniczne i oczekiwania względem kompetencji pracowników. Centrum Turbin Gazowych to nie tylko unikalna baza laboratoryjna, nowe miejsca pracy, ale także wyszkolona kadra inżynierów – mówi dyrektor Witold Wiśniowski.

Lokalne testy i analizy spowodują, że to właśnie w Polsce, w szybki i efektywny sposób inżynierowie będą mieć możliwość badania powstających komponentów. Tego typu działania wpłyną również na wzrost kompetencji inżynierskich zespołów i sprawią, że jakość prowadzonych prac osiągnie światowy, najwyższy poziom.

Centrum Turbin Gazowych to inwestycja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2001-2013.

Centrum Turbin Gazowych

Źródło: Instytut Lotnictwa

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl