Wsparcie dla innowacji energetycznych z funduszu InnoEnergy - ENERGETYKA - BADANIA I ROZWÓJ - INNOWACJE - DOFINANSOWANIE - DOTACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wsparcie dla innowacji energetycznych z funduszu InnoEnergy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wsparcie dla innowacji energetycznych z funduszu InnoEnergy

Wsparcie dla innowacji energetycznych z funduszu InnoEnergy
fot. sxc.hu

Nabór wniosków do rundy inwestycyjnej InnoEnergy będzie teraz trwać przez cały rok, aby zapewnić przedsiębiorcom większą elastyczność i skrócić proces wyprowadzania projektu z laboratorium na rynek.

 – Do tej pory w 2017 r., w ramach inwestycji w innowacje, wsparcie uzyskało już siedem nowych projektów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, inteligentnych budynków oraz efektywności energetycznej o łącznej wartości 13,5 mln EUR. Od czasu rozpoczęcia naszej rundy inwestycyjnej w 2011 r., finansowanie otrzymało już ponad 90 projektów na poziomie 170,5 miliona euro, co przekłada się na 3 miliardy euro prognozowanej sprzedaży. Przyczyniło się to również do złożenia 77 patentów, a nad projektami obejmującymi osiem obszarów technologicznych w całej Europie pracowało 323 partnerów – podsumowuje Marcin Lewenstein, Innovation Officer w InnoEnergy.

W ramach rundy inwestycyjnej zbierane są sprawdzone europejskie koncepcje technologiczne, które pomogą zmienić przyszłość przemysłu energetycznego. Poprzez oferowanie elastycznych narzędzi i łączenie skutecznych wnioskodawców z siecią ekspertów InnoEnergy, możliwe jest sprostanie wyzwaniom napotykanym podczas komercjalizacji technologii i przyspieszenia procesu wdrażania innowacji. InnoEnergy wspiera całościowy rozwój produktu, a nie tylko jego technologiczną podstawę.

 – Aby zbudować przyszłość Europy opartą na zrównoważonej energii, musimy wspierać innowacyjne projekty, które szybko będzie można wprowadzić na rynek. Całoroczny nabór wniosków pozwoli twórcom innowacji na dostęp do niezwykłego połączenia specjalistycznej wiedzy technologicznej i rynkowej, wsparcia finansowego i partnerów w komercjalizacji poprzez udział w rundzie inwestycyjnej, w momencie najdogodniejszym dla ich własnej firmy. Pracując z MŚP, korporacjami i instytucjami badawczymi, działamy jako partner w całym procesie, aż do momentu wprowadzenia produktu na rynek – powiedział Diego Pavia, Prezes Zarządu InnoEnergy. 

W ramach projektów realizowanych w Polsce, partnerami projektów są takie firmy, jak: TAURON, Rafako, MetalERG, EC Systems, ale również uczelnie wyższe, np.: krakowskie AGH, Politechnika Śląska i Politechnika Wrocławska oraz instytuty badawcze na czele z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla (ICHPW) i Głównym Instytutem Górnictwa (GIG).

 – Dzięki zaangażowaniu InnoEnergy pozyskaliśmy technologię z Francji i Hiszpanii dla naszego projektu Polygen. Jego innowacyjność sprawia, że ma dużą szansę, by stać się jednym z ważniejszych rozwiązań, które mogą zmienić energetykę i jej wpływ na środowisko. Dzięki wsparciu InnoEnergy mamy możliwość zainteresowania naszą innowacyjną instalacją odbiorców w całej Europie – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Rafako.

Jeszcze inną technologię opracowała firma Metalerg z Oławy - producent kotłów. Produkt BioEcoMatic opracowany przy wsparciu InnoEnergy to nowoczesny kocioł wykorzystujący słomę jako paliwo do produkcji ciepła o wysokiej wartości. - Współpraca z InnoEnergy pozwoliła nam na opracowanie unikalnej technologii, a co najważniejsze ułatwiła nam udane wprowadzenie na rynek kotłów BioEcoMatic. Dzięki sieci kontaktów InnoEnergy mamy już zamówienia na nasz produkt z wielu rynków europejskich. Jesteśmy obecni na takich rynkach, jak Kazachstan, Chiny czy USA – podkreśla Janusz Cieślak, Prezes Zarządu firmy Metalerg.

 – Rozwój innowacji w obszarze energii zależy od bardziej elastycznych i dopasowanych do potrzeb źródeł finansowania. W ramach naszej rundy inwestycyjnej oferujemy jednak znacznie więcej. InnoEnergy zapewnia swoim partnerom dostęp do wiedzy na temat docelowych rynków w całej Europie, w tym m.in. regulacji prawnych obowiązujących w poszczególnych krajach a także, co niezwykle istotne, dba o ochronę i zabezpieczenie wartości intelektualnej projektów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi instrumentów i elastyczności rozwiązań, dostosowujemy swoje działania do potrzeb projektu podczas jego trwania. Naszym celem jest zaangażowanie w cały proces tworzenia i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach z naszego regionu, którego efektem jest komercyjny sukces na rynkach europejskich – powiedział Jakub Miler, Dyrektor Generalny InnoEnergy Central Europe.

Każda firma, niezależnie od tego czy jest to MŚP, duża korporacja czy instytut badawczy, która opracowała przełomową innowację w zakresie zrównoważonej energii i planuje złożyć wniosek w tym roku, posiada taką możliwość do 23 października - data zamknięcia przydziału funduszy z puli na 2017 rok.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl