Nowe jednostki wentylatorów z filtrami firmy Rittal - FILTR - WENTYLACJA - RITTAL - TOPTHERM - WENTYLATOR - OBUDOWA - SZAFA - TECHNOLOGIA DIAGONALNA - KRATA WENTYLACYJNA - TOP THERM - WENTYLATOR Z FILTREM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe jednostki wentylatorów z filtrami firmy Rittal
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe jednostki wentylatorów z filtrami firmy Rittal

Nowe jednostki wentylatorów z filtrami firmy Rittal

Prezentując nowo opracowane jednostki wentylatorów z filtrami TopTherm firma Rittal wykazała, że w dziedzinie wentylacji wciąż jeszcze możliwe są znaczne usprawnienia. Innowacja polega na zastosowaniu po raz pierwszy na świecie technologii diagonalnej. Zapewnia ona znacznie lepszy przepływ powietrza i poprawę wentylacji obudów i szaf. Innymi, ważnymi zaletami tej technologii, oprócz prostego, nie wymagającego użycia narzędzi montażu, są łatwość konserwacji i wzrost sprawności. Obszerne testy wykazały, że oszczędności zużycia energii wynoszą nawet do 43 procent.

Wprowadzając diagonalną technologię konstrukcji wentylatorów firma Rittal z powodzeniem stworzyła inteligentną kombinację wentylacji radialnej z osiową i zastosowała ją w swoich nowych jednostkach wentylatorów z filtrami TopTherm. Nowa technologia wentylatorów charakteryzuje się tym, że kierunek wylotu powietrza nie znajduje się, jak dotychczas, w kierunku osi wentylatora, a jest skierowany po przekątnej na zewnątrz. Ułatwia to równomierne rozprowadzenie powietrza wewnątrz szafy lub obudowy i pozwala uniknąć tworzenia się "gorących punktów".

Oprócz płaskiej konstrukcji jednostki, kluczowymi zaletami tej technologii są bardziej stroma charakterystyka i wyżej położony punkt siodłowy ciśnienia. W wyniku tego system uzyskuje większą stabilność ciśnienia, a po instalacji, w warunkach eksploatacyjnych, zapewnia szybszy i bardziej jednostajny przepływ powietrza w szerokim obszarze. To z kolei oznacza wydłużenie okresu eksploatacji mat filtrujących bez zauważalnej starty mocy.

W celu wykazania wydajności nowych wentylatorów przeprowadzono obszerne testy, które umożliwiły bezpośrednie porównanie nowej technologii z dotychczas stosowaną. Konwencjonalna jednostka wentylatora z filtrem oraz nowa jednostka TopTherm zostały zamontowane w dwóch identycznych instalacjach testowych. Test trwał 90 dni, zastosowane obudowy były wyposażone w grzejnik i czujniki temperatury. Obie jednostki były sterowane za pomocą cyfrowego sterownika temperatury w obudowie, który uruchamiał wentylator w razie potrzeby. Wynik: Dzięki zaletom nowej technologii czas pracy jednostki TopTherm był o około 40% krótszy. W wyniku tego zużycie energii w porównaniu z jednostką konwencjonalną o około 43% mniejsze.

top therm filterDzięki montażowi nie wymagającemu użycia żadnych narzędzi jednostki wentylatorów z filtrami mogą być montowane bardzo prosto, a kierunek przepływu powietrza można szybko zmieniać. Połączenia elektryczne mogą być wykonywane z łatwością, a konserwacja, w tym wymiana maty filtra, może być przeprowadzona bez przeszkód. Podczas instalacji wypróbowany i przebadany system montażu zatrzaskowego umożliwia łatwe zamocowanie jednostki w przygotowanych otworach montażowych. Wymiary otworów są identyczne jak stosowane w przypadku poprzednich modeli. W zakresie połączeń elektrycznych konwencjonalne zaciski śrubowe zostały zastąpione zaciskami sprężynowymi, do których wtyka się końcówki przewodów lub tulejki zaciskowe.

Nowy mechanizm spustowy umożliwia otwarcie i opuszczenie przedniej kraty wentylacyjnej na czas prac konserwacyjnych i zablokowanie jej pod kątem około 70°. Dzięki temu użytkownik ma obie ręce wolne i może z łatwością wymienić matę filtracyjną. Ta cecha zapewnia zmniejszenie ilości czynności konserwacyjnych i redukcję kosztów. Ta sama procedura dotyczy także filtrów wylotowych.

W celu zwiększenia wydajności kilka jednostek wentylatorów z filtrami może być montowanych obok siebie, bez pozostawiania odstępów. Dostępne są jednostki wentylatorów z filtrami TopTherm o różnych wydajnościach, od 20 m3/h do 700 m3/h. Można również wybierać różne warianty napięcia zasilania, napięcie stałe (DC) 24 V lub 3-fazowe (AC, 50/60 Hz) 115 V, 230 V i 400 V. Oprócz standardowej wersji jednostek wentylatorów z filtrami dostępne są także jednostki w wersji EMC.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl