Mobilne źródło zasilania czyści wodę i wytwarza wodór - ZASILANIE - PRĄD - OCZYSZCZANIE WODY - WODA - KATASTROFA - THE ESSENTIAL ELEMENT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mobilne źródło zasilania czyści wodę i wytwarza wodór
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mobilne źródło zasilania czyści wodę i wytwarza wodór

Mobilne źródło zasilania czyści wodę i wytwarza wodór
źródło: The Essential Element

Jednym z wyzwań jakim muszą sprostać miliony ludzi na świecie jest dostęp do czystej wody pitnej. Dodatkowo podczas katastrof naturalnych często niemożliwym staje się korzystanie z sieci energetycznej. Amerykańska firma The Essential Element ma zamiar zaspokoić obie te potrzeby jednocześnie przy pomocy przenośnego urządzenia, zaprojektowanego do oczyszczania wody podczas generowania energii. Urządzenie zasilane jest energią słoneczną.

Układ wyposażony jest w pompę o mocy 900 watów, dzięki której woda jest dostarczana do urządzenia czyszczącego. Urządzenie zawiera zestaw akumulatorów kwasowo-ołowiowych o pojemności 900ah. Dodatkowo elektrolizer wody wytwarza wodór i magazynuje go w zbiorniku o pojemności 0,37m2. Ciśnienie gazu w zbiorniku wynosi 140000kg/m2.

Urządzenie jest samowystarczalne, zaprojektowane tak aby szybko można było je złożyć i zabrać ze sobą. Jest też inteligentne: kiedy sensory wyczują, że system filtracji wody jest już nieefektywny, system zaczyna zwracać wodę. 

Jeśli urządzenie w praktyce będzie działało równie dobrze jak w zapowiedziach i testach, powinno stać się ważnym elementem każdej akcji ratunkowej.

spectrum.ieee.org

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl