Od dziś koniec 75-watowych żarówek - UNIA EUROPEJSKA - KLIMAT - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - ŻARÓWKA WOLFRAMOWA - 75
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Od dziś koniec 75-watowych żarówek
drukuj stronę
poleć znajomemu

Od dziś koniec 75-watowych żarówek

Od dziś koniec 75-watowych żarówek
fot. Flickr.com/qisur

Od środy 1 września 2010 rusza kolejny etap wycofywania z rynku tradycyjnych żarówek oraz halogenowych starego typu. W całej Unii Europejskiej sklepy już nie będą mogły zamawiać żarówek od producentów. Będą mogły natomiast wyprzedawać zapasy, jakie mają w magazynach. Oznacza to, że lada dzień 75-watowe żarówki przejdą do lamusa.

Rok temu rozpoczęło się już wycofywanie tradycyjnych wolframowych żarówek o mocy 100 watów. Natomiast od 1 września 2011 roku zakaz wprowadzania do sprzedaży obejmie także najbardziej popularne żarówki 60-watowe, a 1 września 2012 roku - żarówki o mocy  40 i 25 W.

Tradycyjne żarówki z mocy pobranej z sieci ok. 90% "marnują" w postaci wydzielonego ciepła. Odejście od tradycyjnych żarówek jest elementem unijnej strategii wzrostu efektywności energetycznej i walki ze zmianami klimatycznymi.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Paweł
Najtańszym zamiennikiem są chyba żarówki halogenowe np. Osram Halogen ECO (Halolux) zużywają 30% mniej energii i dają więcej światła niż tradycyjna żarówka. Miejmy nadzieję że LEDy szybciej stanieją :-/
No avatar
Gość
lada moment na rynek mają wejść EnduraLED od Philipsa, które IMO będa najlepszą alternatywą dla wypieranych żarówek - fakt na pewno początkowo będą za drogie na masową wymianę oświetlenia, ale philips będzie musiał obniżyć ceny, jeśli produkt ma skutecznie konkurować z świetlówkami

nie wiem tylko kiedy dokładnie będą dostępne w PL
No avatar
Paweł
Szkoda takie naturalne światło dawały :-| , nie to co świetlówki. Z kolei żarówki diodowe są zbyt drogie i nie ma rozsadnego zamiennika o większej mocy i dobrej cenie.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl