Zrobotyzowane rozwiązanie zaproponowane przez ABB pozwoliło firmie Electrolux ograniczyć zużycie energii przez jedną z linii produkcyjnych o 15 procent. Rozwiązanie podniosło również produktywność i elastyczność produkcji, wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy oraz znacząco przyczyniło się do ograniczenia szkodliwych emisji.
Na całym świecie, każdego dnia, co sekundę sprzedawane są dwa produkty firmy Electrolux – piekarniki, lodówki, zmywarki i inne różnorodne urządzenia mające zastosowanie w gospodarstwie domowym. Osiągnięcie takich wyników jest możliwe przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn i nowoczesnej technologii produkcji.
Jedną z fabryk Electroluxa, gdzie zainstalowana została w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna powlekania proszkowego wnętrz piekarników i grilli był zakład produkcyjny w Adelajdzie w Australii.
Zastosowanie zrobotyzowanego rozwiązania marki ABB pozwoliło na osiągnięcie znaczącej poprawy kluczowych wskaźników, takich jak produktywność, elastyczność produkcji, jakość produktu, zdrowie i bezpieczeństwo pracy i efektywność energetyczna.
W pełni zautomatyzowany system powlekania proszkowego zastąpił pracochłonny proces, w którym korpusy piekarników i grilli były ręcznie ładowane do urządzenia, które oblewało ich wnętrza mokrą emalią.
Następnie resztki emalii usuwane były ręcznie przez pracowników obsługujących linię zanim trafiły do pieca suszącego. Wreszcie wędrowały do stacji, gdzie poddawane były ręcznemu proszkowaniu.
Rozwiązanie ABB pozwala na powleczenie jednego korpusu piekarnika i jednego korpusu grilla co 15 sekund zarówno pokryciem proszkowym, jak i wysokiej jakości, lśniącą emalią. W efekcie, z linii produkcyjnej zjeżdżają gładsze, łatwiejsze do czyszczenia, a co za tym idzie atrakcyjniejsze dla klientów piekarniki i grille.
Rozwiązanie (wykorzystujące cztery sześcioosiowe, przegubowe roboty IRB 2400) umożliwia również obrabianie różnych typów korpusów jednocześnie, co dla Electroluxa było wymogiem krytycznym, jako że fabryka wytwarza ponad 120 różnych modeli piekarników.
Nowa linia produkcyjna zużywa 15 procent mniej energii elektrycznej niż jej poprzedniczka. Wyeliminowany został, bowiem energochłonny proces suszenia, zredukowane zostało zużycie wody, podniesiona produktywność, a także poprawie uległy bezpieczeństwo i higiena pracy.
Nowe rozwiązanie przyczyniło się również znacząco do osiągnięcia przez fabrykę zakładanych redukcji szkodliwych emisji (o 15 procent). Wiedziony pozytywnymi doświadczeniami i osiągniętymi korzyściami Electrolux złożył w ABB kolejne zamówienie na zrobotyzowane rozwiązanie, tym razem na celę montażową.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |