Nowe wyświetlacze DI5 dla aplikacji maszyn samojezdnych firmy Bosch Rexroth - INTERFACE - WYSWIETLACZE - BODAS - MASZYNY SAMOJEZDNE - CANOPEN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe wyświetlacze DI5 dla aplikacji maszyn samojezdnych firmy Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe wyświetlacze DI5 dla aplikacji maszyn samojezdnych firmy Bosch Rexroth

Nowe wyświetlacze DI5 dla aplikacji maszyn samojezdnych firmy Bosch Rexroth
fot. Bosch Rexroth AG

Maksymalna swoboda w projektowaniu dzięki trzem rozmiarom, zestawowi narzędzi do programowania oraz nowym opcjom komunikacji i programowania

Firma Bosch Rexroth stale rozwija platformę elektroniczną pod nazwa Bodas dla maszyn terenowych (m.in. maszyny budowlane, komunalne, specjalne i inne), w skład której wchodzą zarówno urządzenia jak programowalne sterowniki RC, szeroka gama czujników jak również oprogramowania i narzędzia serwisowe. Obecnie firma Bosch Rexroth ma przyjemność zaprezentować nową gamę wyświetlaczy o DI5.  Ekran dotykowy, który jest teraz dostępny w trzech rozmiarach, można elastycznie zintegrować w kabinach i w kokpitach, a także w zewnętrznymi panelach sterujących maszynami i urządzeniami. To idealne rozwiązanie, które umożliwia prostą i intuicyjną obsługę maszyn mobilnych. Funkcje i wizualizacje można dowolnie projektować w różnych środowiskach programistycznych. Bezpłatny zestaw narzędzi obejmuje praktyczne funkcje serwisowe dla połączonych z Internetem sterowników RC40. Ponadto stale dodawane są nowe funkcje.

Prosta i intuicyjna obsługa maszyn mobilnych staje się coraz ważniejsza. Jednocześnie producenci pojazdów terenowych chcą swobody projektowania, jeśli chodzi o funkcjonowanie i wizualizację wyświetlaczy oraz interfejsów operacyjnych, jednocześnie korzystając z korzyści kosztowych, jakie zapewniają kompletne pakiety elektroniki mobilnej – innymi słowy punkt kompleksowej obsługi.

Dzięki trzem rozmiarom (5 cali, 7 cali i 10,1 cala) oraz szerokiej gamie funkcji, nowa gama wyświetlaczy BODAS DI5 jest przeznaczona do praktycznie wszystkich zastosowań – od stosunkowo prostych zadań, takich jak wyświetlanie określonych parametrów, po misternie zaprojektowane repliki deski rozdzielczej i tzw. nazywany widokiem lub obszarem widzianym z lotu ptaka. Niezależnie od tego, czy jest on ustawiony pionowo, czy poziomo, na desce rozdzielczej lub jako jednostka samodzielna, w kabinie lub na zewnątrz maszyny – BODAS DI5 można optymalnie zintegrować z dowolnym typem maszyny budowlanej, wózka widłowego lub maszyny rolniczej, a nawet komunalnym pojazdem.

Nowy wyświetlacz BODAS DI5 firmy Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych dużą swobodę podczas projektowania maszyn mobilnych i ułatwia serwisowanie sterowników Rexroth RC40 na miejscu. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

 

Nowy wyświetlacz BODAS DI5 firmy Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych dużą swobodę podczas projektowania maszyn mobilnych i ułatwia serwisowanie sterowników Rexroth RC40 na miejscu. 

Wyposażone w jeden lub dwa procesory iMX6 800 MHz, 4 GB pamięci flash i maksymalnie 1 GB pamięci RAM, wyświetlacze z tej gamy zapewniają wystarczającą wydajność dla wymagających zastosowań. Solidna konstrukcja o stopniu ochrony IP66 sprawia, że urządzenie działa niezawodnie nawet w trudnych warunkach i szerokim zakresie temperatur (od -30˚C do +75˚C), a wysoka rozdzielczość (do 1280x800 pikseli) i wspomagana czujnikiem kontrola jasności zapewniają optymalną czytelność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

Użytkownicy mogą swobodnie projektować graficzny interfejs użytkownika i pożądane funkcje w różnych środowiskach programistycznych. Oprócz CODESYS, BODAS DI5 może być również programowany w środowiskach Qt-Linux lub C/C++. Wszystkie funkcje maszyny można zwizualizować statycznie lub dynamicznie. Ponadto sygnały z kamery mogą być wyświetlane na ekranie za pośrednictwem zintegrowanego interfejsu wideo jako „obraz w obrazie” lub w trybie pełnoekranowym.

Na potrzeby komunikacji na żądanie wyświetlacze BODAS DI5 są wyposażone nawet w cztery złącza magistrali CAN 2.0 B (CANopen, J1939), dwa interfejsy USB 2.0 i jeden interfejs RS232.Nowy dodatek stanowi protokół Automotive Ethernet (T1), który jest również korzystny z perspektywy szybko programowalnych sterowników BODAS RC.

Najważniejszym elementem pakietu oprogramowania jest zestaw narzędzi DI5. Działa on jako rodzaj kontenera lub repozytorium oprogramowania z gotowymi do użycia funkcjami, które są stale rozwijane, takimi jak udostępniane bezpłatnie funkcje „UDS-supported flashing” (flashing oparty na protokole UDS) i „Diagnostic Framework” (platforma diagnostyczna). Umożliwiają one serwisowanie wszystkich znajdujących się w pojeździe sterowników BODAS RC40 na miejscu, bez dodatkowych narzędzi. Za pośrednictwem wyświetlacza BODAS DI5 pracownicy serwisu mogą odczytywać aktywne i zapisane błędy w celu przyspieszenia diagnostyki. Nowe parametry lub wersje oprogramowania firmware można przesyłać do sterowników za pośrednictwem zintegrowanego interfejsu USB.

Wyświetlacze BODAS DI5 są już dostępne. Pakiet oprogramowania z zestawem narzędzi DI5 można pobrać bezpłatnie na platformie myBODAS (mybodas.boschrexroth.com).

Informacje o ekosystemie BODAS – Bosch Rexroth Digital Application Solutions

Ekosystem BODAS firmy Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych szybki i łatwy dostęp do rozwiązań zwiększających produktywność, wydajność i stopień automatyzacji. Portfolio produktów Bosch Rexroth Digital Application Solutions (BODAS) obejmuje rozwiązania Internetu rzeczy (IoT), oprogramowanie i sprzęt elektroniczny, a także infrastrukturę IoT oferowaną wspólnie z firmą Bosch. Dzięki tym przyszłościowym rozwiązaniom BODAS jest liderem rynku pod względem jakości i walorów Bosch. Dzięki to kompletna oferta, która powstała dzięki połączeniu kompetencji i doświadczenia firmy w wielu kluczowych obszarach, takich jak mobilna hydraulika i elektronika, analityka brzegowa i IoT. Dotyczy to zarówno standardowych produktów, jak i indywidualnych rozwiązań tworzonych wspólnie z producentami OEM.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl