Najlepsze akcesoria do Raspberry Pi - WYSWIETLACZE - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14 - PIFACE CONTROL AND DISPLAY - PI NOIR - INTERNET OF THINGS - CAMERA NOIR V2 - RASPBERRY PI 3 - PROJEKTOWANIE IOT - SENSE HAT - RASPBERRY PI VISUAL THEREMIN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Najlepsze akcesoria do Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Najlepsze akcesoria do Raspberry Pi

Najlepsze akcesoria do Raspberry Pi
fot. element14

Hity sprzedaży wśród akcesoriów pokazują uniwersalność Raspberry Pi i kreatywność społeczności element14. 

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, zaprezentował listę najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku akcesoriów do Raspberry Pi, które pomogły społeczności twórców, projektantów i inżynierów opracowywać pionierskie projekty, bazujące na tym niezmiernie popularnym, miniaturowym komputerze. Wśród wymienionych akcesoriów znajdują się kamery, wyświetlacze i sterowniki, które zmieniają sposób w jaki twórcy, niezależnie od wieku, umiejętności i doświadczenia, korzystają z nieskończonych możliwości opracowywania nowych projektów z Raspberry Pi.

 – Raspberry Pi to jeden z tych wspaniałych komponentów, stworzonych dla twórców, który z łatwością można znaleźć w nowoczesnej „skrzynce z narzędziami” praktycznie każdego projektanta czy inżyniera. Nasza społeczność zawsze stara się przesunąć granice projektowania i innowacji i jesteśmy dumni, że możemy oferować tak wiele świetnych akcesoriów do Raspberry Pi oraz dzielić się kreatywnymi pomysłami i inspirować projektami członków społeczności – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media for the element14 community. 

Poniżej prezentujemy najlepsze akcesoria do Raspberry Pi, oferowane przez Farnell element14, wraz z przykładami innowacyjnych projektów, jakie społeczność element14 opracowała korzystając z nich:

  • Kamery: Przy wymiarach jedynie 25 mm x 35 mm x 9 mm, miniaturowy, oficjalny moduł kamery Raspberry Pi, oferowany przez Farnell element14, zapewnia elastyczność tworzenia aplikacji. Świetnie sprawdza się w fotografii w słabych warunkach oświetleniowych (kamera NoIR) oraz w zastosowaniu do dronów, telewizji przemysłowej, projektów szkolnych i innych. Członkowie społeczności element14 używali kamer z płytkami Raspberry Pi by stworzyć wszystko, począwszy od Raspberry Pi visual Theremin – elektronicznego instrumentu muzycznego, na którym można grać bez potrzeby fizycznego dotykania go, aż do nowej kamery bezpieczeństwa która umożliwia rozróżnienie pomiędzy obcą osobą w ogródku a samochodem przejeżdżającym drogą.

  • Wyświetlacze: Oficjalny, 7-calowy wyświetlacz z ekranem dotykowym może być użyty do budowy urządzeń Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), wyposażonych w graficzny interfejs użytkownika. Pozwala na uruchamianie szerokiego wyboru oprogramowania edukacyjnego i programów dla Raspberry Pi, obsługiwanych za pomocą dotyku, co czyni naukę i programowanie Raspberry Pi łatwiejszymi niż kiedykolwiek. Korzystając z tego wyświetlacza, członkowie społeczności element14 byli w stanie zbudować połączoną z Internetem ramkę na fotografiebudzik oparty o Raspberry Pi, kamerę monitorującą stan zdrowia roślin, która ułatwia dbanie o domową florę, a nawet mobilne centrum multimedialne.
  • PiFace: PiFace Control & Display to gotowe i łatwe do podłączenia urządzenie, które pozwala na sterowanie Raspberry Pi bez użycia klawiatury, myszki czy wyświetlacza. Pozwala zaoszczędzić przestrzeń i moc, jednocześnie cały czas zapewniając prosty, ale uniwersalny, interaktywny interfejs użytkownika. Dzięki PiFace, projektanci mogą wykrywać stan przełączników, np. czujników w drzwiach, detektorów nacisku, czy wszelkich przycisków. Jeden z członków społeczności element14 niedawno wykorzystał PiFace do stworzenia zdalnego systemu karmienia konia.

  • Sense HAT: Zamontowanie płytki Sense HAT do Raspberry Pi pozwala twórcom i projektantom na sterowanie takim samym sprzętem, jaki został wysłany w kosmos w ramach projektu „Astro Pi”. Sense HAT zawiera liczne, scalone czujniki, które mogą być użyte w nieograniczonej liczbie rodzajów projektów, wliczając w to te, które wykorzystywano na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Członkowie społeczności element14 korzystali z płytki Sense HAT do stworzenia różnorodnych eksperymentów, aplikacji i gier. Zbudowali wszystko, począwszy od działającej stacji pogodowej, a kończąc na termicznym systemie obrazowania.

Farnell element14 to wiodący dostawca płytek Raspberry Pi w Europie, a grupa Premier Farnell sprzedała ponad 10 milionów tych komputerów, od momentu wprowadzenia ich na rynek. Premier Farnell projektuje i produkuje akcesoria do Raspberry Pi, które pomagają twórcom wycisnąć wszystko co się da z tej łatwej w użyciu płytki, podczas gdy społeczność element14 wspiera cały ekosystem Raspberry Pi, dostarczając użytkownikom pomysłów i inspiracji, potrzebnych do jak najlepszego wykorzystania technologii.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wymienionych akcesoriów do Raspberry Pi i zobaczyć wszystkie akcesoria do tego minikomputera, jakie oferuje Farnell element14, prosimy wejść na stronę: 
https://www.element14.com/community/community/raspberry-pi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl