Nowa seria silników Hägglunds Quantum - HYDRAULIKA SIŁOWA - SILNIK HYDRAULICZNY - ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ - HÄGGLUNDS QUANTUM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa seria silników Hägglunds Quantum
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa seria silników Hägglunds Quantum

Nowa seria silników Hägglunds Quantum
fot. Nowy silnik Hägglunds Quantum

Nowa seria silników Hägglunds Quantum dzięki połączeniu wysokiej wydajności z wysoką trwałością, istotnie wpływa na zrównoważony rozwój.

W swoich nowych silnikach hydraulicznych Hägglunds Quantum firma Hägglunds wyeliminowała wcześniejsze limity dotyczące momentu i prędkości, zapewniając jeszcze większą sprawność. Silniki te mogą być używane jako napędy bezpośrednie w ciężkich przemysłowych aplikacjach, jak również w maszynach samojezdnych.

Silniki hydrauliczne Hägglunds Quantum łączą sprawdzone mocne strony silników Hägglunds, takie jak wysoka niezawodność z dużą gęstością mocy. Dzięki maksymalnej prędkości wynoszącej ponad 150 obr./min i maksymalnemu momentowi przekraczającemu 350 kNm, oferują one unikatowe na rynku połączenie momentu i prędkości. Silnik osiąga moc 3 MW bez utraty zwartości i sprawności.

„Seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowe standardy gęstości mocy, zwłaszcza jeśli chodzi o wydajność przy wyższych prędkościach” – mówi Wolfram Ulrich, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Hägglunds. „Dzięki przesunięciu granic tak daleko w porównaniu ze starszymi rozwiązaniami, napędy stają się bardziej ekologiczne i mogą być wykorzystywane m.in. w maszynach samojezdnych”.

W zastosowaniach, w których silnik Hägglunds CBp 280 był wcześniej najbardziej wydajną opcją, można teraz użyć lżejszego o ok. 500 kg modelu Hägglunds Quantum Power 280. Pozwala to zaoszczędzić zasoby i zredukować szkodliwe emisje podczas produkcji i transportu, a w przypadku maszyn samojezdnych – zmniejszyć ich masę i zużycie paliwa.

Oferta Quantum obejmuje dwa silniki. Hägglunds Quantum to nowa nazwa modelu Hägglunds CB, który z czasem znacznie ewoluował. Dzięki optymalizacji konstrukcji i materiałów, Hägglunds Quantum zyskał większą wydajność i trzykrotnie dłuższą średnią trwałość. Nowy Hägglunds Quantum Power ma zoptymalizowaną konstrukcję zapewniającą wyjątkową wydajność i gęstość mocy, opracowaną przy użyciu nowych technik symulacji. W powiązaniu z dodatkowymi przyłączami i zoptymalizowaną geometrią kanałów umożliwia to osiągnięcie znacznie większych prędkości przy pełnym momencie i dużej wydajności. Oba silniki nadają się na przykład do kruszarek i mikserów, ale również do maszyn samojezdnych.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl