Nowa seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowy poziom wydajności – na wielu płaszczyznach - NAPĘD HYDRAULICZNY - HÄGGLUNDS - SILNIK HYDRAULICZNY - BEZPOŚREDNIE NAPĘDY HYDRAULICZNE - HÄGGLUNDS QUANTUM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowy poziom wydajności – na wielu płaszczyznach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowy poziom wydajności – na wielu płaszczyznach

Nowa seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowy poziom wydajności – na wielu płaszczyznach
fot. Silnik Hägglunds Quantum

Silniki hydrauliczne Hägglunds serii Quantum to wejście w nową, ambitną przestrzeń. Ta seria eliminuje utrwalone bariery, łącząc moment i prędkość obrotową z nieosiągalną wcześniej wydajnością. Napędy bezpośrednie mogą dysponować teraz zupełnie nowym wymiarem mocy w wymagających zastosowaniach.

Nowa definicja rozmiaru, siły i prędkości

Seria silników Hägglunds Quantum łączy na nowo sprawdzone rozwiązania, charakteryzując się niespotykanym zakresem wydajności. Silniki te osiągają maksymalną prędkość powyżej 150 obr./min i zapewniają stały maksymalny moment przekraczający 350 kNm. Maksymalna moc jest wprost niewiarygodna i może sięgać aż 3 MW – a wszystko przy niewielkich rozmiarach i z zachowaniem nieprzerwanej wydajności.

„Seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowe standardy gęstości mocy, szczególnie jeśli chodzi o wydajność przy wyższych prędkościach” – mówi Wolfram Ulrich, wiceprezes ds. sprzedaży marki Hägglunds. „Dzięki przesunięciu granic tak daleko w porównaniu ze starszymi rozwiązaniami, napędy stają się bardziej ekologiczne i mogą być wykorzystywane m.in. w maszynach mobilnych”.

Jedna seria – dwie wydajne opcje

Seria silników Hägglunds Quantum składa się z dwóch modeli o wspólnej konstrukcji. Hägglunds Quantum to silnik znany wcześniej pod nazwą Hägglunds CB, który z czasem istotnie wyewoluował, znacznie odbiegając od swojego pierwowzoru. Ulepszenie konstrukcji oraz zastosowanie lepszych materiałów zwiększyło wydajność i trzykrotnie wydłużyło przewidywalną trwałość napędu, przez co stał się on idealną bazą dla kolejnego rewolucyjnego rozwiązania.

Jest nim Hägglunds Quantum Power, w którym niezawodny silnik uzupełniono o nowy blok przyłączeniowy niewielkich rozmiarów. Dzięki zastosowaniu dodatkowych portów i innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej, blok umożliwia pracę z wyższą prędkością obrotową z zachowaniem pełnego momentu i wysokiej wydajności. Hägglunds Quantum Power może więc dostarczać jeszcze większą moc tańszym kosztem i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem.

„Oba elementy serii Hägglunds Quantum – Hägglunds Quantum oraz Hägglunds Quantum Power oferują płynną moc, bez strat w zakresie prędkości obrotowej i momentu” – powiedział Ulrich. „Jeden odzwierciedla ciągłe dążenie do doskonałości, co stanowi podstawę wszystkich rozwiązań Hägglunds. Drugi to rezultat zupełnie nowego podejścia – to prawdziwa rewolucja”.

Pierwsza prezentacja podczas targów CONEXPO-CON/AGG

Klienci mogli po raz pierwszy zobaczyć silniki Hägglunds Quantum podczas targów CONEXPO-CON/AGG 2023 w Las Vegas. Możliwości urządzeń z tej serii prezentowane były przez cały czas trwania wystawy. Zapraszamy do odwiedzenia strony Hägglunds Quantum www.hagglunds.com/quantum

Źródło: Bosch Rexroth

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl