Wideoskop FLIR VS290-32 działający w pasmie termowizyjnym - DIAGNOSTYKA - TERMOWIZJA - INSPEKCJA - KAMERA INSPEKCYJNA - WIDEOSKOP - FLIR SYSTEMS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wideoskop FLIR VS290-32 działający w pasmie termowizyjnym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wideoskop FLIR VS290-32 działający w pasmie termowizyjnym

Wideoskop FLIR VS290-32 działający w pasmie termowizyjnym
fot. FLIR VS290-32

Nowy model FLIR VS290-32 oferuje bezpieczny elektrycznie wideoskop z dwoma czujnikami zapewniającymi bezpieczniejszą i wydajniejszą inspekcję przemysłową.

FLIR VS290-32 to pierwszy w branży wideoskop łączący obrazowanie termiczne i kamerę widzialną zaprojektowany specjalnie z myślą o bezpieczniejszych i bardziej wydajnych inspekcjach trudno dostępnych podziemnych instalacji użytkowych. VS290-32 to pierwszy w firmie elastyczny wideoskop klasy przemysłowej, spełniający wymagania bezpieczeństwa elektrycznego, wyposażony w wymienną dwumetrową sondę z kamerą.

Do użytku w najbardziej wymagających środowiskach, VS290-32 ma certyfikat bezpieczeństwa CAT IV 600 V do kontroli elektrycznych, wraz z końcówką kamery wykonaną w klasie ochrony IP67 i podstawą o stopniu ochrony IP54 aby zabezpieczyć urządzenie przed pyłem i wodą. Urządzenie jest wyposażone w opatentowaną przez firmę FLIR Systems technologię Multi-Spectral Dynamic Imaging (MSX®), która poprawia klarowność obrazu poprzez nanoszenie szczegółów z kamery foto na obraz termowizyjny, gwarantując doskonałą jakość obrazu, niezbędną do dokładnej i bezpiecznej oceny i identyfikowania potencjalnych problemów, aby zapobiegać awariom zasobów. Niskoprofilowa końcówka i jasne światło robocze LED zapewniają odpowiednie oświetlenie do stworzenia obrazu MSX w ciemnym otoczeniu, w tym pod pokrywami włazów lub w innych ciasnych przestrzeniach, takich jak strychy, w systemach HVAC i wewnątrz maszyn.

FLIR VS290-32

 – Wzmocniony i bezpieczny pod względem elektrycznym wideoskop z MSX drastycznie zwiększy łatwość inspekcji termicznej w ciasnych, trudno dostępnych miejscach w elektrowniach, systemach dystrybucji energii, zakładach produkcyjnych oraz w przypadku kontroli bezpieczeństwa publicznego i diagnostyki budynków – powiedział Rickard Lindvall, dyrektor generalny działu rozwiązań w firmie FLIR Systems.

VS290-32 jest wyposażony w czujnik termiczny FLIR Lepton® i oferuje opcję alarmów gorących / zimnych kolorów lub izoterm, aby szybko zidentyfikować obszary problematyczne w zakresie temperatur od -10 do 400 stopni Celsjusza (14 do 752 stopni Fahrenheita). Urządzenie zawiera podwójną ładowarkę oraz akumulatory litowo-jonowe, z których każdy zapewnia do sześciu godzin ciągłej pracy.

 – Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem w Con Edison. To nowe narzędzie pozwala naszym załogom bezpiecznie, wydajnie i skutecznie sprawdzać wentylowane włazy i identyfikować potencjalne problemy bez konieczności zdejmowania pokrywy lub nawet wchodzenia do konstrukcji. Zmniejsza to wysiłek fizyczny wymagany przez nasze załogi, czas potrzebny do zakończenia inspekcji i usprawnia działania związane z gromadzeniem danych, aby wspierać nasze bieżące planowanie i konserwację infrastruktury – powiedział Andrew Reid, kierownik sekcji ds. Inżynierii i analiz w firmie Con Edison.

Źródło: www.kameryir.com.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3, Warszawa
tel.  22 849 71 90
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl