Generatory arbitralne funkcyjne (AFG) firmy Tektronix z 9-calowym ekranem dotykowym, funkcją tworzenia przebiegu, sekwencjonowaniem i monitorowaniem w czasie rzeczywistym - APARATURA POMIAROWA - TEKTRONIX - RS COMPONENTS - GENERATORY FUNKCYJNE - GENERATORY ARBITRALNE - GENERATOR ARBITRALNY - INSTAVIEW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Generatory arbitralne funkcyjne (AFG) firmy Tektronix z 9-calowym ekranem dotykowym, funkcją tworzenia przebiegu, sekwencjonowaniem i monitorowaniem w czasie rzeczywistym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Generatory arbitralne funkcyjne (AFG) firmy Tektronix z 9-calowym ekranem dotykowym, funkcją tworzenia przebiegu, sekwencjonowaniem i monitorowaniem w czasie rzeczywistym

Generatory arbitralne funkcyjne (AFG) firmy Tektronix z 9-calowym ekranem dotykowym, funkcją tworzenia przebiegu, sekwencjonowaniem i monitorowaniem w czasie rzeczywistym
fot. Generator arbitralny funkcyjny Tektronix AFG31000

Intuicyjna alternatywa dla generatorów przebiegów arbitralnych, która gwarantuje obniżenie kosztów. 

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, wprowadziła do swojej oferty gamę innowacyjnych, wysokowydajnych generatorów arbitralnych funkcyjnych od międzynarodowego specjalisty ds. testów i pomiarów - firmy Tektronix. Dzięki monitorowaniu przebiegu w czasie rzeczywistym, programowalnemu sekwencjonowaniu przebiegu, wbudowanej funkcji tworzenia przebiegu i największemu ekranowi dotykowemu na rynku firma Tektronix zamierza poprzez serię AFG31000 na nowo zdefiniować koncepcję generatora AFG dla naukowców i inżynierów produkcji, którym zależy na szybkim i łatwym generowaniu sygnałów testowych.

W generatorach serii AFG31000 zastosowano wiodący w branży ekran dotykowy o przekątnej 9 cali, który umożliwia przybliżenie obszarów przebiegu z zachowaniem wysokiego poziomu szczegółowości. Wszystkie powiązane ustawienia i parametry można wyświetlić na pojedynczym ekranie za pośrednictwem menu w postaci drzewka. Intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia dotykanie ekranu i przesuwanie po nim palcem w celu przeglądania, wyszukiwania, wybierania i edytowania ustawień, co skraca czas potrzebny na nauczenie się obsługi generatora AFG.

W serii AFG31000 znalazła się też nowa, opatentowana funkcja o nazwie InstaView, którą opracowano z myślą o wyeliminowaniu problemów z niedopasowaniem impedancji. Konwencjonalne generatory AFG gwarantują potencjalną impedancję 50 Ω, lecz niewiele testowanych urządzeń cechuje się takim poziomem impedancji, co prowadzi do niespójności między przebiegiem ustawionym w generatorze AFG a sygnałem w testowanym urządzeniu. Funkcja InstaView rozwiązuje ten problem poprzez monitorowanie przebiegu w testowanym urządzeniu na generatorze AFG, co pozwala na weryfikację przebiegu bez korzystania z dodatkowych przewodów czy przyrządów. Ekran przebiegu reaguje na zmiany w zakresie częstotliwości, amplitudy, kształtu przebiegu i impedancji testowanego urządzenia w czasie rzeczywistym.

Poza standardowymi trybami roboczymi generatorów AFG urządzenia serii AFG31000 oferują tryb zaawansowany, który umożliwia programowalne sekwencjonowanie przebiegu. W tym trybie w generatorach o pamięci przebiegów do 128 milionów punktów można wydzielić maksymalnie 256 pozycji. Użytkownicy mogą przeciągać i upuszczać długie przebiegi lub wiele przebiegów w układzie sekwencyjnym i definiować sposób ich przesyłania. Dla inżynierów wymagających długich, niepowtarzających się przebiegów lub wielu przebiegów o złożonej synchronizacji seria AFG31000 stanowi znacznie bardziej elastyczną alternatywę w porównaniu do drogich generatorów przebiegów arbitralnych (AWG).

Kolejną nową funkcją dostępną w urządzeniach z serii AFG31000 jest narzędzie ArbBuilder, które umożliwia tworzenie i edytowanie przebiegów arbitralnych za pomocą szablonów i edytora równań, co eliminuje konieczność używania komputera do ich tworzenia i przesyłania. Przebiegi można również rejestrować za pomocą oscyloskopu i zapisywać jako pliki w formacie .csv, a następnie przesyłać bezpośrednio do generatora AFG za pomocą narzędzia ArbBuilder.

Urządzenia z serii AFG31000 firmy Tektronix są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl