Tester Fluke 710 ułatwia pomiary zaworów sterujących - FLUKE - ZAWORY STERUJĄCE - TESTERY ELEKTRYCZNE - FLUKE 710 - TESTER ZAWORÓW
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Tester Fluke 710 ułatwia pomiary zaworów sterujących
drukuj stronę
poleć znajomemu

Tester Fluke 710 ułatwia pomiary zaworów sterujących

Tester Fluke 710 ułatwia pomiary zaworów sterujących
fot. Fluke 710

Fluke 710 ułatwia technikom wykonywanie pomiarów danych z zaworów sterujących i podejmowanie decyzji dotyczących ingerencji serwisowej. 

Firma RS Components (RS) ogłosiła wprowadzenie do oferty testera zaworów Fluke™ 710 który jest łatwym w użytkowaniu narzędziem upraszczającym testowanie zaworów sterujących, co umożliwia wykonywanie szybkich pomiarów w zakresie kluczowych odczytów z zaworów za pomocą zwykłego połączenia dwuprzewodowego.

Do testowania zaworów sterujących wykorzystuje się zazwyczaj skomplikowane urządzenia, co wiąże się z koniecznością szkolenia użytkowników i demontażu testowanego zaworu sterującego na jedną/dwie godziny. Na rynku pojawił się jednak tester Fluke 710, który oferuje wbudowane procedury testowe i niezwykle intuicyjny interfejs wraz z informacjami o stanie zaworu.

Co ważne, urządzenie pozwala na przeprowadzanie szybkich kontroli zaworów sterujących bez konieczności wymontowywania ich z systemu. Odbiera sygnał pętli prądowej 4–20 mA i wprawia inteligentny zawór sterujący w ruch, jednocześnie pozyskując dane HART w celu zebrania kluczowych informacji diagnostycznych o położeniu i stanie zaworu. Dzięki temu technik może szybko i trafnie podejmować decyzje dotyczące ingerencji serwisowej i potencjalnego wyłączenia systemu.

Gotowe procedury testowania zaworów oferowane przez model Fluke 710 obejmują: ręczną zmianę sygnału mA i wyświetlenie pozycji HART oraz informacji o zmiennym ciśnieniu, pełnozakresowe narastanie sygnału przy jednoczesnym rejestrowaniu pozycji lub zastosowanego ciśnienia wyrażonego w wartości od 0% do 100% do 0%, ocenę reakcji zaworu na zmiany na wejściu mA, prędkości testowe służące do ocenienia, z jaką szybkością zawór jest w stanie się otworzyć lub zamknąć, a także testy odporności na uderzenia i częściowe przemieszczenie — wszystko to pozwala na testowanie zaworów w określonym zakresie.

Wyniki pomiarów i innych testów są zapisywane w pamięci testera Fluke 710, skąd można je przesłać do oprogramowania do analizy Fluke ValveTrack™, które dołączono do zestawu. Umożliwia to technikom analizowanie wyników testów zarejestrowanych w terenie oraz porównywanie poprzednio uzyskanych rezultatów z najnowszymi.

Tester Fluke 710 jest dostępny w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku. Z arkuszem danych można się zapoznać tutaj.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl