Nowe informacje na temat rynku Raspberry Pi dzięki ankiecie użytkowników firmy Farnell - BADANIE - RASPBERRY PI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe informacje na temat rynku Raspberry Pi dzięki ankiecie użytkowników firmy Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe informacje na temat rynku Raspberry Pi dzięki ankiecie użytkowników firmy Farnell

Nowe informacje na temat rynku Raspberry Pi dzięki ankiecie użytkowników firmy Farnell
fot. Farnell

Cena i łatwość użytkowania jako podstawowe czynniki, skłaniające twórców i profesjonalistów do wyboru Raspberry Pi.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, opublikował nowe informacje na temat sprzedaży i zastosowań jednopłytkowego komputera Raspberry Pi, zdobyte dzięki globalnej ankiecie, przeprowadzonej wśród użytkowników. Nowe dane pozwalają wyjaśnić, dlaczego zarówno profesjonaliści, jak i hobbiści używają Raspberry Pi.

Badanie uwydatnia powszechność stosowania Raspberry Pi przez profesjonalnych inżynierów na etapie prototypowania i tworzenia rozwiązań koncepcyjnych. Platforma ta ma szczególne znaczenie w IoT, automatyce przemysłowej i aplikacjach sterowania, a jednocześnie jest bardzo popularna wśród twórców – amatorów. Jednocześnie pokazuje, jak wiele użytkowników korzysta z modułów rozszerzeń HAT, które pozwalają na tworzenie ogromnej liczby różnorodnych rozwiązań, bez potrzeby samodzielnego projektowania płytek.

Kluczowe wnioski z przeprowadzonej ankiety:

 • Jedna trzecia respondentów potwierdziła, że korzystają z Raspberry Pi na potrzeby własnych, domowych projektów, a ponad jedna trzecia inżynierów korzysta z tego minikomputera na potrzeby tworzenia rozwiązań koncepcyjnych i prototypowania. Pozostali korzystają z Raspberry Pi jako systemów testowania oraz w produkcji.
 • 34% twórców wykorzystuje Raspberry Pi jedynie we własnych, osobistych projektach.
 • Twórcy twierdzą, że główny powód do używania Raspberry Pi to jego cena, a w nieco mniejszym stopniu znaczenie mają wydajność i znajomość produktu. Profesjonalistom zależy natomiast przede wszystkim na łatwości użytkowania – czynnik ten jest dla nich zdecydowanie ważniejszy niż jakikolwiek inny powód do zastosowania minikomputera.
 • Twórcy deklarowali, że ich ulubionymi akcesoriami do Raspberry Pi są moduł kamery i moduł ekranu dotykowego.
 • Profesjonalni inżynierowie korzystają z Raspberry Pi przede wszystkim na potrzeby aplikacji Internetu Rzeczy. W drugiej kolejności stosują tę platformę do automatyki przemysłowej. Wśród pozostałych aplikacji, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się roboty, wyświetlacze oraz urządzenia konsumenckie.

  „Nasze badania w jasny sposób pokazują uniwersalność Raspberry Pi” – powiedział Hari Kalyanaraman, Global Head of Single Board Computers w firmie Farnell. „Sukces Raspberry Pi rozpoczął się od środowiska twórców. Potężne połączenie zestawu funkcji, niskiego kosztu i dużej, aktywnej grupy użytkowników, szybko uczyniły z tego komputera atrakcyjną platformę dla inżynierów, poszukujących sposobu na opracowanie i wdrożenie różnorodnych rozwiązań elektronicznych. Wyniki ankiety wyraźnie potwierdzają powszechne przyjęcie Raspberry Pi przez inżynierów, zarówno tworzących na potrzeby aplikacji konsumenckich, jak i do zastosowań w środowisku przemysłowym.

  Aby uczcić dzień liczby Pi, firma Farnell będzie oferowała od północy 14 marca do 23:59 na 31 marca., 10-procentową zniżkę na komputer Raspberry Pi 3B+ i zestaw startowy do niego. Aby uzyskać zniżkę, klienci powinni odwiedzić stronę firmy Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie lub w Afryce, witrynę firmy Newark w Ameryce Północnej albo serwis element14 w Azji i w krajach Pacyfiku oraz wpisać kod PIDAY10 pod koniec składania zamówienia.

  Najnowsze modele Raspberry Pi i akcesoria do nich można nabyć w firmie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poprzez firmę Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz

  Farnell, An Avnet Company
  Farnell, An Avnet Company
  ul. Canal Road , Leeds
  tel.  00 800 121 29 67
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl