Premier Farnell ogłasza premierę nowego Raspberry Pi 3 Model A+ - PREMIER FARNELL - RASPBERRY PI 3 - RASPBERRY PI 3+ - RASPBERRY PI 3 MODEL A+
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Premier Farnell ogłasza premierę nowego Raspberry Pi 3 Model A+
drukuj stronę
poleć znajomemu

Premier Farnell ogłasza premierę nowego Raspberry Pi 3 Model A+

Premier Farnell ogłasza premierę nowego Raspberry Pi 3 Model A+
fot. Raspberry Pi 3 Model A+

Najbardziej konkurencyjny cenowo Raspberry Pi z najnowszymi funkcjami i możliwościami 

Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych Premier Farnell ogłosił wprowadzenie nowego Raspberry Pi 3 Model A+, który łączy najnowsze funkcje i możliwości z bardziej kompaktowymi wymiarami i niższą ceną.

Podobnie jak Raspberry Pi 3 Model B+, który miał premierę w marcu 2018 roku, tak i nowy model ma 64-bitowy, 4-rdzeniowy procesor Broadcom BCM2837, taktowany zegarem 1,4 GHz, co zdecydowanie zwiększa jego wydajność względem poprzedniej generacji. Ponadto na płytce znalazł się także dwuzakresowy interfejs sieci bezprzewodowych, pracujący na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz, zgodnie ze standardami IEEE 802.11ac i Bluetooth 4.2. Jest on wstępnie certyfikowany pod kątem zgodności z adekwatnymi wymaganiami prawnymi, dzięki czemu wykorzystanie nowego minikomputera w produkcie znacząco skraca czas potrzebny na badania pod kątem zgodności z przepisami. Oznacza to, że nowy Raspberry Pi nie tylko pozwala szybciej wprowadzić gotowe urządzenie na rynek, ale i zmniejsza koszty tego procesu.

Płytka Raspberry Pi 3 Model A+ ma te same wymiary fizyczne co Raspberry Pi 1 Model A+ i będzie produkowana przynajmniej do stycznia 2023 roku.

Raspberry Pi 3 Model A+

Dodatkowe cechy Raspberry Pi 3 Model A+ obejmują:

 • 512 MB pamięci LPDDR2 SDRAM,
 • 40-pinowe wyprowadzenie GPIO,
 • 1 pełnowymiarowy interfejs HDMI, 1 port wyświetlacza MIPI DSI, 1 port kamery MIPI CSI, wyjście stereofoniczne audio i kompozytowe wyjście wideo,
 • wsparcie dla dekodowania H.264, MPEG-4 (1080p30); wsparcie dla kodowania H.264 (1080p30); obsługa grafiki OpenGL ES 1.1, 2.0,
 • gniazdo kart microSD na potrzeby przechowywania systemu operacyjnego i innych danych,
 • napięcie 5 VDC z wydajnością prądową 2,5 A na złączu micro USB; Napięcie 5 VDC na wyprowadzeniu GPIO,
 • dopuszczalna temperatura pracy od 0 °C do 50 °C.

Peter Wenzel, Global Director of Raspberry Pi, Single Board Computers, and Software w Premier Farnell powiedział: „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, Premier Farnell wspiera swoich klientów od początku edukacji, przez realizowanie się jako twórcy, aż po czas gdy w ramach swojego zawodu przygotowują produkty i wprowadzają je na rynek. Raspberry Pi Model A+ jest bardziej dostępny cenowo dla większej grupy nauczycieli, hobbystów i profesjonalnych inżynierów, niż jakikolwiek wcześniejszy z produktów Raspberry Pi. Dzięki temu stanowi wspaniałą rozbudowę rodziny Raspberry Pi 3.”

Eben Upton, CEO of Raspberry Pi Trading, dodał: „Wprowadzenie Raspberry Pi 3 Model A+ wypełnia lukę w ofercie produktowej Raspberry Pi, a jednocześnie stanowi ulepszenie naszej najtańszej płytki, dając jej moc i wydajność Modelu B+ Raspberry Pi 3. Nowa płytka jest idealna dla nauczycieli i twórców, dla których wiele złączy USB, interfejs ethernetowy i 1 GB pamięci RAM nie są ważne. Jest to także niedroga opcja dla zastosowań profesjonalnych, szczególnie z uwagi na takie same certyfikaty zgodności, jak w Raspberry Pi 3 Model B +. Użytkownicy będą też oczywiście mogli skorzystać z licznych społeczności i forów internetowych, poświęconych Raspberry Pi, co oznacza że mogą uczyć się, tworzyć i wprowadzać produkty na rynek znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.” 

Raspberry Pi 3 Model A+

  Płytka Raspberry Pi 3 Model A+ jest dostępna do nabycia w sklepie Newark element14 w Ameryce Północnej, poprzez element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Farnell element14 w Europie, a także w sklepie CPC w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz

  Farnell, An Avnet Company
  Farnell, An Avnet Company
  ul. Canal Road , Leeds
  tel.  00 800 121 29 67
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl