Farnell element14 ogłasza wprowadzenie nowego Raspberry Pi 3 Model B+ - RASPBERRY PI - POE - POWER OVER ETHERNET - RASPBERRY PI 3 - RASPBERRY PI 3+
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell element14 ogłasza wprowadzenie nowego Raspberry Pi 3 Model B+
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell element14 ogłasza wprowadzenie nowego Raspberry Pi 3 Model B+

Farnell element14 ogłasza wprowadzenie nowego Raspberry Pi 3 Model B+
fot. Farnell element14

Ulepszony Raspberry Pi ma mocniejszy procesor, szybszy Ethernet i dwuzakresowy układ sieci bezprzewodowej.

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ma przyjemność ogłosić wprowadzenie Raspberry Pi 3 Model B+, najszybszej i najmocniejszej opracowanej dotąd wersji tego komputera – jeszcze lepszej niż niezmiernie popularny Raspberry Pi 3 Model B. 

Raspberry Pi 3 Model B+ został zbudowany w oparciu o nowy, 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor aplikacyjny Broadcom BCM2837, taktowany zegarem 1,4 GHz, co czyni go o 15% szybszym niż Raspberry Pi 3 Model B. Dzięki temu komputer oferuje zwiększoną wydajność, istotną zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i w rożnego rodzaju aplikacjach hobbystycznych. Pozostałe usprawnienia zostały przygotowane z myślą o rosnącym rynku projektów profesjonalnych, w których omawiana płytka stanowi komputer wbudowany. Wśród ulepszeń znalazły się:

  • Dwupasmowy interfejs sieci bezprzewodowej LAN, oparty o nowy układ scalony firmy Cypress, wspierający Wi-Fi IEEE 802.11ac na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz oraz Bluetooth 4.2.
  • Usprawnione zarządzanie temperaturą.
  • Szybszy interfejs ethernetowy (Gigabit Ethernet przez USB 2.0, pozwalający uzyskać maksymalnie 300 Mb/s).
  • Technologia Power over Ethernet (PoE) na złączu RJ45, pozwalająca na obsługę zasilania PoE przez nową płytkę rozszerzeń PoE HAT.

Wykorzystane podzespoły bezprzewodowe ułatwiają certyfikację gotowych urządzeń poprzez zastosowanie uproszczonych procedur, opartych o zgodność użytych modułów z normami. W efekcie testy potrzebne do zweryfikowania zgodności całego, gotowego urządzenia są krótsze, co zmniejsza koszty i czas, potrzebne na wprowadzenie produktu na rynek.

„Jako wiodący producent i dystrybutor Raspberry Pi, niezmiernie cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze szybszą, mocniejszą płytkę, zachowując przy tym dotychczasową, bardzo konkurencyjną cenę, tę samą za którą oferowany był poprzedni model” – powiedział Peter Wenzel, Global Director of Raspberry Pi, Single Board Computers, and Software at Premier Farnell and Farnell element14. „Rodzina komputerów Raspberry Pi, wraz z naszym szerokim wyborem popularnych i unikalnych akcesoriów stanowi dla hobbystów, twórców, inżynierów i firm – niezależnie od ich rozmiaru – rozwiązanie przydatne na każdym etapie tworzenia projektu.”

Eben Upton, CEO of Raspberry Pi Trading powiedział: „Gdy dwa lata temu wprowadziliśmy Raspberry Pi 3, spodziewaliśmy się wzrostu jego zastosowania jako komputera wbudowanego, szczególnie w projektach związanych z IoT. Bardzo się ucieszyliśmy z zainteresowania, jakie płytka wzbudziła wśród profesjonalnych inżynierów. Dzisiejsze wprowadzenie Raspberry Pi 3 Model B+ to nasza odpowiedź na poprzedni sukces, w ramach której postaraliśmy się dopracować ten minikomputer pod kątem szerokiego zakresu aplikacji. Nowa płytka nie tylko pozwala na szybsze przetwarzanie danych, ale i na szybsze przesyłanie informacji przez sieć przewodową oraz zwiększa możliwości komunikacji bezprzewodowej. Natomiast dzięki uproszczonej, modułowej certyfikacji pod kątem zgodności z normami oraz takiemu samemu jak dotąd, wyjątkowemu wsparciu, oferowanemu przez społeczność i fora, użytkownicy mogą uczyć się, tworzyć i wprowadzać produkty na rynek szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy nadzieję, że nowy komputer będzie się wam podobał tak samo, jak nam.”

Technologia Power over Ethernet będzie wspierana przez nową, oficjalną płytkę rozszerzeń PoE dla Raspberry Pi, dostępną do nabycia w sklepie Farnell element14 od lata 2018.

Raspberry Pi 3 Model B + można nabyć jako samodzielną kartę i jako ekskluzywny element 14 Starter Pack, w tym wstępnie zainstalowaną kartę Micro-SD 16 GB z fabrycznie zainstalowanym NOOBS, oficjalny zasilacz Raspberry Pi 2.5A oraz oficjalny futerał Raspberry Pi. Odwiedź w Farnell element14 w Europie, element14 w APAC i Newark element14 w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl