Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+ - AUTOMATICON - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+

Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+
fot. Raspberry Pi 3 Model B+

Specjalnie dla polskich entuzjastów Raspberry Pi firma Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych i oficjalny partner Fundacji Raspberry Pi, zorganizował seminarium poświęcone najnowszej płytce w czasie targów Automaticon 2018. Jego uczestnicy mieli okazję poznać najważniejsze zmiany w modelu Raspberry Pi 3 B+ i wygrać własny egzemplarz nowego minikomputera.

Najnowsza płytka produkowana w południowej Wali wyróżnia się szybszym procesorem oraz wbudowaną pamięcią eMMC i wsparciem dla technologii Power over Ethernet za pośrednictwem oficjalnej płytki rozszerzeń PoE HAT dla Raspberry Pi, dostępnej do nabycia w sklepie Farnell element14 od lata 2018. To najbardziej dopracowana jak dotąd wersja tego komputera – jeszcze lepsza niż niezmiernie popularny Raspberry Pi 3 Model B. 

W czasie prezentacji nasza redakcja miała okazję dopytać ekipę Farnell element14 o nowy model i dalszy rozwój projektu Raspberry Pi:

Raspberry Pi 3 Model B+ został zbudowany w oparciu o nowy, 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor aplikacyjny Broadcom BCM2837, taktowany zegarem 1,4 GHz, co czyni go o 15% szybszym niż Raspberry Pi 3 Model B. Dzięki temu komputer oferuje zwiększoną wydajność, istotną zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i w rożnego rodzaju aplikacjach hobbystycznych. Pozostałe usprawnienia zostały przygotowane z myślą o rosnącym rynku projektów profesjonalnych, w których omawiana płytka stanowi komputer wbudowany. Wśród ulepszeń znalazły się:

  • Dwupasmowy interfejs sieci bezprzewodowej LAN, oparty o nowy układ scalony firmy Cypress, wspierający Wi-Fi IEEE 802.11ac na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz oraz Bluetooth 4.2,
  • Usprawnione zarządzanie temperaturą,
  • Szybszy interfejs ethernetowy (Gigabit Ethernet przez USB 2.0, pozwalający uzyskać maksymalnie 300 Mb/s),
  • Technologia Power over Ethernet (PoE) na złączu RJ45, pozwalająca na obsługę zasilania PoE przez nową płytkę rozszerzeń PoE HAT.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl