Jeśli nie wiadomo o co chodzi, #chodzioludzi - ASTOR - JUBILEUSZ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jeśli nie wiadomo o co chodzi, #chodzioludzi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, #chodzioludzi

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, #chodzioludzi
fot. ASTOR

ASTOR rozpoczyna świętowanie jubileuszu 30-lecia działalności

8 grudnia 2017 r. w gmachu Opery Krakowskiej odbyła się uroczysta gala 30-lecia istnienia firmy ASTOR, która otwarła całoroczne świętowanie jubileuszu. Motywem przewodnim wieczoru było hasło „Chodzi o ludzi”, silnie korespondujące z aktualnym mottem definiującym działalność firmy – „Gdzie technologia spotyka człowieka”. Uroczystość poprowadzili Renata Poreda i Łukasz Cioch.

Gala z okazji jubileuszu 30-lecia ASTOR

Gala z okazji jubileuszu 30-lecia ASTOR

– Z perspektywy ASTORa, wynik równania 25+5 to coś więcej niż okrągła liczba kolejnego jubileuszu. To suma nowych doświadczeń, intensywnego rozwoju, ciekawych wyzwań oraz emocji, które odczuwam podobnie, jak przy pierwszych latach naszej działalności. Dzisiaj, pięć lat po jubileuszu ćwierćwiecza istnienia firmy, jesteśmy inną organizacją. Dorośliśmy. I kiedy patrzę na to nasze „dorosłe” życie – czuję dumę – komentuje Stefan Życzkowski, prezes i współzałożyciel ASTOR.

Wieczór rozpoczął pokaz filmu* opowiadającego historię założycielską. Uczestnicy gali przenieśli się w lata 80-te minionego stulecia. W materiale wybrzmiały cztery z trzynastu zasad, jakimi w biznesie kieruje się Stefan Życzkowski, mianowicie:

  1. Biznesu nie da się prowadzić w pojedynkę.
  2. Firmę można rozwijać tylko w oparciu o uczciwe zasady.
  3. W firmie najważniejsi są ludzie, a potem... reklama.
  4. Czasami warto się zatrzymać i cieszyć sukcesami.

Była to zapowiedź późniejszej prezentacji, której główną oś stanowiły rozważania na temat istoty zaufania jako filaru rozwoju biznesu. Stefan Życzkowski podsumował to, co wydarzyło się w historii ASTORa od jubileuszu ćwierćwiecza, zgodnie z równaniem 25+5. W swoich słowach nawiązywał do książki autorstwa Stephena Coveya pt. „Szybkość zaufania”.

– W relacjach służbowych możemy wskazać cztery kluczowe wymiary zaufania. Pierwszy z nich to wymiar osobistej zdolności do zaufania. Drugi - wymiar kontraktowy - jest rozumiany jako ufność w czyjeś kompetencje i charakter. W wymiarze komunikacyjnym zaufanie budujemy poprzez relacje bazujące na otwartości. Wymiar kompetencyjny oznacza natomiast zaufanie do swoich i cudzych umiejętności – mówił Stefan Życzkowski. 

Ważnym punktem wieczoru było wręczenie nagród dla partnerów biznesowych, którzy dynamicznie rozwijali się wraz z firmą ASTOR. Wyróżnienia zostały przyznane w pięciu głównych obszarach relacji biznesowych. W gronie nagrodzonych znaleźli się:

  1. w kategorii Partnerzy: Softechnik Biuro Inżynierskie; Przedsiębiorstwo Pomiarów i Automatyki PiA-ZAP, ControlTec Sp. z o.o; Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA SA, ABIS Sp. z o.o.sp.k.,
  2. w kategorii Producenci Maszyn i Urządzeń: Zakłady Automatyki KOMBUD S.A, KOMSTER Sp. z o.o.,
  3. w kategorii Użytkownicy końcowi: KGHM Polska Miedź SA; Com40; ArcelorMittal Poland S.A.,
  4. w kategorii Edukacja: Uniwersytet Zielonogórski - Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki; Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki - Wydział Mechaniczny oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - Wydział Budowy Maszyn i Informatyki,
  5. w kategorii Dostawcy: GE Automation&Controls, Wonderware by Schneider Electric, Satel, Kawasaki Robotics, Korenix, Epson, Berghof Automation, Sanyo Denki Europe.

Warto podkreślić, że podczas gali uhonorowana została też firma Schneider Electric Polska, z którą ASTOR rozpoczął współpracę w 2017 r. w zakresie serwonapędów Pac Drive dla maszyn pakujących.

Wieczorowi towarzyszyła ponadto akcja charytatywna na rzecz Fundacji ALMA SPEI. Hospicjum dla dzieci, której siedziba znajduje się w Krakowie. Każdy z gości mógł przekazać datek, w zamian za który otrzymał przygotowane przez pracowników ASTOR cegiełki. W ramach akcji zebrano blisko 8000 zł. Kwota ta została podwojona z funduszu charytatywnego ASTOR. 

Źródło: ASTOR

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl