Dzień Inżyniera 4.0 - ASTOR - PRZEMYSŁ 4.0 - FABRYKA 4.0 - INŻYNIER 4.0
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dzień Inżyniera 4.0
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dzień Inżyniera 4.0

Dzień Inżyniera 4.0
fot. ASTOR

Inżynier 4.0 ma swoje święto w kalendarzu

Matematycy, dzieci, boty, programiści i liczba Pi – dedykowane im dni funkcjonują już w kalendarzu oryginalnych świąt. A co ze specjalistami w zakresie projektowania systemów IT, big data oraz przetwarzania danych? Co z ekspertami automatyzującymi pracę linii produkcyjnych, a także koordynatorami działań robotów? Firma ASTOR otwarcie docenia ich rolę i ogłasza 14 grudnia Dniem Inżyniera 4.0.

 – Datę świętowania Dnia Inżyniera 4.0 wybraliśmy nieprzypadkowo. 14 grudnia dla nas jako firmy oraz dla mnie osobiście jest szczególnym momentem w roku. To właśnie tego dnia w 1987 r. powołaliśmy do życia spółkę, która dała początek ASTOR-owi. Od tamtej chwili inwestujemy w wiedzę i rozwój, gdyż wierzymy, że to one napędzają biznes i gospodarkę, dając też przepustkę do budowy silnej pozycji kraju na arenie międzynarodowej. Tym przekonaniem dzielimy się z naszymi pracownikami, partnerami, jak i studentami, z którymi spotykamy się na uczelniach. Staramy się „zarażać” ich naszą pasją do rozwoju. Mamy ambicję, żeby polscy inżynierowie mieli reputację najlepszych na świecie i dlatego gorąco zachęcamy ich do przekraczania własnych ograniczeń i do doskonalenia się – mówi Stefan Życzkowski, prezes zarządu ASTOR.

Ogłoszenie Dnia Inżyniera 4.0 to symboliczny ukłon w stronę specjalistów, którzy na co dzień pracują w warunkach dokonującej się rewolucji technologicznej oraz systematycznego wprowadzania założeń Przemysłu 4.0. Nowe święto jest także odpowiedzią na obserwowane coraz większe zainteresowanie samorozwojem i chęcią poszerzania zawodowych (i nie tylko) horyzontów. Eksperci ASTOR zauważają w tym trendzie dużą szansę dla inżynierów, przekonując ich, że rozwój to najważniejsza determinanta sukcesu zawodowego, a także doskonalenia człowieka jako jednostki.

Inżynier 4.0 ma swoje święto w kalendarzu

– Koniec roku to czas podsumowań. To też dobry moment na to, by zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym, czego nauczyłem się w mijających miesiącach. Czy poznałem jakieś nowe obszary wiedzy, a może podszlifowałem posiadane umiejętności. Warto, aby takie pytania zadał sobie każdy z nas. Tym bardziej inżynierowie, którzy pracują w niezwykle dynamicznie zmieniającym się środowisku, dostarczającym wielu wyzwań. By im sprostać, a zarazem patrzeć w przyszłość i projektować innowacyjne rozwiązania, konieczny jest rozwój. To priorytet i najcenniejszy prezent, jaki mogą sobie podarować inżynierowie – komentuje Jarosław Gracel, członek zarządu operacyjnego ASTOR, automatyk i robotyk, współautor koncepcji „Inżynier 4.0”.

Wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 nie jest możliwe bez ludzi. Stawiając ich w centrum zainteresowań, firma ASTOR opracowała whitepaper „Inżynierowie Przemysłu 4.0. [Nie]gotowi do zmian?”. Dokument prezentuje m.in. wyniki badania podejmującego zagadnienie: czy polskie firmy rozwijają kompetencje inżynierów? Szeroko scharakteryzowana została sylwetka Inżyniera 4.0 – jego kompetencje miękkie, biznesowe, a także nowe zawody, które czekają na niego na rynku pracy. Z materiałem można zapoznać się pod adresem: https://www.astor.com.pl/industry4/

Kompetencje inżyniera Przemysłu 4.0

autor: ASTOR Sp. z o. o.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl