Bezkontaktowe pomiary napięcia przy pomocy testerów elektrycznych Fluke T6-600 i T6-1000 - POMIARY ELEKTRYCZNE - FLUKE - MIERNIKI CĘGOWE - MIERNIKI - FARNELL ELEMENT14 - TESTERY ELEKTRYCZNE - TRUE RMS - FIELDSENSE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezkontaktowe pomiary napięcia przy pomocy testerów elektrycznych Fluke T6-600 i T6-1000
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezkontaktowe pomiary napięcia przy pomocy testerów elektrycznych Fluke T6-600 i T6-1000

Bezkontaktowe pomiary napięcia przy pomocy testerów elektrycznych Fluke T6-600 i T6-1000
fot. Fluke T6-600

Farnell element14 ogłosił wprowadzenie testerów elektrycznych Fluke T6-600 i T6-1000, umożliwiających szybkie, bezpieczne i niezawodne bezkontaktowe pomiary napięcia. 

Testery elektryczne Fluke T6-600 i T6-1000 korzystają z nowoczesnej, bezkontaktowej metody wykrywania napięcia, dzięki czemu pozwalają szybko, bezpiecznie i niezawodnie wykonywać pomiary napięcia. Od teraz są one dostępne w ofercie firmy Farnell element14, Dystrybutora Rozwiązań Rozwojowych. 

Technologia FieldSense, wykorzystana w testerach T6-600 i T6-1000 zastępuje tradycyjne próbniki elektryczne i mierniki przewodowe z konstrukcją o kształcie otwartych cęgów, w której to cęgi nasuwa się na przewodnik, celem wykrycia napięcia w nim. W ten sposób możliwe jest wykonywanie pomiarów napięć do 1000 VAC, bez konieczności używania zwykłych przewodów pomiarowych.

Opisana technika pozwala na wykonanie pomiarów True RMS pod kątem napięć i prądów jednocześnie. Ponadto pozwala użytkownikowi na wykonywanie pomiarów w sytuacjach, w których dotąd wydawało się to niemożliwe, jak np. w ciasnych skrzynkach połączeniowych, czy w przypadku przewodników, których końcówki nie są dostępne. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że nowa metoda pomiaru pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie wymaga zdejmowania osłonek lub izolacji przewodów. Co więcej, to że pomiar może być prowadzony za pomocą jednej ręki redukuje ryzyko porażenia elektrycznego.

„Do korzyści płynących z zastosowania technologii FieldSense, zaimplementowanej w miernikach elektrycznych Fluke, należy zaliczyć ogromną oszczędność czasu i znacznie mniejsze ryzyko, że coś pójdzie nie tak” – komentuje James McGregor, Head of Test and Tools w Premier Farnell i Farnell element14. „Dzięki temu nowemu osiągnięciu, Farnell element14 nie tylko czyni pracę techników łatwiejszą i bezpieczniejszą, ale też przyspiesza i zwiększa produktywność procesów testowania instalacji.”

Technologia FieldSense została także użyta w nowym przyrządzie weryfikującym Fluke PRV240FS, również dostępnym w Farnell element14. Jest to urządzenie do szybkiego, bezpiecznego i pewnego sprawdzania, czy mierniki FieldSense pracują poprawnie, zanim wykona się jakiekolwiek realne pomiary i bez konieczności tworzenia jakichkolwiek połączeń elektrycznych. Projektując urządzenie trzymano się koncepcji „sprawdź, zanim dotkniesz”, która polega na przetestowaniu narzędzia w oparciu o znane źródło napięcia, zanim przeprowadzone są właściwie pomiary. Taka sekwencja pozwala mieć pewność, że narzędzie pracuje poprawnie, gdy wyniki pomiarów mają znaczenie.

Mierniki elektryczne Fluke T6-600 i T6-1000 są dostępne do nabycia w Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl