Profesjonalne oświetlenie biurowe z panelami LED PRINCE firmy GTV - OPRAWY SUFITOWE - OŚWIETLENIE STANOWISKA PRACY - OŚWIETLENIE BIUROWE - PANEL LED - GTV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Profesjonalne oświetlenie biurowe z panelami LED PRINCE firmy GTV
drukuj stronę
poleć znajomemu

Profesjonalne oświetlenie biurowe z panelami LED PRINCE firmy GTV

Profesjonalne oświetlenie biurowe z panelami LED PRINCE firmy GTV
fot. GTV

Wpływ światła na nasze samopoczucie jest oczywisty dla wszystkich, którzy muszą wstać do pracy w pochmurny, jesienny poranek. Wizja kolejnych ośmiu godzin przy biurku w źle oświetlonym pomieszczeniu i konieczność wypełniania obowiązków zawodowych nie nastraja wtedy zbyt optymistycznie. A przecież odpowiednio zaprojektowane i zrealizowane oświetlenie może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, koncentrację i wydajność w pracy.

Przestrzeń biurowa od wielu lat przechodzi metamorfozę – trwa ewolucja biur typu open space w poszukiwaniu większej efektywności pracowników, a pracodawcy sprawdzają wciąż nowe rozwiązania zwiększające wydajność pracy. Na ostateczny efekt wpływa wiele czynników, ale odpowiednie oświetlenie biura jest jednym z kluczowych.

W świetle przepisów

Zgodnie z normą PN-EN 12464-1:2004: Światło i oświetlenie praca przy monitorach komputerów wymaga oświetlenia blatu biurka na poziomie 500 luksów, a przy kreśleniu technicznym – 750 luksów. Należy również unikać zbyt dużych różnic w oświetleniu pomieszczenia – nasz wzrok nie jest bez przerwy skupiony jedynie na ekranie czy klawiaturze. 

Jednak w strefie pracy biurowej istotne jest nie tylko natężenie światła, ale i jego jakość: współczynnik oddawania barw, brak olśnień i kontrastów czy równomierność oświetlenia. – Monitory komputerów powinny być ustawione tak, by nie pojawiały się na nich odblaski i obrazy opraw oświetleniowych. Równomierne, rozproszone światło redukujące nadmierne kontrasty można uzyskać stosując oświetlenie pośrednie, odbite od powierzchni sufitu lub ścian. Męczący wzrok efekt olśnienia pozwoli wyeliminować jasna i matowa powierzchnia mebli. Przy bardziej wymagających, technicznych czynnościach warto doświetlić przestrzeń roboczą za pomocą lampki biurkowej. Pamiętajmy również, by oświetlenie biurowe jak najpełniej wykorzystywało światło naturalne – zaleca Mateusz Strzałkowski, Specjalista ds. Marketingu i PR w firmie GTV.

Profesjonalne oświetlenie biurowe z panelami LED PRINCE firmy GTV

W oświetleniu przestrzeni biurowej doskonale sprawdzą się źródła światła o neutralnej białej barwie, które pozytywnie wpłyną na poziom skupienia i gotowości do działania. Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt ciemne i przytłaczające, natężenie oświetlenia sufitu musi być równe 30%, a ścian – 50% natężenia oświetlenia na przeciętnej powierzchni roboczej. Warto również pamiętać, by światło charakteryzowało się jak najlepszym wskaźnikiem oddawania barw – jego minimalna wartość w pomieszczeniach biurowych to 80.

Oświetlenie nie musi być tylko funkcjonalne

Dobór odpowiednich systemów oświetleniowych zapewnia optymalne warunki do pracy w pomieszczeniach biurowych oraz zwiększa jej komfort. Jednak poza efektywnością w oświetleniu biurowym liczy się również jego design, wpływający na ogólny odbiór całości pomieszczeń, a tym samym na prestiż i renomę firmy.

- Nowoczesne i eleganckie panele LED PRINCE to niebanalna propozycja do wnętrz biurowych, zarówno open space, jak i sal konferencyjnych czy gabinetów. Ich obudowa wykonana jest ze stopu aluminium, dzięki czemu doskonale odnajdzie się w nowoczesnych aranżacjach. Dodatkowo minimalistyczną stylistykę podkreśla przypominający mleczne szkło panel z tworzywa sztucznego. Zastosowanie opraw o podobnej stylistyce we wszystkich pomieszczeniach biurowych, łącznie z ciągami komunikacyjnymi, wprowadza do wnętrza wrażenie ładu i harmonii. Możliwość wyboru spośród najpopularniejszych wielkości: 60x60cm, 30x120cm czy 30x60cm gwarantuje łatwe dopasowanie do każdego wnętrza. Całość wygląda bardzo nowocześnie, nadając pomieszczeniu ekskluzywnego charakteru – poleca Mateusz Strzałkowski.

Swobodę aranżacyjną zapewnia również szeroki wybór sposobów montażu – podtynkowy: w suficie modułowym lub podwieszanym z płyt gipsowo-kartonowych, natynkowy lub zwieszany. Panele LED PRINCE to również kąt świecenia 120°, duży wybór mocy (24W, 36W, 40W, 45W, 52W), a tym samym możliwość dostosowania strumienia świetlnego do własnych potrzeb (od 1900 do 4000lm). Niski pobór mocy i duża wytrzymałość (IP 44) gwarantują oszczędność i brak zapotrzebowania na częste prace konserwacyjne.

Przestrzeń biurowa to miejsce pracy, ale zarazem pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu. Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy łączy wymagania określone w przepisach i normach z podstawowymi potrzebami każdego pracownika. Z panelami LED PRINCE kompromis miedzy efektywnością pracownika i efektownością wystroju nie będzie już konieczny.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Asia
Ciekawe rozwiązanie, widziałam także bardzo ciekawe rozwiązania na klusdesign.pl odpowiednie oświetlenie to podstawa efektywnej pracy dlatego nie możemy zostawiać go na koniec przy projektowaniu biura!
GTV Poland
ul. Przejazdowa 21, Pruszków
tel.  +48 22 444 75 00
www.gtv.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl