Farnell patrzy w przyszłość wraz z otwarciem nowego biura w Krakowiew Krakowie - EKO BIURO - KRAKÓW - FARNELL - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - SMART LIGHTING - OŚWIETLENIE BIUROWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell patrzy w przyszłość wraz z otwarciem nowego biura w Krakowiew Krakowie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell patrzy w przyszłość wraz z otwarciem nowego biura w Krakowiew Krakowie

Farnell patrzy w przyszłość wraz z otwarciem nowego biura w Krakowiew Krakowie
fot. Farnell

130 pracowników przeniosło się do bardziej zrównoważonego, wygodnego i nowoczesnego biura wraz z podjęciem przez Farnell decyzji o długofalowym związaniu przyszłości firmy z Polską. 

Farnell przeniósł się do imponującego nowego biura w Krakowie, zapewniając ponad 130 pracownikom nowoczesne środowisko pracy. Globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych podjął decyzję o długofalowym związaniu przyszłości firmy z Polską.

Po otwarciu biura w Krakowie w 2012 roku, nowe biuro o powierzchni 1200 mkw. zostało zaprojektowane tak, aby uwzględnić zmiany w sposobie pracy i dostosować je do charakterystyki trybu hybrydowego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska, budynek znacznie zmniejsza zużycie energii poprzez oświetlenie SMART LED z czujnikami ruchu i zmierzchu oraz dostęp do światła dziennego z każdego miejsca pracy, a także dzięki inwestycji w najwyższej klasy sprzęt elektroniczny spełniający międzynarodowe normy energetyczne. Ponadto biuro zostało wyposażone w meble firmy Nowy Styl, aby zapewnić najwyższej klasy komfort. Biurka oraz krzesła wykonane są ze zrównoważonych materiałów, które wyposażone są w elastyczną regulację wysokości i szeroką gamę konfiguracji dla użytkowników. Biuro zostało pomalowane przyjaznymi dla środowiska farbami.

Na zewnątrz budynku znajduje się zielony dziedziniec, oferujący pracownikom miejsca do odpoczynku w trakcie pracy na wygodnych ławkach lub hamaku w otoczeniu światła słonecznego i miłych widoków. Teren zielony obejmuje również stół do tenisa stołowego, stół do piłkarzyków oraz drzewa i kwiaty, które tworzą relaksującą i przyjazną przestrzeń, z której współpracownicy mogą korzystać.

Pierwsze biuro Farnell w Krakowie zatrudniało 30 osób obsługujących klientów w całej Europie Wschodniej. Od tego czasu zespół powiększył się ponad czterokrotnie, obecnie zatrudniając pracowników zajmujących się obsługą klienta, sprzedażą, zarządzaniem aktywami, wycenami, marketingiem, wsparciem technicznym, kwestiami prawnymi, tłumaczeniami i zarządzaniem cyklem życia klienta.

Farnell patrzy w przyszłość wraz z otwarciem nowego biura w Krakowiew Krakowie

Na zdjęciu od lewej: Rob Rospedzihowski - Farnell President Sales EMEA, Sabina Rozlach - Dyrektor biura Farnell w Krakowie oraz Lee Turner - Farnell VP Customer Relations.

Sabina Rozlach, Dyrektor biura Farnell w Krakowie, powiedziała: „Po uświetnieniu w zeszłym roku 10-lecia naszej obecności w Krakowie jesteśmy zachwyceni, że zrobiliśmy kolejny krok na naszej drodze rozwoju, otwierając tę fantastyczną nową przestrzeń biurową. Przenosząc się do nowego najwyższej klasy obiektu mamy pewność, że ponad 130 naszych współpracowników będzie nadal dostarczać najlepsze usługi dystrybucji dla tysięcy klientów w 26 krajach, pracując w 15 różnych językach”.

Agnieszka Ulatowska, Senior Architect w Colliers Define, mówi: „Jednym z głównych celów projektu nowego biura Farnell było stworzenie spokojnej i wspierającej pracowników przestrzeni. Zastosowano w tym celu kolorystykę i materiały inspirowane naturą – dominują neutralne barwy takie jak beże, szarości połączone z zieleniami i błękitami, przełamane ciepłymi akcentami różnych naturalnych materiałów tj. drewno i korek. W przestrzeniach socjalnych (tj. chillout, kuchnia, coffee point) tapety z motywami roślinnymi sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi pracowników.

„Co więcej, projekt nowego biura został dostosowany nie tylko do nowej lokalizacji, ale także do hybrydowego trybu pracy. Znalazło to odzwierciedlenie w układzie funkcjonalnym wspierającym współpracę i umożliwiającym elastyczne użytkowanie biura, dostosowane do zmieniających się potrzeb i różnorodnych rodzajów aktywności użytkowników. Projektując nową przestrzeń, położyliśmy nacisk na przestrzenie wspólne - różnej wielkości sale spotkań oraz przestrzenie socjalne, które sprzyjają integracji pracowników”.

Eksperci Colliers Define odpowiadali także za realizację prac w zakresie fit-outu – kompleksowe wykończenia nowego biura, dostawę mebli, systemu AV i zieleni.

Sebastian Socha, Project Manager w Colliers Define, mówi: „Dużym wyzwaniem w realizacji projektu dla Farnell były długie terminy dostaw materiałów. Aby dostarczyć gotową powierzchnię w oczekiwanym przez klienta terminie, dokonaliśmy zamówień kluczowych materiałów (np. jednostek klimatyzacyjnych) jeszcze przed rozpoczęciem prac. Z kolei, aby spełnić oczekiwania architektów i Farnell w zakresie estetyki wykończeń sprowadziliśmy specjalne formy do kształtowania dekoracyjnych paneli filcowych wykorzystanych jako okładziny ścian. Efekt zadowolił nas wszystkich, podobnie jak sam przebieg współpracy. Dzięki sprawnemu działaniu wszystkich stron już dziś pracownicy Farnell mogą spotykać się w przestrzeni, która zachwyca, integruje i podnosi efektywność pracy”.

Otwarcie nowego biura w Krakowie jest najnowszą znaczącą inwestycją Farnell w działalność w regionie EMEA, po zakończeniu we wrześniu 2022 r. wartego 6 milionów funtów remontu głównej siedziby firmy w Leeds w Wielkiej Brytanii.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl