Klasyczna żarówka w wersji nowoczesnej, czyli moda na źródła filamentowe - ŻARÓWKI LED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - FILAMENT LED - GTV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Klasyczna żarówka w wersji nowoczesnej, czyli moda na źródła filamentowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Klasyczna żarówka w wersji nowoczesnej, czyli moda na źródła filamentowe

Klasyczna żarówka w wersji nowoczesnej, czyli moda na źródła filamentowe
fot. GTV

Jedne z najmodniejszych obecnie „żarówek” to źródła światła LED w wersji tzw. filamentowej. Jak żadne inne LED-y wyglądem przypominają tradycyjną żarówkę Edisona. Zyskują popularność szczególnie wśród osób, które nie przepadają za bardzo nowoczesnym wyglądem LED-ów. Filamenty są idealne do wnętrz w stylu loft, vintage, ale i klasycznych.

Źródła filamentowe są tak efektowne, że stosuje się je nawet bez lamp, ewentualnie w osłonie opraw na tyle skromnych wzorniczo, że schodzą na drugi plan, pozwalając wyeksponować urodę filamentów.

Bańka, w środku której są specjalne diody LED w kształcie klasycznych żarników w klasycznych żarówkach – to najkrótsza charakterystyka wyglądu filamentów, dzięki któremu zyskują taką popularność. Diody dają światło o ciepłej białej barwie, co jeszcze bardziej zbliża je do klasycznych wolframowych żarówek. Jednocześnie diody LED gwarantują zdecydowanie większą wytrzymałość filamentów w porównaniu z wolframowymi żarówkami. Ich światło jest przyjemne, nie męczy wzroku, pomaga stworzyć przytulny, relaksujący klimat w pomieszczeniach. Dlatego też są chętnie stosowane nie tylko w mieszkaniach, ale i w takich miejscach jak restauracje, kawiarnie, spa…

Jeśli dodać do tego ich energooszczędność, to mamy bardzo nowoczesną, a jednak z wyglądu zupełnie klasyczną żarówkę. Filament o mocy 4 W daje takie światło, jakie dawała tradycyjna żarówka o mocy 36 W. Z kolei 2 W to odpowiednik 20 W. Co istotne, źródła filamentowe nie są mocnymi źródłami światła. Ich zadaniem jest dekorowanie wnętrz i tworzenie klimatu ciepła i przytulności, nie zaś zastępowanie oświetlenia ogólnego czy punktowego o dużej mocy.

GTV wprowadza do swojej oferty te efektowne, dekoracyjne filamentowe źródła w kilku wersjach

Filament LED dymiony

Dymiony filament LED

Filamenty dymione – mają bardzo ciepłą barwę 2700 K, co daje niezwykły efekt, przypominający światło podczas zachodu słońca. Wersja dymiona jest doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych z nutą retro. Jesienne i zimowe wieczory spędzone przy tym świetle będą prawdziwym relaksem. Filament dymiony ciekawie skomponuje się z białymi i czarnymi  kloszami, jednak najlepiej będzie się prezentował w szklanej oprawie. 

Filament LED vintage

Filament Vintage LED

Filamenty Vintage – są szczególnie polecane do nowoczesnych wnętrz z elementami stylu industrialnego. Widoczne „żarniki” w tych LED-ach są oryginalną ozdobą, detalem, który tworzy przyjemny klimat w salonie, restauracji, kawiarni.  Źródło Vintage dobrze komponuje się ze szklanymi, białymi i czarnymi  kloszami, aczkolwiek najciekawiej wygląda bez oprawy, na przykład jako element girlandy zarzuconej na legary pod sufitem, na regale... W aranżacjach w stylu vintage to bardzo modne oświetlenie dekoracyjne nad stół w jadalni, ale i do ogrodu czy na taras.

Filamenty mleczne – w tej wersji tego modnego oświetlenia nie są widoczne diody. To mleczna bańka doskonale zdająca egzamin w lampach, w których źródło światła jest skierowane do góry. Zwykłe źródło LED świeci w jednym kierunku i ma ograniczony kąt rozchodzenia się światła, natomiast filament dzięki swojej konstrukcji daje światło o kącie rozchodzenia 360°. Filamenty mleczne w ofercie GTV mają neutralną barwę światła 4000 K, a bańki mogą być w wielu różnych kształtach.

Mleczny filament LED

Mleczny filament LED

Mleczny filament LED

Źródło: GTV

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
GTV Poland
ul. Przejazdowa 21, Pruszków
tel.  +48 22 444 75 00
www.gtv.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl