Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT - RITTAL - PRZEMYSŁ 4.0
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT

Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT
fot. Rittal

Praktyczne podejście i nastawienie na konkretne rozwiązania – tak Rittal prezentuje się na targach w Hanowerze w 2017 r. Zgodnie z hasłem „Nasze kompetencje. Twoje korzyści.” producent stawia czoła aktualnym wyzwaniom stojącym przed konstruktorami urządzeń, użytkownikami i menadżerami IT. Skupiono się na tematyce Przemysłu 4.0 wraz z IT oraz na zagadnieniach dostępności maszyn, bezpieczeństwa eksploatacji, efektywności energetycznej, a także na efektywnych procesach konstruowania i zamawiania. W ramach ekspozycji „Przemysł 4.0” Rittal pokazuje, w jaki sposób klimatyzatory mogą się komunikować z systemami nadrzędnymi. Do atrakcji produktowych należą m. in. nowy system szyn zbiorczych RiLine Compact oraz nowe chillery Blue e+.

W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą wdrażać osiągnięcia Przemysłu 4.0 oraz jak szybko i łatwo budować centra danych? Jak można skutecznie chronić urządzenia i ludzi przed zagrożeniami? Jak zapewnić przejrzyste zużycie prądu i jak je wyraźnie zmniejszyć? Jak być na bieżąco z normami? Jak można przyspieszyć procesy konstruowania i zamawiania oraz jak zautomatyzować procesy produkcji?

„Znamy codzienne problemy naszych klientów, a typowe wyzwania przedstawiamy właśnie na targach hanowerskich”, mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal. „Prowadzimy żywą wymianę idei  z naszymi klientami w różnych branżach i jako kompetentny partner analizujemy konkretne propozycje rozwiązań, które przedstawiamy na rozbudowanej ekspozycji”. Poszczególnym tematom towarzyszą krótkie prelekcje oraz dyskusje z ekspertami.

Prezentacja z udziałem Siemens MindSphere i IBM Watson

To, że dzięki zastosowaniu inteligentnych produktów można zwiększyć dostępność maszyn, Rittal przedstawi podczas oryginalnej prezentacji. Pokazane zostały możliwości wymiany informacji pomiędzy klimatyzatorami Blue e+ a nowym modułem komunikacyjnym z systemami nadrzędnymi, które spełniają wszystkie warunki do realizacji monitorowania stanów, analizy błędów i przewidywania napraw dla scenariuszy IoT. Zaprezentowano także, w jaki sposób dostarczanie danych urządzeń na platformie IoT Siemens MindSphere oraz ich analiza w chmurowej aplikacji Data Analytics IBM Watson mogą się przyczynić do samouczącej się, inteligentnej konserwacji.

Najważniejsze nowości: RiLine Compact i chiller Blue e+

Rittal przedstawi na targach w Hanowerze także liczne atrakcje produktowe: jako nowość firma wystawia system dystrybucji mocy RiLine Compact. Ten kompaktowy system szyn zbiorczych do urządzeń sterowniczych i rozdzielczych o maksymalnym natężeniu prądu do 125 A zapewnia najwyższy poziom zabezpieczenia przed dotykiem. Dodatkowo producent wprowadza także serię nowych, „szybszych” zacisków przyłączeniowych do przewodów w systemie szyn zbiorczych. Zastosowano technologię push-in z zaciskami sprężystymi do szybkiego i beznarzędziowego montażu oraz podłączania przewodów na szynach zbiorczych.

Do pozostałych nowości zaliczają się chillery Blue e+ do chłodzenia maszyn i szaf sterowniczych. Bazując na sukcesie klimatyzatorów Blue e+ z oszczędnościami energii do 75%, technologia ta wraz komponentami została po raz pierwszy zastosowana także w chillerach przemysłowych. Nowe urządzenia są wyposażone technologie inwerterowe DC oraz Microchannel, dysponują zakresem mocy od 1 do 6 kW i przekonują dużą dokładnością temperatury +/- 0,5 K. 

Kolejną atrakcją są zintegrowane rozwiązania chłodzenia z technologią Blue e+ , nowe oświetlenie systemowe LED, szafa IoT do przemysłowych zastosowań typu „Internet rzeczy” oraz prezentacja na żywo zastosowań High Performance Computing. Poszerzona została także oferta narzędzi oraz maszyn do automatyzacji w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Rittal wystawia m. in. nowy automat do zdejmowania izolacji z zaciskarką do automatycznego konfekcjonowania przewodów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl