Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT - RITTAL - PRZEMYSŁ 4.0
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT

Rittal prezentuje rozległe kompetencje w zakresie rozwiązań dla przemysłu i IT
fot. Rittal

Praktyczne podejście i nastawienie na konkretne rozwiązania – tak Rittal prezentuje się na targach w Hanowerze w 2017 r. Zgodnie z hasłem „Nasze kompetencje. Twoje korzyści.” producent stawia czoła aktualnym wyzwaniom stojącym przed konstruktorami urządzeń, użytkownikami i menadżerami IT. Skupiono się na tematyce Przemysłu 4.0 wraz z IT oraz na zagadnieniach dostępności maszyn, bezpieczeństwa eksploatacji, efektywności energetycznej, a także na efektywnych procesach konstruowania i zamawiania. W ramach ekspozycji „Przemysł 4.0” Rittal pokazuje, w jaki sposób klimatyzatory mogą się komunikować z systemami nadrzędnymi. Do atrakcji produktowych należą m. in. nowy system szyn zbiorczych RiLine Compact oraz nowe chillery Blue e+.

W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą wdrażać osiągnięcia Przemysłu 4.0 oraz jak szybko i łatwo budować centra danych? Jak można skutecznie chronić urządzenia i ludzi przed zagrożeniami? Jak zapewnić przejrzyste zużycie prądu i jak je wyraźnie zmniejszyć? Jak być na bieżąco z normami? Jak można przyspieszyć procesy konstruowania i zamawiania oraz jak zautomatyzować procesy produkcji?

„Znamy codzienne problemy naszych klientów, a typowe wyzwania przedstawiamy właśnie na targach hanowerskich”, mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal. „Prowadzimy żywą wymianę idei  z naszymi klientami w różnych branżach i jako kompetentny partner analizujemy konkretne propozycje rozwiązań, które przedstawiamy na rozbudowanej ekspozycji”. Poszczególnym tematom towarzyszą krótkie prelekcje oraz dyskusje z ekspertami.

Prezentacja z udziałem Siemens MindSphere i IBM Watson

To, że dzięki zastosowaniu inteligentnych produktów można zwiększyć dostępność maszyn, Rittal przedstawi podczas oryginalnej prezentacji. Pokazane zostały możliwości wymiany informacji pomiędzy klimatyzatorami Blue e+ a nowym modułem komunikacyjnym z systemami nadrzędnymi, które spełniają wszystkie warunki do realizacji monitorowania stanów, analizy błędów i przewidywania napraw dla scenariuszy IoT. Zaprezentowano także, w jaki sposób dostarczanie danych urządzeń na platformie IoT Siemens MindSphere oraz ich analiza w chmurowej aplikacji Data Analytics IBM Watson mogą się przyczynić do samouczącej się, inteligentnej konserwacji.

Najważniejsze nowości: RiLine Compact i chiller Blue e+

Rittal przedstawi na targach w Hanowerze także liczne atrakcje produktowe: jako nowość firma wystawia system dystrybucji mocy RiLine Compact. Ten kompaktowy system szyn zbiorczych do urządzeń sterowniczych i rozdzielczych o maksymalnym natężeniu prądu do 125 A zapewnia najwyższy poziom zabezpieczenia przed dotykiem. Dodatkowo producent wprowadza także serię nowych, „szybszych” zacisków przyłączeniowych do przewodów w systemie szyn zbiorczych. Zastosowano technologię push-in z zaciskami sprężystymi do szybkiego i beznarzędziowego montażu oraz podłączania przewodów na szynach zbiorczych.

Do pozostałych nowości zaliczają się chillery Blue e+ do chłodzenia maszyn i szaf sterowniczych. Bazując na sukcesie klimatyzatorów Blue e+ z oszczędnościami energii do 75%, technologia ta wraz komponentami została po raz pierwszy zastosowana także w chillerach przemysłowych. Nowe urządzenia są wyposażone technologie inwerterowe DC oraz Microchannel, dysponują zakresem mocy od 1 do 6 kW i przekonują dużą dokładnością temperatury +/- 0,5 K. 

Kolejną atrakcją są zintegrowane rozwiązania chłodzenia z technologią Blue e+ , nowe oświetlenie systemowe LED, szafa IoT do przemysłowych zastosowań typu „Internet rzeczy” oraz prezentacja na żywo zastosowań High Performance Computing. Poszerzona została także oferta narzędzi oraz maszyn do automatyzacji w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Rittal wystawia m. in. nowy automat do zdejmowania izolacji z zaciskarką do automatycznego konfekcjonowania przewodów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl