Praktyczne podejście i nastawienie na konkretne rozwiązania – tak Rittal prezentuje się na targach w Hanowerze w 2017 r. Zgodnie z hasłem „Nasze kompetencje. Twoje korzyści.” producent stawia czoła aktualnym wyzwaniom stojącym przed konstruktorami urządzeń, użytkownikami i menadżerami IT. Skupiono się na tematyce Przemysłu 4.0 wraz z IT oraz na zagadnieniach dostępności maszyn, bezpieczeństwa eksploatacji, efektywności energetycznej, a także na efektywnych procesach konstruowania i zamawiania. W ramach ekspozycji „Przemysł 4.0” Rittal pokazuje, w jaki sposób klimatyzatory mogą się komunikować z systemami nadrzędnymi. Do atrakcji produktowych należą m. in. nowy system szyn zbiorczych RiLine Compact oraz nowe chillery Blue e+.
W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą wdrażać osiągnięcia Przemysłu 4.0 oraz jak szybko i łatwo budować centra danych? Jak można skutecznie chronić urządzenia i ludzi przed zagrożeniami? Jak zapewnić przejrzyste zużycie prądu i jak je wyraźnie zmniejszyć? Jak być na bieżąco z normami? Jak można przyspieszyć procesy konstruowania i zamawiania oraz jak zautomatyzować procesy produkcji?
„Znamy codzienne problemy naszych klientów, a typowe wyzwania przedstawiamy właśnie na targach hanowerskich”, mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal. „Prowadzimy żywą wymianę idei z naszymi klientami w różnych branżach i jako kompetentny partner analizujemy konkretne propozycje rozwiązań, które przedstawiamy na rozbudowanej ekspozycji”. Poszczególnym tematom towarzyszą krótkie prelekcje oraz dyskusje z ekspertami.
Prezentacja z udziałem Siemens MindSphere i IBM Watson
To, że dzięki zastosowaniu inteligentnych produktów można zwiększyć dostępność maszyn, Rittal przedstawi podczas oryginalnej prezentacji. Pokazane zostały możliwości wymiany informacji pomiędzy klimatyzatorami Blue e+ a nowym modułem komunikacyjnym z systemami nadrzędnymi, które spełniają wszystkie warunki do realizacji monitorowania stanów, analizy błędów i przewidywania napraw dla scenariuszy IoT. Zaprezentowano także, w jaki sposób dostarczanie danych urządzeń na platformie IoT Siemens MindSphere oraz ich analiza w chmurowej aplikacji Data Analytics IBM Watson mogą się przyczynić do samouczącej się, inteligentnej konserwacji.
Najważniejsze nowości: RiLine Compact i chiller Blue e+
Rittal przedstawi na targach w Hanowerze także liczne atrakcje produktowe: jako nowość firma wystawia system dystrybucji mocy RiLine Compact. Ten kompaktowy system szyn zbiorczych do urządzeń sterowniczych i rozdzielczych o maksymalnym natężeniu prądu do 125 A zapewnia najwyższy poziom zabezpieczenia przed dotykiem. Dodatkowo producent wprowadza także serię nowych, „szybszych” zacisków przyłączeniowych do przewodów w systemie szyn zbiorczych. Zastosowano technologię push-in z zaciskami sprężystymi do szybkiego i beznarzędziowego montażu oraz podłączania przewodów na szynach zbiorczych.
Do pozostałych nowości zaliczają się chillery Blue e+ do chłodzenia maszyn i szaf sterowniczych. Bazując na sukcesie klimatyzatorów Blue e+ z oszczędnościami energii do 75%, technologia ta wraz komponentami została po raz pierwszy zastosowana także w chillerach przemysłowych. Nowe urządzenia są wyposażone technologie inwerterowe DC oraz Microchannel, dysponują zakresem mocy od 1 do 6 kW i przekonują dużą dokładnością temperatury +/- 0,5 K.
Kolejną atrakcją są zintegrowane rozwiązania chłodzenia z technologią Blue e+ , nowe oświetlenie systemowe LED, szafa IoT do przemysłowych zastosowań typu „Internet rzeczy” oraz prezentacja na żywo zastosowań High Performance Computing. Poszerzona została także oferta narzędzi oraz maszyn do automatyzacji w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Rittal wystawia m. in. nowy automat do zdejmowania izolacji z zaciskarką do automatycznego konfekcjonowania przewodów.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |