Oświetlenie stref relaksu w hotelu - OŚWIETLENIE LED - HOTEL - OPRAWY LED - DOWNLIGHT - INSTALACJE ELEKTRYCZNE W HOTELU RESTAURACJI - HORECA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Oświetlenie stref relaksu w hotelu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oświetlenie stref relaksu w hotelu

Oświetlenie stref relaksu w hotelu
fot. GTV

Hotel to dla gości wzajemnie przenikające się różnorodne sfery: wypoczynku, pracy i relaksu. Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie w tych obszarach podkreśla ich charakter i funkcję, równocześnie budując nastrój i niepowtarzalny klimat. Wykorzystując technologię LED można stworzyć niezwykłe świetlne aranżacje w hotelowych restauracjach, strefach fitness, spa i wellness, jednocześnie zmniejszając wydatki na energię.

Restauracja

Tu najważniejszy jest nastrój i… stół. Niezależnie od tego, czy będzie to romantyczna kolacja czy biznesowy lunch goście musza się dobrze widzieć i swobodnie wychwytywać detale otoczenia.

 – Doskonale sprawdzi się tutaj kierunkowe oświetlenie zapewniające dobre oddawanie barw. Wpuszczane w sufit oprawy typu downlight TWINS lub VERIS zapewnią przyjemne oświetlenie, bez efektu olśnienia w którym potrawy będą prezentowały się naprawdę smakowicie i zachęcająco – poleca Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV specjalizującej się w branży oświetlenia i akcesoriów meblowych.

Rodzaj zastosowanej iluminacji musi być dostosowany do charakteru wystroju i stylu danej restauracji. Konieczna jest również duża elastyczność i zmienność natężenia oświetlenia – w zależności od wymagań gości i sytuacji. Podczas karnawałowej imprezy światło powinno pulsować kolorami, równomiernie oświetlać uczestników biznesowego spotkania czy budować nastrój w trakcie nastrojowej kolacji.

Strefy relaksu i aktywności fizycznej

Hotelowe spa i strefa wellness są miejscem wyjątkowego relaksu i wypoczynku. To również doskonały sposób na przyciągniecie gości – hotele posiadające basen i spa są chętniej odwiedzane. Dla wielu osób korzystających z tej strefy będzie to już nie tylko synonim prestiżu i komfortu, ale stały element powszechnego trendu zdrowego i aktywnego trybu życia. Odpowiednie oświetlenie zapewni właściwy nastrój, poziom intymności i bezpieczeństwa. Ogólna zasada mówi, że kolorowe, klimatyczne światło powinno się stosować w strefach relaksu i wyciszenia, a jasne - w strefach aktywności fizycznej.

Nowoczesne i profesjonalnie zaprojektowane i wykonane systemy oświetleniowe mogą wpływać i wzmacniać odczucia gości hotelowych. W zależności od przeznaczenia miejsca, w którym zostaną użyte, będą sprzyjać relaksowi lub zwiększać aktywność fizyczną.

 – Kolorowe światło, a zwłaszcza jego zaprogramowane zmiany i sekwencje, doskonale sprawdzą się w strefach relaksu. Znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie źródła światła z diodami LED RGBW. Zostało ono zaprojektowane tak, aby zapewniać swobodne poruszanie się po całej palecie kolorów RGB, a za pomocą pilota zdalnego sterowania ustawić można aż 16 różnych kolorów świecenia i zaprogramować ich zmianę – mówi ekspert firmy GTV.

Źródło światła z diodami LED RGBWOprawa MATIS
 Źródło światła z diodami LED RGBW 

Nastrojowe światło w strefach relaksu pozwolą także uzyskać taśmy LED lub niewielkie oprawy wmontowane pomiędzy elementami okładziny lub umieszczone za osłonami w specjalnych wnękach bądź suficie podwieszanym przysłoniętym kolejną warstwą. Jeśli chcemy podkreślić wrażenie czystości i sterylności pomieszczenia, dobrze jest użyć światła o białej lub chłodnej białej barwie światła - powyżej 4000 K.

W strefach aktywności fizycznej - na basenie lub w hotelowej siłowni - warto zastosować pobudzające jasne światło. Basen wyłożony marmurowymi lub ceramicznymi płytkami będzie prezentować się wyjątkowo, gdy oświetlony zostanie punktowymi źródłami światła. Równie efektowną iluminację basenu można stworzyć za pomocą specjalistycznych systemów podwodnych, dodatkowo wzmacniając efekt oświetlając mocniej samą wodę niż teren wokół basenu.

Zaplecze techniczne

By hotelowi goście czuli się wyjątkowo komfortowo na zapleczu pracuje cały sztab ludzi. Tu dekoracyjna funkcja światłą ma mniejsze znaczenie – liczy się bezpieczeństwo pracowników, szybkość i precyzja wykonywanych czynności. W hotelowej kuchni potrzebne jest oświetlenie ogólne o wysokim natężeniu i dodatkowe oprawy doświetlające miejsca pracy. Ważne, by światło było równomierne, nie wywoływało nadmiernych kontrastów i nie powodowało efektu olśnienia. Konieczne jest również oświetlenie o dobrym wskaźniku oddawaniu barw (CRI) by odpowiednio ocenić świeżość produktów i wygląd gotowych potraw (minimum to 80 Ra).

Funkcjonalność, bezpieczeństwo i energooszczędność to najważniejsze cechy systemu oświetlenia na zapleczu hotelu. Garaż, pralnia, pomieszczenia techniczne, strefa dostaw towarów - tu światło potrzebne jest stale, 365 dni w roku, prawie 24 godziny na dobę, co generuje wysokie koszty eksploatacji.

 – Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie technicznych opraw LED, doskonale dopasowanych do stawianych im wymagań. Oprawa LUXIA LED charakteryzuje się dużą energooszczędnością, solidnością i trwałością. Jej pobór mocy to zaledwie 10W, a zapewnia strumień świetlny o mocy 700 lumenów. Dzięki zastosowaniu mlecznego klosza oprawa daje łagodne, stonowane i równomierne oświetlenie, nie powodując efektu olśnienia. Wykonany z poliwęglanu klosz jest bardzo odporny na wpływ czynników zewnętrznych - stopień ochrony IP65 oznacza całkowitą ochronę przed dostępem pyłu i strugą wody o niskim ciśnieniu. Oprawa posiada też najwyższy stopień ochrony przed uderzeniem - IK10 – mówi Mateusz Strzałkowski.

Światło to jeden z elementów budujących prestiż danego hotelu. Projektując oświetlenie, zwłaszcza w strefach relaksu, warto skorzystać z porad specjalistów. To oni najlepiej wiedzą jak zredukować olśnienie, jak ukierunkować światło, jakiego rodzaju natężenie i barwę światła zastosować, by wzmocnić pozytywnie odczucia użytkowników. Wtedy nasi goście będą zadowoleni, zrelaksowani i wypoczęci – i tym chętniej do nas wrócą.

Oświetlenie stref relaksu w hotelu i restauracji

Źródło: GTV

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
GTV Poland
ul. Przejazdowa 21, Pruszków
tel.  +48 22 444 75 00
www.gtv.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl